Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Karácsony van, szinte mindenki...

Karácsony van, szinte mindenki ilyenkor a családjával ünnepel. Van rajtam kívül más is itt, aki a családjában idegennek érzi magát?

Figyelt kérdés
Olyan rossz, mert engem az egész életemen át ez kísér végig. Szeretem őket, de mégis... Társadalmi elvárás ez az egész ünnep, és nem érzem magamon, hogy szívből jönne. Valamint sokszor vagyok ideges és feszült a családi körben. Őszintén szólva sosem értettem, miért olyan nagy valami ez a családozás. Persze azt értem, hogy aki tényleg imádja őket, jól kijönnek, számíthat rájuk minden esetben, az másképp nyilatkozik, de akinél nem így megy? Nem akarom a szüleimet lehúzni, de nem érzem magam odavalónak, egyáltalán azt se értem, a születésem miért volt szükséges. Furcsa egy családunk van, persze kifele mutatjuk a nagyon szépet... Csak olyan rossz, hogy karácsonykor is a végét várom, nyomaszt, feszültté tesz az egész. Továbbá, csak még inkább érzem magányosnak magam.

2014. dec. 26. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szakemberre van szukseged. Depresszios vagy.
2014. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Meglehet.
2014. dec. 26. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van. A karácsony ma már csak a képmutatásról szól, semmi másról. Mert ha megnézed a családok 70%-a veszekedésben él, és maximum ünnepekkor jönnek össze, hogy eljátszhassák egymás előtt a szeretetüket, hogy megfeleljenek az elvárásoknak.


Tehát nem csak Te vagy így ezzel, például én is így vagyok, és a környezetemben szinte mindenki így van, tehát a szűk családomban és a baráti körömben is.

És ahogy elnézem a mai világot vagy csak a GYIK-en a kérdéseket erről, elég sokan így vannak.

2014. dec. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!