Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennek a családnak komolyan az...

Ennek a családnak komolyan az a célja, hogy tönkretegyen minket? Mit csináljak, hogy anya ne meneküljön?

Figyelt kérdés

Anya 2. házasságának is vége. Megcsalta a mostohaapámat az egyik legközelebbi barátjával és ennek elég nagy visszhangja lett. A mostohaapámmal az én kapcsolatom nem romlott meg, mert olyan volt nekem, mint egy másik apuka, 3 és fél éves korom óta velünk élt. Anya ezt is nehezményezi, mert ő meg úgy viselkedik, mintha ebben a helyzetben ő lenne az áldozat...

Azt találták ki az új barátjával, hogy új életet kezdünk, távolabb Budapesttől. Ő, a "szerelme", az ő fia és én... De mikor közöltem, hogy én tuti nem költözök el, főleg nem azzal a fiúval egy fedél alá, inkább élek egyedül a házunkban, vagy költözök a legjobb barátnőm lakásába, akkor kirobbant a vita, ami már hónapok óta készülőben volt.


Ez szombaton történt, azóta a legjobb barátnőmnél vagyok (egyetemista). Nem értem, hogy anya miért próbál elmenekülni a problémák elől. Ugyanez volt az apával történő szakításakor. Azonnal visszajött velem Magyarországra.

Még másfél évem van a gimiből, minden jó az életemben, az órarendem is tök jó, a tanárokat is kiismertem már.

Nem fogom újrakezdeni ezt valahol máshol.


És ha ez nem lenne elég, azt is megtudtam, hogy a nagymamám első és harmadik válása is anya szeretőjének az apja miatt történt...


2014. dec. 1. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Anyudnak nagyon kéne egy pszichológus, te nem fogsz tudni neki segíteni. Ez az állandó menekül az hogy a saját tetteiért nem hogy felelősséget nem vállal de még mást is hibáztat, ara vall hogy nem okés lelkileg. De jó mély probléma lehet ha már ilyen régóta ilyen :s
2014. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért érdekes a gondolatmeneted. Szerinted nem anyád meg a nagymamád volt a hibás? Mert szerintem vastagon az ő saruk, ami történt.
2014. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy valaki viszonyt kezdjen egy másik emberrel, még mindig két személy kell. Ez régen is így volt és a jövőben is így lesz.
2014. dec. 1. 17:59
 4/10 anonim ***** válasza:
előttem leírták: pszichológus!
2014. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, két ember kell, de tudni kell nemet mondani (vagy esetleg kalasnyikovot nyomtak a fejéhez, hogy de már akkor is viszonyt kell folytatnia? Nem hinném...). Szóval ennyit erről.
2014. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Te nem tudsz tenni az anyádért, főleg, ha nem hagyja. Azzal törődj, ami neked a legjobb. Hány éves vagy?
2014. dec. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem mindegy, hogy ki a hibás?

Szerintem a helyzeten ez semmit nem változtat.


Anya ha nem akar elmenni pszichológushoz (nem hiszi, hogy ők tudnának bármiben segíteni), akkor nem tudom elráncigálni...


Februárban leszek 17 éves.

2014. dec. 1. 18:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha neked tök mind1 ki a hibás és pszichológust sem akarod a figyelmébe ajánlani hogy segíthessen rajta (ez a munkája) akkor mi a francot vártál a gykn?
2014. dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*És ha ez nem lenne elég, azt is megtudtam, hogy a nagymamám első és harmadik válása is anya szeretőjének az apja miatt történt..


Ezt kifejtenéd bővebben?:D

2014. dec. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Sajnos gyakori, hogy valaki sorozatban válik néhány évenként, és minden esetben ugyanaz a probléma vezet a váláshoz. Ezt persze nem szántszándékkal csinálja. Pszichológus vagy tud segíteni, vagy nem, de ha az illető nem akarja, akkor biztos nem.


Ha meg tudod oldani - legálisan - hogy ne kelljen költöznöd, az jó lenne. Nem tudom, ki a gyámod, nézz utána a lehetőségeidnek.

2014. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!