Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség. Szüleim jobban...

Segítség. Szüleim jobban szeretik a bátyamat, hátráltatnak, sokat sirok emiatt. Jó megoldás ha minél gyorsabban próbálok elszakadni tőlük?

Figyelt kérdés

Sajnos passzivalnom kellett az egyetemen. (gyógyszerésznek tanulok Pesten) Vizsgák alatt folyton arra gondltam mi lesz ha nem sikerül, amúgy is nehéz egyetem, de így h bevonzottam a rosszat nem lett könnyebb. Tudom mit hibáztam...közben szerelmes is lettem, a barátom az akivel mindent meg tudok beszélni, de úgy érzem szüleimnek ez sem tetszik. Inkább nem is foglalkoznak vele, meg se kérdezik hol voltunk, mit csináltunk csak megjegyzeseket tesznek. Gyakorlati munkát találtam amivel kevés pénzt kerestem de közben itthon voltam és ez egy rémálom. Bátyám mindig az okos, helyes ő mindent jól csinál. nem csúszott az egyetemen....neki nem kell takaritani, apának segíteni, ő a család büszkesége. ez mindig is így volt. mikor gimnáziumba jart akkor sajnalnunk kellett mert biztos hianyzunk neki a kollégiumba. én ahogy bekerültem koliba egy hűtőt nem tudtak hozni pedig volt itthon, két hétig szendvicsen éltünk, egy egerlyukba kb....bátyámnak saját lakása van aminek egy része abbol lett amit elvileg nekem gyűjtöttek lakástakarékban. tesom megveheti a negyvenezer forintos kabátot meg cipőt, megdicsrrjuk milyen szép, el meg ha veszek egy ezer forintos pólót akkor veszekedés van. Jó módban élünk, igazából kiskoromtol mindenünk megvolt...nem az a lényeg. Én elég érzelmes vagyok, anyával sose tudtam megbeszélni ha bármi problémám volt, suliban, baratokkal, egyszerűen nem voltak rá kíváncsiak. baratnoimnek láttam mennyire joban vannak az anyukajukkal....én is úgy vágytam erre. Én elhiszem h nem akarnak rosszat de tönkrementem, főleg ebben a fél évben :'( anya mindig azzal jön hogy ennyi idősen már dolgozott diplomája volt meg mÁr egy gyereke. ezzel megőrít....meg h én mire végzek az egyetemen....meg majd kíváncsi lesz hogyan fogom nevelni a gyerekemet. amikor tudja h nekem a gyerek a mindenem.

most derült ki h erősen lisztérzékeny vagyok, kiskoromban is nagyon fájt a hasam sokszor meg pokhasam volt...de anya azt mondta ne nyavajogjak :'( vizsgaidőszakban meg összevissza ettem amimiatt beteg lettem.

szépnek mondanak, kedves vagyok mindenkivel, sok barátom van de itthon valahogy más vagyok. menekülnék ha lenne pénzem. kívülről egyébként szerintem mindenki azt látja h ez egy mintacsalad. de nekem nagyon hiányzik h ne azért szeressenek mert minden szuper velem hanem akkor is mellettem legyenek érzelmileg ha sz*rban vagyok.

jövő felevtol szeretnék dolgozni a suli mellett, hosstess munkára goldoltam. van esetleg más ötletetek?

köszönöm annak aki segít!:) jól esett már leiirni is....kellemes unnepeket!


2014. dec. 22. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt nagyjából,és a mai napig nem is tudok velük megbeszélni mindent.Én is csak azért csináltam mindent, hogy minél hamarabb elkerüljek otthonról és önálló legyek.

Eljutottam már arra a szintre, hogy már nem is vágyom olyan anyukára,amilyen másoknak volt.Fájdalmas pont ez nekem a mai napig,de ez van,túléltem végülis.


