Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az exnejem 2. férje a nevére...

Az exnejem 2. férje a nevére vette a fiam. Viszont nem rég azt olvastam, hogy ilyen nem létezik, hogy csak "nevére veszi" hanem ezzel örökbe is fogadja. Ez igaz? Akkor nekem azóta nem is kéne GyT-t fizetnem?

Figyelt kérdés
A fiam hivatalosan most "mindkettőnk" családnevét viseli a következő "apukával". Én ebbe akkor beleegyeztem, de bevallom nem olvastam el rendesen a papírokat az önkormányzatnál, amikor ez történt.

2014. dec. 12. 22:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

"Akkor nekem azóta nem is kéne GyT-t fizetnem?"


Te is a könnyebbik végét szoktad megfogni a dolgoknak.

2014. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
43%

Látom,csak Feri bátyánk értette meg a lényeget...

Kérdező,szomorú,hogy egyből hasznot akarsz húzni azáltal,hogy akkor nem fizetsz gyerektartást...

2014. dec. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%
Apák gyöngye,majd megnöl az a gyerek hogy számolsz el majd ezzel?Más apa az ötlettől is bepancsolt volna az exnek is meg az uj faternak is..
2014. dec. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ezt most nem teljesen értem. Gyerek csak valamelyik szülő nevét viselheti, vagy mindkettőét. Mostohaszülőét akkor, ha örökbe fogadta. Ilyenről még nem is hallottam, hogy két apa nevét viseli.
2014. dec. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Istenem, de undorító ez az egész. Kibírnád, hogy ne támogasd a saját fiadat???

Milyen ember vagy te?! Fúj.

2014. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Akkor az engem mocskolóknak üzenem: Nem ismertek, ne itéljetek el. A mai napig fizetek nem keveset, úgy hogy nem lenne kötelező GyT-t fizetnem már (18 éves elmúlt és nem jár nappali képzésre a gyermekem, estire jár + dolgozik is néha) , hanem simán megtehetném, h jóval kevesebbet fizetek (Rokontartásnak hívják). Szóval aki mocskolódott annak üzenem: ők csinálják ezt utánnam, hogy már több mint 12 éve fizetek és nem keveset, pedig nem keresek milliókat, bérből élek.

Szóval nem a támogatást akartam megszüntetni, egyszerűen csak kíváncsi voltam átvert-e az ex nejem.

A normálisan válaszolóknak köszönöm szépen, hogy időt szántak rám, a többiek meg kicsit gondolkozzanak el saját magukon, hogy úgy itélkeznek, hogy semmiből vett dolgok alapján kitalálnak egy sztorit a fejükben igazságnak véve azt. De ha a szintjükre szeretnlkk lesűllyedni, tehetnek egy szívességet, megnézném melyikük törődött életében többet e agyerekével, mint én, annak ellenére hogy már nem élünk együtt.

2014. dec. 15. 16:42
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha tényleg mindkettőtök nevét viseli, akkor téged h...re vettek. Fizetheted a gyerektartást tovább.

Hallottam egy esetről, ahol a 2. apuka a nevére vette a gyerekeket, és utána már nem követelhették az 1. apukától a gyerektartást. Majd elváltak, és utána már a 2. apukának kellett fizetnie a gyerektartást.

2015. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!