Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevet változtassak vagy ne?

Reiner Eniko Emese kérdése:

Nevet változtassak vagy ne?

Figyelt kérdés
Anyukámék 10 éve elváltak. Azóta anyukámnak is és apukámnak is új kapcsolatuk van. Eleinte tök jól megoldottuk a találkozást édesapukámmal, de Pest mellé költözött jegyesével. 8 éve folyton leszar apám, nem foglalkozik velünk. Nevelőapukám és anyukám mindent megteremt amit csak tud számunkra. 1 évbe 2* meglátogat minket aztán ennyi. Karácsonykor kapjuk meg a mikulást is. Most vagyok 17 éves. Szerintetek kérelmezzük, hogy felvehessem nevelőapukám nevét vagy inkább maradjun úgy ahogy most van?

2014. dec. 4. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
hogy már "leszar" édesapád attól még az apád marad,én a helyedbe nem változtatnák nevet,ha megváltoztatód attól még félig az ő véréből vagy:)
2014. dec. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
lehet,de én annyira boldog voltam,hogy nem apám nevét viselem többé,felszabadító érzés.Ha van rá elég pénzetek akkor hajrá
2014. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
szabad megkérdezzem, hogy ez milyen költségekkel jár??
2014. dec. 4. 14:05
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Sohasem vennem fel a nevelo apam nevet, ugyanis a versźerinti szuleim 13 evig eltek egyutt es elvaltak!

mi a garancia arra hogy a mostoha apuka mindig egyutt lesz anyukadal??

2014. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ebbe van valami. és ha anyukámét venném fel??
2014. dec. 4. 14:15
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Hagyd a nevet ugy ahogyan van, koltseges (pontos osszeget nem tudok irni) azzal hohy apukad nevet viseled attol meg teljesen mas szemelyiseged lehet, nem jelenti azt hogy nahhh olyan vagy mint apukad.

Mar csak azert se mondj le a neverol mert az orroksegrol is lemondasz ezzel!

2014. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%
Édesapádtól kaptad az életet, és hét évig nevelt. Ez neked semmi? Bosszúból fel akarod venni egy idegen férfi nevét, mert most már apád nem költ rád annyi pénzt meg nem találkozik veled annyit? Van aki akkor sem tagadja meg az apját, ha az egy agresszív alkoholista állat.
2014. dec. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
itt nem a pénzről van szó....hanem arról, hogy ha volt pofája ahhoz, hogy gyereket csináljon akkor most miért nem törődik velünk?? a másik 3 gyerekének küldözgeti a pénzt mi meg 9 év alatt nem kaptunk semmit.....na erre valami reakció??
2014. dec. 4. 14:32
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Na és ha az apjától kapta az életet?Avval még nincs elintézve nem törödik velük.Attól még az anya sem anya ha csak szült és eldobta valahová a gyerekét.Te meg kamasz vagy,dühös és csalodott.Te xy vagy és az is maradsz.Mindenki igy ismer,barátaid oszitársak stb.Amúgy meg nyuszifül,nem megy apa?menj te,havonta, 2 havonta ki bírsz 1-1 órácskát aztán szépen használd ki, annyival kevesebb jut a másik 3nak.Ha csak ennyi a problémád.És még jól is elsülhet a dolog.Már azért is elmennék had kapjon idegbajt a "jegyese"
2014. dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
neki van láthatósági engedélye. ha a barátnőcskéjére képes ennyit meg annyit költeni mi meg kapunk karácsonykor egy 1000 est meg a húsvéti csomagot KARÁCSONYKOR akkor én miért eröltessem magam?? Volt anyukámmal egy kis veszekedésem 3 éve kértem apámat, hogy had költözzek hozzá. tudod mit mondott?? bocs nincs elég hely és ennyivel el volt intézve. de azt hozzá teszem, hogy amikor egyik nyáron levitt magához akkor csináltak egy vendég szobát. és én itt ezen a ponton be is fejeztem. de most telt be a pohár. megírtam a jegyesének, hogy elköltöztünk és vissza se írt és még én voltam apám szemébe a szar, mert hogy elv. bunkón írtam a nőjének.
2014. dec. 4. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!