Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hasznos észrevétel a következő...

Hasznos észrevétel a következő? Por a TV-n, por az LCD monitoron. Megfigyeltem, hogy minél messzebb ülök (pl. TV,4 m) nem látszódik a por rajta, mint a közeli (50 cm) monitoron.

Figyelt kérdés

Igaz lehet ez? Mindkettőn van por, csak a TV távolsága miatt nem venni észre a rajta levő port, míg a monitoromon annak közelsége miatt a mérhetetlenül sok kis fehér szemcse ÁLLANDÓAN IDEGESÍT?


Nálatok/másoknál hogy van?


Épp így? Ebben az esetben jól gondolom, hogy érdemes lenne egy kolosszális monitort vásárolnom, aztán azt két-három méterről nézném?



2014. ápr. 28. 15:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

TV: Panasonic plazma, kávája matt fekete.

Monitor: LG LCD, kávája fényes fekete.

2014. ápr. 28. 15:33
 2/12 anonim ***** válasza:

igen, hasznos

most már tudod, hogy mindkettőt le kell törölni

2014. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ennyire hülyének nézed az embert? Komolyan ennyire nem tudod másokról elhinni, hogy ezer éve ezt csinálják? Ennyire nem lehetsz szórakozott, ne idegesíts alaptalan gyermeteg infantilizmusokkal.


De ha még mindig értetlen vagy: utána is ott marad a por.


Húha! Micsoda észrevétel, pedig biza így van ez!


Ha még ilyen dologgal nem találkoztál életedben soha, akkor közlöm, hidd csak el szépen a felnőtteknek, hogy a törlés ellenére ott marad, sőt! Most figyelj kisfiú! Utána idővel újabb réteg száll le rá! Így, hogy már ezt is tudod, leülhetsz, és visszamehetsz pajtásaiddal homokozni, és hagyd, hogy olyan válaszolja meg a kérdést, aki már elmúlt legalább harminc éves. És aki nem csak unaloműzésként jár fel ide...


(Még mindig ilyen alacsony az a kerítés?... Ennél azért többre tartottam idáig az emberiséget.)

2014. ápr. 28. 16:08
 4/12 anonim ***** válasza:

:) infarktust ne kapj :)


alábecsültél (nem agyban, korban) ... már kétszer annyi vagyok ... ennek következtében már rájöttem, hogy csak olyan problémával foglalkozom amit meg is tudok oldani ... a statikus töltéssel nem veszekszem, főleg egy ilyen jellegű felületen :)


az én monitorom 27"-os LG, és qrvára nem érdekel, ha poros ... na, meg már a szemem sem a régi

2014. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ha viszont kétszer annyi vagy (nyugi, több kell ahhoz, hogy azt kapjak, a sok fütyifej itt a gyakorin megedzett - csak jól esik visszaszúrni), akkor a másikról miért feltételezel ekkora orbitális baromságot? Mintha azt írtad volna, aki náthás, használjon zsebkendőt.


Nem mondod?...


-.-

2014. ápr. 28. 16:37
 6/12 anonim ***** válasza:

mondjuk tényleg a zsebkendő-hasonlat volt a célom, mert a felvetett probléma és megoldása triviális


tehát a probléma létezik, és nem laboratóriumi körülmények között nem megszüntethető


ha valamit messzebbről nézek, akkor kevésbé zavarnak az apró akármik

2014. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"A probléma létezik, és nem laboratóriumi körülmények között nem megszüntethető."


Elég baj. De ez valóban nem ide (nem ehhez a kérdéshez) tartozik.


"Ha valamit messzebbről nézek, akkor kevésbé zavarnak az apró akármik."


A választ köszönöm, mégha elején élcelődésnek is indult, legalább megerősítettél.


De jöhet mások tapasztalat is, hogy számít-e valamit szerintük pl. a panel anyaga?


A plazma TV-mnek mintha sokkal másabb, sokkal finomabb, simább lenne, az LCD-mé durvább, mattosabb.


Befolyásol ez valamit szerintetek?

2014. ápr. 28. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyik lehetőség ha sok pénzed van, hogy veszel egy hatalmas képernyőt és a szoba másik feléből nézed. A por csak akkor fog zavarni, ha már csimbókokban lóg róla.


Vagy veszel egy ilyen porolót (én ilyent használok):

[link]


Árban is jóval olcsóbb mint egy hatalmas monitor.

[link]


Azt már önmagadnak kell eldönteni, hogy melyiket választod az adott lehetőségek közül, mindegyiknek a korlátait, előnyét és hátrányát is figyelembe véve.

2014. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"De jöhet mások tapasztalat is, hogy számít-e valamit szerintük pl. a panel anyaga?


A plazma TV-mnek mintha sokkal másabb, sokkal finomabb, simább lenne, az LCD-mé durvább, mattosabb.


Befolyásol ez valamit szerintetek?"


A felület anyaga mindenképp befolyásolja a por megtapadását. A régi katódsugárcsöves monitoroknál sokkal nagyobb mértékű volt a por felrakódás a képernyő folyamatos elektrosztatikus töltődése miatt.


A plazma képernyőnél hasonlóan nagy feszültséget használnak a kép pontokban, viszont ott más az elektróda elrendezés, így a felületen más a töltés eloszlása.

Ezt leginkább összehasonlítással lehet meglátni.

Nézd meg, hogy az LCD és a plazma között porosodásban van-e különbség és ha igen, melyik javára.


Az LCD képernyő felületén egy műanyag polarizációs szűrő fólia található, ami mint minden műanyag fel tud töltődni a környezetből. Ezáltal vonzani tudja a lebegő porszemeket.


Létezik antisztatikus képernyő tisztító spray. Régebben lehetett ilyent kapni.


AZT NEHOGY KÖZVETLENÜL RÁ FÚJD A KÉPERNYŐRE MERT BEMATTUL TŐLE!


Egy puha törlő ruhára kell fújni és miután elillant az oldószere, finoman át lehet kenni vele a képernyőt, már nem fog ártani. Viszont hogy mennyire tartja távol ilyen, nem nagyfeszültséggel működő képernyőnél a port, csak tapasztalatból tudod megnézni.


Szerintem akkor is a leggyorsabb és legkönnyebb, valamint legolcsóbb megoldás az a színes vékony műanyag szálakból készült tollseprű, amit linkeltem. Azzal egy rövid körbetörlés, miközben kicsit elfordítod a seprűt, hogy a közben még tiszta szálakat is használd. és pormentes lesz a képernyő. Utána kitolod az ablakon és odaveregeted a párkányhoz v. a falhoz..


..nem a monitort /;-)


és megint tiszta lesz a seprű és munkaképes.

Eddig ezt találtam a legkézenfekvőbbnek.

2014. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos, én nagyon igénytelen vagyok.

8 éve 42" plazmára kötve használom a PC-t.

Egy nyújtott láb távolságról nézem és

abszolút nem látom a port.

Ami a lényeg.....: semmivel sem tisztítom!

Nekem így a legkényelmesebb.

(A szemem gyorsan megszokta a spec.monitoroknál gyengébb képminőséget, pláne a 42" méretet. - Sajnos ez havi 2000 Ft plusz a villanyszámlámon.)

2014. ápr. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!