Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mindent elmondtatok a...

Ti mindent elmondtatok a szüleiteknek 17 éves korotokban? Én úgy gondolom nem tartozik minden rájuk. Igazam van?

Figyelt kérdés

#család #szülő #gyerek. kapcsolat
2014. máj. 20. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van: egy majdnem felnőtt embernek már nem kell mindent elmondania a szülőnek.


Egyébként ti nem szoktatok regényeket olvasni? Példának, lelki kapaszkodónak? Jó volna.

2014. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mondtam el mindent és a gyerekemtől sem várom el majd. Azt viszont elvárom, hogy őszinte legyen hozzám és megbízon bennem... (ezt inkább magamtól várom el, hogy olyan tudjak lenni vele, hogy merjen bízni, őszinte lenni)
2014. máj. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy igazad van. Csak azt kell elmondanod, amit fontosnak érzel, velük szeretnél megbeszélni vagy érinti őket. Lehetnek titkai már egy óvodásnak is, nemhogy egy kamasznak. Bizonyos határok között.
2014. máj. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én sem mondtam el mindent

Igazad van, de ennek is vanegy határa..

Ha teljesen kirekeszted a szüleidet, akkor nem fognak benned bízni.

Vannak dolgok, amiket érdemes megbeszélni velük, persze ez csak akkor igaz, ha jő a viszonyotok.

Én egyébkén bármit meg tudtam eszélni mindig a édesanyámmal, és az édesapámmal is, nem volt tabutéma köztünk soha.

De minden embernek vannak, és kellenek titkok, egy kis magánszféra...


Én sosem titkotam pl ha alakult egy fiú az életemben, de nem is nyaggattak a témával..mindig tudták, hogy majd megismerik ha akarom ogy megismerjék, mesélek annyir amennyit szeintem tudniuk kell..

De sosem mentem űgy el, hogy talaálkozom egy barátnőmmel, aztán pasival találkoztam.. Tehát sosem hantáztam.

Bocsánat egyszer igen, azőta is bűntudatom van..pedig nem hazudtam, csak nem mondtam el, és utőbb "elnőve" tudom mekkora baj is lehetett volna..

Chat.hu n megismert az osztálytársam 2 srácot, koleszos votam akkor, és azt modtam otthon, hogy bennmaradok hétvégére, mert blizunk az osztálytársammal.

Ez igaz is volt, csak a buli az Bp-en volt, mi pedig 60kmrel arrébb voltunk kolisak.

Életemben előszőr volam fenn egyedül Bp-en 2 idegen fiűhoz, egész éjszakai bulival. Nagy baj is lehettt volna, nem lett a fiúk sem voltak erőszakosak, nem volt semmi ami ne lehett volna...pedig ők m24-25 éves külföldiek voltak...

Csak magam miatt van bűntudatom, mert tudom, hogy a szüleim nem engedtek volna, ezert nem mondtam el..így 10 évvel később azt is tudom miért bem engedtek volna..máidg nem mondtam el:):):):)

2014. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam el mindent, de voltak olyan barátnőim, és egy-két idősebb ember, például a magyartanárnőm, akik olyan lelki támaszok voltak nekem. Nekik mindent elmondtam.
2014. máj. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mérlegelj. Amit fontosank érzel, hogy tudjanak róla mondd el amit nem azt ne, iylen egyszerű.
2014. máj. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!