Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem meg szüleimmel...

Hogy beszéljem meg szüleimmel az egyetemi gondjaimat úgy, hogy ne legyen balhé?

Figyelt kérdés

Szóval nálunk mindig is természetes volt, hogy év közben nem dolgozok, amíg tanulok, szóval szüleim tartanak el.

Régi vágyam volt programozást tanulni, nehezen fogadták el, de végül "nyertem", és az eltére jöttem proginf szakra. Most végzem a 3 félévem és betelt a pohár, nagyon megbántam hogy ide jöttem. A programozás oktatás rém gagyi, kb semmi értelmeset nem tanultam, nem vagyok jobb mint középsuliban, cserébe a matek nettó szivatás, épp ma írtam egy egyes zh-t, pedig jártam korrepetálásra, és tanultam.

Szóval egyáltalán nem azt kaptam az egyetemtől, amit vártam. Gondolkozok, hogy abbahagyom és szakképzést csinálok, és/vagy önerőből tanulok meg programozni, közben elmehetek nyelviskolába amit régen szeretnék, aztán elmegyek dolgozni.

A probléma az, hogy nem tudom hogy értessem meg szüleimmel, akik fizetik a szállásom meg mindent, hogy hát az utóbbi másfél év tök fölösleges volt... Meg azt se igazán fogják elhinni hogy nem lusta vagyok.

Elég haragos természetűek tudnak lenni.

Szerintetek hogy kéne ezt megbeszélnem velük?

20/L


2014. dec. 9. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Ugyanebben a cipőben voltam én is!

Azonban én vesztettem, és nem tudtam erre a szakra menni. (Pontjaim bőven megvannak hozzá)

Helyette szakképzést tanulok, és szeretem.

Nem hiányzik a brutál nehéz matek, nem vagyok stresszes, és ami a legjobb, hogy ezzel is simán megkeresem azt a pénzt.


A szüleidnek mond el, hogy nem vagy boldog, nem erre számítottál. Mindent megtettél, de ez nem a te világod. Helyette állj elő az új terveiddel!:)

2014. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
jelentkezz át másik egyetem ugyanilyen szakára, de érdeklődj előtte, olyan-e a képzés, mint amilyennek elképzelted. Kredit átvitellel valószínűleg nem is vesztesz majd félévet.
2014. dec. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

szerintem gyere bme mérnökinfora :P

mondd nekik, hogy sulit akarsz váltani és cső.

2014. dec. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Én okjés programozoira jártam ne tedd ott aztán végképp szart se fox tanulni...matek viszont nincs de az meg jól jön majd később a szakmában..
2014. dec. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Megnézted a későbbi tárgyaidat is? Az első 3 félév alapján én is simán feladtam volna, ha nem tudom, hogy azok alapozó tárgyak és utána jönnek a rendes tárgyak. A matek, ha nem megy szívás, de rengeteg szakon tanítanak matematikát, lehet ha máshová mennél ott sem tudnád elkerülni. MSC-re nem mész utána? Én a helyedben végigvinném ezt a szakot és MSC-re mennék, ahol már sokkal szakmaibb képzést kapsz és talán másodjára sikerül jobban választanod.
2014. dec. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy baromi nagy kérdés lebeg a háttérben: Ha hülye vagy matekból, mi a fenének mentél programozó szakra???

Gyerekkori álom...más meg űrhajós akart lenni....

2014. dec. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy milyen lesz itt a matek. Középsuliban jól ment.
2014. dec. 10. 22:35
 8/10 anonim ***** válasza:
proginfon a legdurvább a matek :D mérnökinfo meg gazdinfo easy a proginfohoz képest.
2014. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

régen olyan volt ez a szak, hogy ugyanazt a matekot tanulták amit a matematikusok + programozást is.

most azért JÓVAL könnyebb ott a matek (érthető is), mint matek szakon. szóval csak azt mondom hogy azért az se olyan durva, és a programozás meg a matek nem nagyon választható szét sajnos :(

2014. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!


Én most kezdtem el az első félévet és már novemberben befejeztem, mert nem tetszett. Bár én programozni sem nagyon akarok, nekem totál más az elképzelésem az életről. Előttem is ott egy kör a családdal.. 22/f

2014. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!