Gondold át mindenképp a dolgokat,mérlegelj és a legfontosabb az egészséged. Lelkileg nyugodj meg először is és örülj, hogy van egy párod,aki szeret! Az étkezésre nagyon figyelj oda,és mindenképp keress munkát,mégha keveset fizet,akkor is.Hogy elkezdhess gyűjteni némi pénzt,és abból vehess magadnak,amit szeretnél,tegyél félre,ha bármi történne,ne maradj egy forint nélkül...(akár havi 1000ft-ot is,ha félreteszel,már jobb,mint a semmi!).


Sportolj, hogy rendszeresebb legyen az életed,hidd el jót tesz a léleknek is.A szüleiddel jobb,ha kerülöd a konfliktust, vagy pedig kiállsz magadért,és akár egy nagyobb veszekedést bevállalsz ... De utóbbit,nem ajánlom.

2014. dec. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én 20éves lány vagyok, bátyám 24. mindketten tervezett gyerekek voltunk szóval nem ez lehet a gond :D.
2014. dec. 22. 15:42
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a valaszodat!:)


soha nem voltam az a költekezős típus, mindig inkább férreraktam. így lesz ezután is!:) januárban mikor havonta kapok majd pénzt a sulihoz akkor is mindent osszeirok majd, mert tavaly nem mindig kaptam,mert nem kértem.

parommal szerencsére nagyon jól megvagyunk, tervezgetünk is már a jövőre, amiket anyueknak nem is mondok már úgyis kinevetnének. elég ha mi tudjuk mit,akarunk. :) szerintük minden úgy jo ahogy ők csinálták! vettek egy négy szintes házat udvar nélkül de meleg víz az nem nagyon volt meg minden elromlott...... én meg kicsit álmodozós típus vagyok:) de szerintem ezzel az egyetemmel se lottem nagyon mellé:) szeretem is meg talán megis élek majd. bátyám meg két büfészakot végez egyszerre ő az isten itthon. nekem semmi bajom azokkal a szakokkal sem csak látni kellene a dolgok mögé is...nem mindig elhinni amit mond.

Táplálkozásra most nagyon odafigyelek és sokkal jobban érzem magam, sportolok is!:)

2014. dec. 22. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a passzív félév jó ötlet,hisz legalább összeszeded a gondolataid! Rajtad kívül senkit nem fog érdekelni,mennyi idő alatt végezted el hidd el.

A lényeg, h meglegyen a diploma aztán kész.Meg szerezz jó állást vele.

2014. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A barátod nem tud segíteni?
2014. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

rengeteget segít!:) de még mindketten tanulunk. bár ő már jövőre végez!:) igazából eddig mindig úgy voltam h ez a normális majd megoldodik csak jót akarnak, de már érzem h lelkileg teljesen kikeszit ez az egész.

már semmi beleszólásom nincs a dolgokba, azt mondják h azért mert nem tanulok meg nem is dolgozom. azzal van lezárva legtöbbször a beszélgetés h elnézést kérhetek, mást nem.

legutobb azt tanácsoltam h legyen kicsit más a,karácsony, más kaják, nyomtattam ki recepteket, meg h menjünk kirándulni..mert tesom egész ünnepek,alatt csak fekszik a gép előtt. erre a válasz h ő tanul ne szóljak bele majd kíváncsiak nálam milyen lesz. ebből az lett h megcsináltam a sutiket amit akartam h mikor jön a barátom ne a,száraz linzert eszegessük :D

meg nagyon rosszul esett mikor két éve készítettem saját kezűleg családi naptárat, csomó időm elment vele tele kiskori és mostani képekkel aztán ki se raktuk :( tesom meg vett egy teát meg egy kávét aztán mindenki,el volt ájulva milyen aranyos....most is mindenkinek személyre szóló hasznos dolgokat vettem, remélem ez jó lesz:)

igazából nem mondom h nem az én hibám....kicsit irigy vagyok tesomra már h mindig körberajongják,én meg van mikor úgy elmondanám mi történt velem aznap de nem erdekli őket......:( szerintem normális h így érzek.

2014. dec. 22. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális.

Úgy értettem, hogy a "menekülésben" tudna-e segíteni, de így nem igazán.

2014. dec. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!