Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogy fogadnátok...

Szülőként hogy fogadnátok azt, hogy a 21 éves lányotokat támogatják? Mit csináljak, hogy anya elfogadja a pénzt?

Figyelt kérdés

Anyukám azért nem tud elválni a férjétől, mert tőle függ. Anya nevén van a ház és a hitele, ami elviszi az egész fizetését. A férje viszont szállodának nézi a házat, 2000 Ft-ért üvöltözik anyával, megcsalja, kb. bejárónőnek és szakácsnőnek tekinti. De anyának még arra a kevés pénzre is nagy szüksége van, amit hatalmas könyörgések árán kap a férjétől.


Viszont nekem nincsenek anyagi gondjaim évek óta és szeretném, ha anyukám végre boldog lenne. Szerencsés helyzetben vagyok, így megengedhetem magamnak, hogy nagy összegeket adjak neki havonta. Így végre elválhatna az idegbeteg férjétől és esélye lenne egy normális életre.

Attól nem kell félnem, hogy ez az életstílus megszakadna, több lábon állok és sok félretett pénzem van, vészhelyzet esetére.


De ezt mégis hogy mondjam meg anyának?


2014. dec. 11. 12:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Mi lenne ha anyukád kidobná a fickóját és fogadna egy vagy akár több (szobaszámtól függően) albérlőt?

Nem csak bevétele lenne, hanem a rezsi is megoszlana több ember között.

Így nem lenne senkire se szorulva.

2014. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz vele és megkérdezed, ha az általad ajánlott módon lehetősége lenne változtatni az életén, megtenné-e?
2014. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

Több lábon állsz? Azaz többen k rogatnak?

Ezt akarod anyukádnak elmondani?


Nem fogadnék el egy vasat se a lányomtól, ha ilyet tenne!

2014. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szép gesztus tőled.

Nem tudom, mennyire büszke jellem anyukád, és mennyire szeretne szabadulni.. ettől függ az is, hogy hogyan beszélnék vele. Mert lehet, ő kénytelen elviselni, ahogy rossz az élete, de inkább elviseli, mint úgy érezze, kihasználja a lányát.

Én leülnék vele, és elmondanám ezt így, ahogyan leírtad. Látod, hogy nem boldog, anyagilag függ egy olyan embertől, aki kihasználja és megalázza. Neked nagyon rossz ezt így látni. Anyagilag megteheted, hogy átvállald a hitelt (vagy egy részét), és akkor nem szorulna többé arra, hogy elviselje ezt az embert. Ha válni szeretne, te mellette állsz. A ház egyszer úgyis a tiéd lesz, úgyhogy azt sem mondhatja, hogy kiszórod a pénzed az ablakon. Lehet kell neki egy kis idő, hogy bele merjen vágni, ne sürgesd. Remélem sikerül megoldani a problémát!

2014. dec. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anyukám vidéken él, egy kisvárosban. Ott nincs akkora kereslet az albérletekre. Maximum nyáron tudná kiadni, mint apartmant. De az sem lehetne fix jövedelemforrás.
2014. dec. 11. 12:27
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

CSak őszintén, mindig az a legegyenesebb út.


Legelőször arra kérdezz rá, hogy egyáltalán el akar-e válni. Sokan szeretnek szenvedni, csak ne legyenek egyedül.

2014. dec. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%
Engem mélységesen lesúlytana és nem tudnék boldog lenni, mert arra gondolnék hogy mit csinált a lányom ezért a pénzért.
2014. dec. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%
Egyébként tényleg az a kérdés, miből van a pénz.
2014. dec. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell tudnia, hogy honnan van a pénz. Mondd el neki, hogy váljon el attól a paraszttól, és nyomj anyukád kezébe egy vastag borítékot.
2014. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Elválna, ha tehetné, ezt mondta. De az igaz, hogy a fizetéséből nem tudna megélni egyedül.

Én pedig külföldön élek, így azt nem tudom megtenni, hogy bevásárolok helyette, vagy valami.

2014. dec. 11. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!