Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tönkretettem egy merevlemezt...

Tönkretettem egy merevlemezt amin szüleimnek fontos adatok. Voltak. Az a legszörnyűbb, hogy egyszer. Már csináltam hasonlót. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2014. dec. 26. 20:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Tegyük hozzá, hogy ha a szüleid a fontos adatokat egy darab merevlemezen tárolják biztonsági mentések(!) nélkül, akkor azok az adatok mindenképp el fognak veszni, csak idő kérdése mikor. Bármelyik vinyó bármikor tönkremehet, ahogy a villanykörte is bármikor kiéghet.
2014. dec. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Olcsobbak mint a Kürt és jók: [link]
2014. dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kovpet ***** válasza:
Ha nincs backup, akkor nem voltak fontosak az adatok. Ha van, akkor vissza kell húzni és kész.
2014. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mentsd le ezt innen egy működő rendszer alatt:


[link]


Azután az üresnek látszó winyót tedd rá úgy mint egy adat tároló eszköz lenne. Azt gondolom tudod mekkora a mérete és FAT vagy NTFS volt a partíciója. Gondolom NTSF, azt érdemes kiválasztani.


Először megkérdezi angolul, hogy mi történt az adatokkal, hogyan sérültek meg. Hagyhatod az eredetileg bejelölt változatot, hogy "nem tudom".


Ezután kicsit keresgél és fel fogja sorolni az általa felismert merevlemezeket méret és típus szerint.


Kiválasztod, amelyiket végig akarod vizsgáltatni és elindítod a vizsgálatot a NEXT gombbal.


Amikor végzett az elemzéssel, akkor megint "next".


Ezután megjelenik a korábban lemezen lévő fájlok listája, amit ki is jelölhetsz és elmentheted, kimásolhatod egy másik merevlemezre.


Tehát kijelölöd az összeomlott winyóról amit kilistázott és fent a COPY pontra kattintva megadhatod, hova mentse.


Már többször használtam ezt a programot. Olyan is előfordult, hogy miután ezeket a műveleteket végig csináltam, már olvasható volt az eredeti winyó is közvetlenül, de az nem mindig.

2014. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Még azt elfelejtettem, hogy attól, ha gyorsan lehúzod egy merevlemezről a tápot és pillanat múlva vissza dugod rá, akár a panel is elszállhat. Nekem volt már olyan, hogy egy külső winyó reckben volt az eszköz, aminek külön ki-be kapcsolható tápja van. Véletlenül megugrott a kezem, amikor ki akartam kapcsolni a tápot, azonnal vissza is kapcsolta. A merevlemez vezérlő paneljén a szemem láttára pukkant ki egyik IC. Ha nálad is az ment el, akkor bontóban kell szerezni egy ugyanilyen hibás szétkopott winyót és a panelt kell csak átszerelni.


Igaz, azon máshol lehetnek hibás és gyárilag kitiltott szektorok, amikor gyárilag elsőként tesztelték beírták a memóriájába, mit ne használjon valami apró hiba miatt, azokon a részeken (a tiéden) ha fontos dolog volt, akkor ott hiányos lesz. Abban csak bízni lehet, hogy nincsenek az új panelnek kitiltott szektorai és ha vannak, akkor nem esnek egybe a tiéden lévő fontos adatokkal.


Na mindegy, szóval meg kell próbálni, egyáltalán felismeri-e a gép a winyót, mint formázatlant vagy üreset. Szóval látja-e? Ha nem is látja,, akkor panel csere lehet a megoldás. Ha látja, akkor a program lefuttatása segít.

2014. dec. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!