Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az a "hihedelem",...

Miért van az a "hihedelem", hogy a gazdag családban felnőtt gyerekekkel ridegen bánnak a szülei, nem kapnak elég szeretetet?

Figyelt kérdés

Míg persze a szegényeknél milyen összetartás, boldogság.


Hol függ ez össze?

Ugyanez, hogy aki gazdag, az nem lehet boldog, míg persze a szegény...

A hercegnős mesékben élnénk?



2014. dec. 10. 12:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
A szegények ezzel próbálják nyugtatni a lelkiismeretüket, amikor nem tudnak valamit megadni a gyereküknek. Hazudnak saját maguknak.
2014. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, én is valami ilyesmire gondoltam. Érdekes, hogy csak a szegények gondolják így, a középosztály és a gazdagok már nem.
2014. dec. 10. 13:04
 3/21 anonim ***** válasza:
27%
Nagy hulyeseg az egesz
2014. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

Nincs ilyen "hiedelem" normális embereknél.


Ahogy már írták: önigazolás, önfelmentés, lelki ismeretfurdalás, irigység....

2014. dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Ennek semmi köze az egészhez! Nincs olyan, hogy az a boldog aki "gazdag" vagy aki szegény.

Én pl. voltam olyan csóró is még gyerek koromban, amit itt úgysem hinne el senki.

Mégsem éltem boldog családban, hisz nap mint nap a szüleim azon veszekedtek, hogy lesz-e holnap egy szelet kenyér vagy sem. (minden túlzás nélkül)


Aztán most felnőtt koromra, az akkori énemhez képest kb. dúsgazdag vagyok, és mégis boldog.


Nagyon sokakat ismerek, akik tényleg tejben-vajban fürdenek, és tényleg a gyerek a pénzen kívül semmit nem kap.


De van olyan ismerősöm is ahol szeretik ÉS NEVELIK is a gyereket, úgyhogy nem lehet általánosítani.

2014. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%

Mindenki annyi szeretetet tud adni amennyi benne van. Ez függ a saját gyerekkorában kapott neveléstől és sok mindentől.

A módosabban annyival könnyebben ki tudják elégíteni a gyerekeik érzelmi igényeit, mert kevesebb kört kell futni a mindennapokért, és akár meg tudják fizetni azokat a közös kirándulásokat, iskolákat , kézműves foglalkozásokat egyebeket amikre az érzelmi igénye van a gyereknek. Persze sok helyen ez könnyen átcsaphat szimplán tárgyak megvételébe.

A kevésbé módos családokban pedig lehet hogy mivel a tárgyi dolgokra kevésbé futja, megpróbálják szeretettel , otthoni kreativitással kiegyenlíteni mindezt.

Amúgy mindenki csak annyi szeretetet tud adni amilyen a saját lelkülete, ez nem pénzen múlik.

2014. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

Azért, mert egyrészt ez sok helyen így van - ahol a pénz az úr, ott bizony a szeretet csak a sokadik helyre szorul. Ha egyáltalán van.


Ill. akad olyan is, hogy gazdag a család, és szeretik is egymást. Ezt egy olyan ember, aki szegénységben él, dupla fájdalomként éli meg, ezért HISZI azt - pontosabban hiteti el magával -, hogy a szegénység = boldog család, gazdagság pedig az ellentéte. Aki pedig szegénységben ÉS lelki nyomorban is él (azaz nagyon rossz a családi légkör, a szeretetnek nyoma sincs benne), az pedig tripla fájdalomként.


Ezt nagyon nehéz elviselni úgy, hogy az ember a Valóságot látja. (Azaz nem csapja be sem magát, sem másokat.)

2014. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
18%
Azert gondoljak ezt,mivel a gazdagok altalaban reggeltol estig dolgoznak es nem jut eleg idejuk a gyerekeikre .. Persze a szegenyek is dolgoznak ha kell ha nem..
2014. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek.


Én nagyon sokat voltam bébiszitterre bízva kiskoromban, mert a pénz nem csettintésre jött, mindkét szülőm nagyon sokat dolgozott. Volt, hogy hajnalig nem is jöttek haza egy-egy konferenciáról, vagy épp valamelyik bébiszitterem vitt reggel óvodába. Talán gondolhatják sokan, hogy milyen szülő az ilyen.


De emellett nagyon szerettek, ha otthon voltak, törődtek velem, mesét olvastak este, együtt homokoztunk a kertben vagy épp én voltam a labda a medencében, és egymásnak dobáltak, azt nagyon imádtam.

Egyszóval a dolognak két oldala van...

2014. dec. 10. 13:25
 10/21 anonim ***** válasza:
19%

"A szüleim mindent megvesznek nekem. Csak szólnom kell és megkapom a több százezer forintos laptopot is.

De beszélgetni nem szoktak velem. Hiába fordulok hozzájuk a problémáimmal, nem foglalkoznak velem"


Ha majd ezen az oldalon kevesebb ILYEN PANASZ lesz, akkor az emberek véleménye is változik. LEHET LEPONTOZNI!

2014. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!