Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én gondolom úgy, hogy...

Petizacc kérdése:

Csak én gondolom úgy, hogy pszichológusra van szüksége?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem tudok kihez fordulni, ezért úgy gondoltam leírom itt, hátha valaki tud segíteni.


Minden azzal kezdőzött, hogy körülbelül egy éve anya regisztrált a facebookra, amivel kezdetben semmi baj nem volt, régen iwiw-e is volt ki gondolta volna, hogy bármi gond lehet ebből...

Kezdetben nem történt semmi rendkívüli egészen addig amíg el nem kezdett olyan embereket bejelölgetni (vagy ők őt) akiket nem ismer és még csak a nyelvüket se beszéli! (Jobbjára a Közel-Keleten élő emberekről van szó) Mint már említettem se a nyelvükön, se angolul nem tud velük kommunikálni szóval elkezdett Google fordítózni nekik. A való életben is ismert ismerőseit egyszerűen kitörölte vagy letiltotta, nem maradtak neki mások csak ezek az ismeretlen ál ismerősök. Egyre jobban ráfüggött erre a dologra és már kb. fél éve ott tartunk, hogy minden idejét a facebookon tölti! Ezt úgy kell elképzelni, hogy a szobámban van a gép és volt olyan, hogy reggel arra keltem, hogy bekapcsolta, vagy éppen azért nem tudtam lefeküdni hajnali kettő magasságában mert még mindig a rohadt gép előtt ült! Ha nem a gépen van akkor a tabletjén vagy a telefonján nézi, olykor mindkettőn egyszerre még munka időben is! Nem egyszer próbáltam beszélni vele erről a dologról, mert egyrészről szánalmas, hogy egy 54 éves nő életében semmi más öröm ne legyen, másrészről szerintem rendkívül beteges, de nem tudtam rá hatni! Legutóbb letiltotta a facebook, mert internetről letöltött szex képeket küldözgetett ezen emberek közül kettőnek, de sajnos rájött, hogy újra be lehet regisztrálni és minden folytatódik onnét, ahonnan abbamaradt. A kapcsolatunk megromlott, teljesen elhidegültünk egymástól, már nem tudok anyaként tekinteni rá. A számítógépet lekódoltam, szerencsére itt már a saját szobámban nem tud zavarni. Most a fejébe vette, hogy jövőre Pakisztánba(!) fog menni, de, hogy kihez, azt már nem mondta, de azt igen, hogy lehet vissza se jön! Abba nem szóltam bele, hogy a saját pénzét mire költi, de sokkal értelmesebb dolgokra is el lehetne költeni ezt az összeget, tekintve, hogy nem élünk valami jól. Én még tanulok, egyedül nem tudom fenntartani magam, főleg, hogy a házon svájci frank alapú hitel van aminek a törlesztőrészlete havonta 40 ezer forint, szóval ha ő elmegy gyakorlatilag az utcára kerülnék és nem hiszem hogy különösképpen érdekelné bármi is a kis álomvilágán kívül!

Ezt én mindennek tudom nevezni, de normális viselkedésnek abszolút nem! Pszichológushoz magától úgy sem menne el, tehát maradok én egyedül, aki próbálhatna hatni rá, de már kifogytam az ötletekből. Bárkinek bármilyen ötlete van, hogy hogyan tudnám lebeszélni erről az őrült útról, illetve csökkenteni a facebokozási kényszerét szívesen meghallgatom!

Köszönöm, hogy végigolvastad!

Egy elkeseredett 18 éves fiú.



2014. dec. 8. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát tényleg nagyon sajnállak és teljesen érthetetlen ez az egész. Nem mondtad anyukádnak, hogy veled mi lesz ha lelép? Azért erre csak adnia kell valami választ.
2014. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogsz tudni semmit sem tenni. Gondolom anyukád úgy van vele, hogy 18 vagy, majd nem tartozik már felelősségel érted jogilag.


A pszichológus is csak úgy segíthet ha az ember akarja. Rokonok nincsenek?

2014. dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az ő élete az ő nyomora...tudod van egy szint ahol már a saját érdekedben inkább magadra fókuszálj és el kell engedni a menthetetlen családtag kezét.

Másrészt menj el te egy pszichológushoz, meséld el neki az egészet és kérj tőle tanácsot, hogyan lehet kezelni ezt és mitől lehet.

A hitelt gondolom ő vette fel az nem a te felelősséged igaz te is ott laksz...én a helyedben viharsebesen nekiállnék valami melót keresni és mellette tanulni. Én is így csináltam és ment.

Akik ilyen álomvilágban élnek annak süketelhetsz és a többsége csak álmodozik de nem tesz semmit. Gondolj bele a gép elől nem tud elszakadni, mihez lenne bármilyen ereje, hogy véghezvigye?

Valami nagy lelki probléma lehet vele de végül is 54 éves nagy dolog már nem történhet vele. Az arabok inkább a fiatal husikra buknak. Nyelvet nem beszél, mégis mire menne ott?

Egyébként anyukád függő mert az élete üres vagy frusztrált.

Egyszer keményen állj oda és mondd el neki milyen szánalmas és beteges, amit csinál.

