Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám nagyon erőszakos...

Apukám nagyon erőszakos velem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sokat veszekedtünk, párszor meg is rángatott.. Próbáltam nem foglalkozni vele, de már nem tudok. Ma ismét összevesztem vele egy apróságon, és a szobámba akartam menni, mikor visszarántott, és a nyakamat fogta erősebben.. Majd a karomat szorította úgy meg, hogy piros, és nagyon fáj..

Nem tudom mit csináljak, és most már nagyon félek is tőle.. 12/L



2014. dec. 7. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Anyukád van?
2014. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez komoly dolog, anyukád hol van? Van-e olyan felnőtt, akitől segítséget tudsz kérni? Akár távolabbi rokon, vagy tanár?
2014. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Anyunak azonnal szólni, ha nem törődik veled, vagy nincsen anyu, akkor szólni valamelyik felnőttnek, ha nincs a közelben, akkor szólni az ófőnek, vagy a gyámhivatalban, esetleg a rendőrségen bejelentést tenni.


Nem csak a rángatással van a baj, hanem azzal, hogy már rettegsz tőle. Kérj segítséget!

2014. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze, itt van anyukám is, csak.. úgy veszem észre, hogy ő is kicsit tart apámtól, meg minden. Mintha apám birtokolni akarná, vagy nemtudom. Néha kiabál vele, meg a munka nagyrészét rá hagyja. Tudom, hogy anyunak is kell házimunkát végeznie. De például mikor megfőzte az ételt, eszünk, meg minden, apu felhorkan, hogy 'Ez sótlan!' vagy hogy 'Ez mi?' meg 'Hol a bors?' És nem hogy felkelne érte, mikor közelebb van hozzá, anyu ugorjon..

Meg azt vettem észre, hogy anyu nem mer enni.. mindig olyan keveset szed magának, később meg korog a gyomra. Mindig szólok neki, hogy egyen többet, de nem, ő nem éhes..


Más felnőttel meg erről meg nem akarok beszélni, mert senkit se, érzek közel magamhoz, azt meg nem akarom, hogy felkeressék ezzel aput, hogy ilyet mondtam. Mert más kétlem, hogy így ismerné..

2014. dec. 7. 20:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az édesapád terrorizál benneteket. Ezen te nem tudsz egyedül változtatni. Az édesanyádnak kellene lépnie. Általában ilyenkor a válás a megoldás. Csak azt nem olyan könnyű meglépni.
2014. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mersz senkinek sem szólni erről, sajnos fel kell készülnod arra, hogy ez egyre rosszabb lesz. Nem akarlak ijesztgetni, de lehet, hogy apád iszik, vagy van valakije. Ha hagyjátok elmérgesedni ezt a helyzetet, apukád egyre zsarnokoskodóbb és kiabálósabb lesz, még komolyan meg is verheti anyukádat vagy téged.

Jó lenne ennek időben elejét venni.

2014. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megfordult a fejemben, hogy feljelentem, írok a rendőrségnek, vagy ilyenkor mit szokás tenni? Kit kell értesíteni/kinek kell írni?

Csak mégha titokban is csinálnám, bevinnék apámat, aztán nincs bizonyíték, és hazaengedik.. attól félnék, hogy mit csinálna velem, mert biztos, hogy ezt nem hagyná annyiban.

Illetve lehet(valószínű), hogy nem így mennek a rendőrségen a dolgok, fogalmam sincs, mivel még gyerek vagyok..

2014. dec. 7. 20:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a családon belüli erőszak egy nagyon bonyolult probléma, és nincs megnyugtatóan rendezve jogilag. A rendőrség addig nem foglalkozik az üggyel, amíg patakokban nem folyik a vér. Egyetlen megoldás az lenne, ha anyukád a sarkára állna, és elválna - ha nem maga miatt, legalább miattad. Ha ezt ő nem teszi meg, gyakorlatilag nem lehet rajta segíteni (legális keretek között legalábbis). Én személy szerint ha egy felnőtt férfi kezet emel egy kislányra, azt addig ütném, amíg mozog - sajnos ezzel szemben a magyar jogi keretek a bántalmazónak kedveznek (ami eddig tett, az papíron max. könnyű testi sértés, és még tanú sincs - az okozott lelki sérülés ill. a dolog durva elfajulásának lehetősége nem érdekel senkit).

Annyit tudnék javasolni, hogy próbálj kollégiumba kerülni (ha van lehetőség hatosztályos gimnáziumba menni, akkor nem kell két évet várnod rá). Beszélj anyukáddal négyszemközt, bár ha ilyen bizonytalan, akkor csodát ne várj. Hat évig nem nagyon lehet "lapulni" otthon, így muszáj valami megoldást keresni (vagy kolesz, vagy önként kérheted az állami gondozásba vételedet, de ez egy lelkileg rendkívül megterhető macera, és nem lesz egyszerű így elindulni az életben, gondolok itt a tanulmányok finanszírozására). Az első lépés mindenképpen az lenne, hogy beszélj őszintén, négyszemközt anyukáddal.

2014. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!