Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az exnejem 2. férje a nevére...

Az exnejem 2. férje a nevére vette a fiam. Viszont nem rég azt olvastam, hogy ilyen nem létezik, hogy csak "nevére veszi" hanem ezzel örökbe is fogadja. Ez igaz? Akkor nekem azóta nem is kéne GyT-t fizetnem?

Figyelt kérdés
A fiam hivatalosan most "mindkettőnk" családnevét viseli a következő "apukával". Én ebbe akkor beleegyeztem, de bevallom nem olvastam el rendesen a papírokat az önkormányzatnál, amikor ez történt.

2014. dec. 12. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Hogyhogy mindkettőtök nevèt viseli? Ezt hogy sikerült összehozni?
2014. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Ki van beìrva edesapának az anyakönyvbe?
2014. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Ez csak névváltoztatás,nem örökbefogadás.A gyereknek még mindig Te vagy a biológiai apja,a gyerektartást ugyanúgy fizetned kell.
2014. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
ha 2 nevet visel akor csak megválltoztaták a nevüket, ha te lemondasz róluk és ő örökbe fogadja csak az ő nevét viselnék,
2014. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%

Ha a gyereket neverevete a " mostoha apuka" igy mar toled nem kovetelhetnek gyerek.t!nnem vagynkotelezo fizetni, mivel o az apuka mar es nem te!

ne fizess gyerek.t.

2014. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi csak telorol nehez irok.

Mivel a nevere vette a mosyoha"apuka" igy mar toled nem kovetelhetik a gyerek.t! Mivel mas az apa

ha elvalnak akko mar neki kell gyerek.t. fizetni es nem neked!

2014. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Akkor ne írj telefonról, ha még másodszorra se sikerült értelmezhető módon leírnod, amit akartál, bazzeg. Hihetetlen ez a retorika.
2014. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Valószínűleg csak a névváltoztatásba mentél bele.Csak akkor nem kéne fizetned,ha lemondtál volna az apai jogokról. Keresd meg azt a papírt és olvasd el mi áll benne pontosan.
2014. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%
Hiába mond le az apai jogáról,az apai kötelességét akkor is teljesítenie kell.Sehogy nem bújhat ki a gyerektartás fizetése alól,akárhogy is szeretne.
2014. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

10-es, ebben tévedsz. Amennyiben közös megegyezéssel lemond az apaságról és ezáltal hivatalosan is más lesz az apa, nincsenek kötelezettségei.


Kérdező, a névváltoztatás önmagában nem jelenti azt, hogy lemondtál az apaságról.

2014. dec. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!