Talán a barátnőit összehívhatnád meg a családtagokat és közösen felnyithatnátok a szemét. Egyszer megéri. Ha nem hat...hát viselje a következményeit a cselekedeteiért nem vagy felelős. Vannak menthetetlen emberek de nem szabad, hogy taccsra tegyenek. Akkor sem ha az anyád.

Ha megy akkor legalább arról győzd meg, hogy adja el a házat vagy lakást, hogy legalább a saját gyerekéből ne csináljon hajléktalan koldust. Ha erre nem képes akkor nem nevezhető anyának.

Még az is lehet, hogy kimosták az agyát valami vallási fanatikusok. Azért ha felkel a gép mögül talán beszélgess el vele. Nem számon kérően..csak úgy kíváncsiságból...mi a helyzet a közel keleten...kikkel dumál....miről...mi olyan jó pakisztánban...szegények a nőknek nincsenek jogai, a keresztényeket, európaiakat nem veszik ember számba...angolul, arabul, egyéb helyi nyelveken nem tud...mit akar? Mire számít? Vagy csak turistának menne? Pakisztán nem épp egy kirándulóhely...na ilyenekről. Aztán írd meg mire mentél.

2014. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazából még ezt így konkrétan nem kérdeztem, mert még mindig elképzelhetetlen számomra, hogy valaki így feladja a régi életét és inkább csak fenyegetésnek tekintem, de egyre jobban kezdem komolyan venni...

Mikor még megvolt a régi profilja letiltottam őt, mert 10 percenként rezgett a telefon, folyamatosan felkérés erre, arra, hiába figyelmeztettem ugyan úgy folytatta és meguntam. Másnap az iskolában olyan SMS-t kaptam, hogy mikor ma hazaérek pakoljak össze és menjek el a francba (nem mintha lenne hova) persze szünetben egyszerre visszahívtam, vagyis próbáltam mert nem vette fel a telefont. Mikor hazaértem (természetesen) a gép előtt ült és akkor mondhatni nagyon kivertem a balhét, hogy mégis mit képzel magáról, mivel érdemeltem ezt ki, de egyszerűen képtelen észrevenni saját magát, hogy mennyire szánalmas és nevetséges! Még csak azt se mondhatom, hogy azért haragszik rám, mert nem segítek itthon semmit, de ez nem így van...

2014. dec. 8. 21:34
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, a hitel az ő nevén van.

Dolgozni azért nem volna egyszerű, mert az otthonomtól az iskola 45 kilométerre van, szóval ha én végzek az iskolával és még utána akarok elmenni 8 órázni és még utána haza is kell mennem, semmi időm nem maradna tanulni.

Minden vágyam, hogy végre elköltözhessek és a saját életemet éljem, de addig még legjobb esetben is van 3 évem.

A barátnőit hiába hívnám össze... A mi életünk előttük nyitott könyv és az emberek általában csak az egyik félt hallgatják meg és neki is hisznek, az én verzióm nem érdekes, mert én úgy is csak egy hülye gyerek vagyok.

Bárhogy is nézem anyagilag függök tőle és ezen nem tudok változtatni.

A házat már kb. 2 éve áruljuk mostanában már érdeklődő sem jelentkezett.

Ez a "nem számon kérő" hangnemű beszélgetés tetszik, mindenképpen meg fogom lépni én is kíváncsi vagyok mit érhetek el vele.

2014. dec. 8. 21:47
 6/12 anonim ***** válasza:
De jó dolga lesz a Közel-Keleten nőként. Melyik városban laksz?
2014. dec. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez meg a másik, hogy szerintem gőze nincs, hogy mik zajlanak arrafelé és hogy milyen az emberek mentalitása! Lehet nekem se sok, de amit hallottam jó nem volt közte.

Szombathelytől 45 kilométerre lakom egy faluban. Pontosabban nem határolnám be, ha nem haragszol, nem titok, de attól tartok, hogy valahogy rátalál erre a kérdésre és abból sok jó nem származna.


Ajánlották még, hogy rokonokkal próbáljak hatni rá.

Az öccsén kívül már senkink sincs, ő is 200 kilométerre arrébb lakik és már kb. 15 éve nem láttam.

2014. dec. 8. 22:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Hol lakik öcséd?
2014. dec. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem az enyém, az övé nekem nincs testvérem.

Egyébként Simontornyán.

2014. dec. 8. 22:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia itt szintén egy vasi.

Én a volt szobatársnőm megoldását ajánlom. A szülei jehovások lettek, ő azért menekült.

Kérj kollégiumi elhelyezést. Ha a sulidnak nincs, vagy tele van, menj be a péterfybe, vagy a berzsenyibe(ez a Puskás kolija, de mindkettő az mmiknál van) és beszélj a koleszvezetővel.

A családi pótlékot igényelheted a saját nevedre (ehez kell bankszámla), és el is tudsz menni diákmunkára.

A férjem a LUKban melózik, hétvégente sok diák jár oda. De pl a mekibe is bekerdezhetsz. Ha elég pénzed van, hétvégére is ott tudsz maradni koliban.

2014. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!