Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vigasztaljam meg a parom...

Hogy vigasztaljam meg a parom gyereket ha az anyja nem tud vele lenni es sir?

Figyelt kérdés
Veszelyeztetett terheskent korhazba kerult a gyerek anyja,a parom sokszor ejszakazik. A gyerek szuleteseig itt lesz. 4 eves az anyja egy tavoli korhazban van. Mar jon az este egyedul leszek kezdek felni a sirastol. Felhivja de attol ugyanugy sir. Mivel vigasztaljam?
2014. dec. 5. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szegény kicsi! Mesélj neki valami szép mesét. Biztos van kedvence. Vagy rajzoljatok közösen. Ezekkel egy kicsit eltereled a figyelmét.
2014. dec. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Napkozben elvan. Lefekveskor sir a legjobban, es a parom sem lesz itthon igy lehet meg rosszabb lesz neki. Holnap viszi megnezni az anyjat ez talan vigasztalni fogja este.
2014. dec. 5. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Vegre 1 normalis no, aki nem koteles de megis torodik a gyerekel es nem maszik falra attol hogy a parja gyereke es nem sajat😊


Probaljatok meg azt hogy ne pont este beszeljen a gyerek az anyukaval.

es ahogyan a legtobben irjak jatsz vele, kerdezd meg melyk a kedvenc mesje az este megtudjatok egyutt nezni, vagy beszelgess vele , mikulsrol, jezuskarol milyen ajandekot szeretne, pl, 4 evesen mar tudnak mondokakat kerd meg hogy tanitson neked mert te nem tudsz mondokakat mondani stb... ez mokas nekem 😊

en kereszt.l. 4 evesen 1 honapot volt velem a szulei nelkul, en napkozben farasztottam le jatekal delutan nem altattam el, igy mar este fel8 kor mar elaludt magatol, reggel 7 kor felmis ebredt.

2014. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amiket javasoltok, az is rendben van, de nem elegendő. A figyelem elterelés is szükséges, de csak ha már túl sokat foglalkozott a gyermek a lelkileg terhes gondolatokkal.


Elsősorban JÁTSZASD KI belőle, amitől szorong, ami nyomasztja! Ez nagyon fontos! Akár órákig is eltarthat naponta, mire feloldódik ebben, és ezt fontos, hogy hagyd!


Pl kreatív játékokhoz csinálj kedvet neki - gondolok itt például arra, hogy hagyd rajzolni (az fogja rajzolni, ami aktuálisan nagyon foglalkoztatja, de ezt öntudatlanul alakítja!), valamint szerepjátékokra ösztönözd, te is részt vehetsz benne (pl babázzon, ha szereti, akár kisfiú, akár kislány); vagy amit szeret, pl kisautókkal játszani; ezen kívül pl játékvár építéshez is csinálhatsz neki kedvet, melyben játékbábukat mozgathat, és beszéltetheti azokat!


Az óvodás gyermek ösztönösen és tökéletesen kijátssza a lelkéből azt ami aktuálisan nagyon foglalkoztatja (örömeit, élményeit, bánatát, szorongását), és ezáltal is oldódik!


FIGYELEM!

Az egyik legrosszabb, amit tehetsz egy óvodással -egy nem szorongó esetén is-, ha mozgóképeket nézetsz vele, tehát ezt feltétlen kerüld ,hacsak nem film függő, de akkor meg minimálisan engedd nézni; ugyanis a kisgyermek ösztönösen belső képeket alkot folyamatosan, többnyire a külvilágból érkező benyomásait, a fantáziája megmozdul, ugyanakkor ez segíti a valós, reális ingereket rendeznie belül, lélekben!


Ezen külső benyomások (tehát amiket a világban lát, hall, érzékel, mit csinálnak szülei, vagy a babysittere, vagy a szomszéd, vagy kint a kutyus az udvaron, stb, bármi, ami történik vele) gyakran kesze-kuszák számára, túl sok az új inger még egy kisgyermek számára, a külvilágból, és kénytelen önmaga rendezni a kis lelkében, buksijában, fantáziaképei segítségével (úgy mondjuk: a tagolatlan külső benyomásait ösztönösen tagolja belső képei által). Ha e természetes folyamatai gátolva vannak mozgókép által, vagy bármi más által (pl feleslegesen utasítgatják, nem hagyják befelé is figyelni), akkor az csak feltorlasztja a feszültséget, hiszen addig se végzi a belső, a korábbi benyomásait taglaló saját pszichés képalkotó folyamatait! És ez nem minden: a filmnézés ezen felül még tetézi is a további feldolgozandóakat számára, ami plusz feszkó, és addig se végezheti azon ösztönös belső, szorongásoldó-megértő folyamatait! Ezért nem szabad 6 (8) éves kor alatt mozgóképet engedni nézni a gyermekeknek!


Tudom, nem került itt szóba a mozgókép, de amikor szorong egy gyermek, olyankor fel kell hívnom a figyelmet: pláne KERÜLNI KELL a mozgóképet, amíg nincs legalább 6-8 éves a gyermek, de egy iskolásnak se használ a túlzott tv nézés, video nézés. Kiemelten kerülni kell 6 éves kor alatt a rajzfilmeket, animációkat! Ugyanis azok, többségében, ráadásul a legnagyobb számban tartalmazzák a vágásokat, és képtelen, a való világra nem jellemző trükkfelvételeket, melyek a kisgyermek ösztönös benyomás-érzékelését, tagolását még inkább terhelik, igénybe veszik, teljesen feleslegesen és károsan!


Tv helyett,video helyett mindenképp játssz vele és engedd akár egyedül is játszani, ha épp erre vágyik, és persze legyél a közelben mindig, bármikor hozzád fordulhasson, jelentős részben érzelmi okokból is (pl simogatásra vágyik, vagy hogy meghallgasd őt éppen, stb). Szerencsés, ha te nem sokat nézel tv-t, filmet, amiközben egy lakásban vagy ővele (ő meg lehetőleg semennyit), mivel esetleg fennáll a veszélye, h ő is nézni kezdi, vonzani kezdi, és nem érzékeli, h ez hosszabb távon káros számára, sokszor rövid távon is...

2014. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek éjszaka hiányzik a legjobban az, aki nem lehet vele. Természetes, hogy sír, teljesen kiküszöbölni nem lehet. Én mindent elkövetnék, hogy lefoglaljam a gondolatait valami pozitív dologgal, rajzolnánk az anyjának, addig mesélnék, ameddig el nem alszik.. Tudja egyébként, hogy miért van kórházban az anyja? 4 éves koromban a húgom kórházba került, anyám mellette volt folyamatosan, a szüleim nélkül aludtam el esténként a nagymamámnál. Vigasztalhatatlan voltam, azt hittem én csináltam valami rosszat, azért nincsenek velem.
2014. dec. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!