Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a fiamnak...

Normális, hogy a fiamnak olyan barátnője van, aki úgy néz ki, mint én voltan annyi idősen?

Figyelt kérdés
A hasonlóság eddig szinte mindenkinek feltűnt a fiamon kívül. Lényegében olyan ez, mintha egy fiatalító varázstükröt néznék, hihetetlen. Lány is megbámult engem az első találkozáskor. Szerintem nem esett le neki, hogy mi a furcsa, csak érezte, hogy valami nem passzol. Hogy beszéljem meg a fiammal, vagy kell e beszélnem vele egyáltalán? Nem akarok önzőnek tűnni, de nekem ez egy kicsit érdekes érzés.
2014. dec. 21. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell erről beszélni. Miért kéne? Mi változna? Mit szeretnél elérni? Keressen más barátnőt? Gondolom nem erről van szó. Akkor mi célja lenne?


Szerintem teljesen felesleges. Így alakult. Egyébként tudományosan bizonyított, hogy az emberek a hasonló vonásokat keresik, neki ez nagyon sikerült. :D

2014. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi rossz van ebben? Én 2 exemnek az anyjára hasonlítottam eléggé, de a mostani anyósomat meg mindenki az anyukámnak hiszi, úgy hasonlítok rá. Mit kell ezen megbeszélni?
2014. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez elég gyakori szerintem. Örülj neki, hogy tudat alatt hozzád hasonlót választott, szerintem ez azt jelenti jó anya voltál, ezért keresett tudat alatt hozzád hasonlót.
2014. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ez nem azt jelenti, hogy tudat alatt téged akar dugni :D Egyszerűen annyi, hogy az emberek általában saját magukhoz hasonló partnert választanak, és a fiad ugye értelemszerűen hasonlít rád. Az meg puszta véletlen, hogy a barátnője nem csak egy kicsit.
2014. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Világ életemben a barnahajú, barnaszemű pasikért voltam oda, ilyen barátjaim voltak. A férjemmel őrült szerelem, kék szemű és szőke, mint az apuká,, hasonlít is rá. :) pedig még csak meg sem néztem előtte a szőke pasikat.

Sógorom barátnője is gyakorlatilag anyósom fiatalabb kiadásban, sokaknál megfigyeltem ezt már, és nézd meg a harmóniában, hosszú ideje együttélő párok arcát ! Hasonlítanak. Mintha testvérek lennének.

2014. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

A gyermeklélek fejlődésének van egy szakasza, az Ödipusz-komplexus, amikor a kisfiú szerelmes lesz az anyjába, az apját pedig ellenségnek hiszi. Ez olyan 3-4 éves korban történik. Utána kiábrándul, amikor felfedezi, hogy testileg az apjához hasonlít (ez a kasztrációs érzés). Ezért is van, hogy később sokan hajlamosak a saját szülőjükhöz hasonló párt választani.

Nem kell félned, ez nem perverzió.. Inkább azt jelenti, hogy optimális kötődés van közted és a fiad között. :)

2014. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Ja igen, azt nem írtam, hogy ugyan a párommal nem hasonlítunk külsőre egymás szüleire, de személyiségben nagyon. A párom pont olyan mint apum.


Mi pedig egymásra eléggé hasonlítunk a párommal. A hasonló vonásokat megtaláltuk egymásban, de mivel szüleinkre nem annyira hasonlítunk, így ez nem annyira feltűnő.

2014. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, most őszintén: mi ebben a probléma?
2014. dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%
Én nőként mindig olyan férfiakkal jövök össze, akik olyanok, mint bátyám. Tesóm 13 évvel idősebb nálam, édesapám 48 volt, mikor születtem. Emiatt kiskoromban is bátáymba voltam "szerelmes", nem pedig apukámba, ahogy a lányoknál szokás. Nyilván, mert korban közelebb volt. Eddig az összes pasim hasonlított rá valamennyire, külsőleg is, de a belső vonások főleg. És korban is hozzá álltak közelebb, nem pedig hozzám. A legutóbbi kapcsoatomban 18 év volt a korkülönbség, azaz még bátyámnál is idősebb volt. Szerintem nincs ezzel semmi gond, szokd meg. Ahogy előttem is írták, rengeteg esetben fordul elő, hogy az illető tudat alatt valamely rokonát keresi az új párjában. A tudományos magyarázatokhoz én nem értek, de biztos vizsgálták már ezt sokszor.
2014. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 MiniTheGirl válasza:
61%
A szomszéd pár, akikkel jóban vagyunk, tisztára olyanok, mintha testvérek lennének. Már a feleség 6 hónapos terhes. Amikor legelőször láttam őket, azt hittem, testvérek, és végig ebben a hitben éltem 1 éven keresztül. :D Az igazi testvére a nőnek előttünk lévő házban lakik, vele meg egyáltalán nem hasonlítanak. :D A testvére barna hajú, barna szemű, barna bőrű, a nőci szőke, kék szemű, fehér bőrű, akárcsak a férje, akivel az arcuk is teljesen hasonló.:) Teljes harmóniában élnek, tök jó kiegyensúlyozott a kapcsolatuk. :)
2014. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!