Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CD lemezre kiírok fontos...

CD lemezre kiírok fontos adatokat és becsomagolom, hogy ne érje se fény, se levegő. Van esély rá, hogy még pár évtized múlva is olvashatóak lesznek az adatok?

Figyelt kérdés

Például becsomagolom folpack-ba hogy ne érje levegő... Ekkor gondolom a hordozóréteg nem nagyon tud korrodálódni.

Azért nem DVD-re írom, mert adattárolási szempontból az még megbízhatatlanabb a szendvics-szerkezet miatt, elég ha csak elenged a ragasztó amivel a két réteg össze van ragasztva.

Bár nem is biztos, hogy pár évtized múlva lesz -e olyan eszköz amivel a CD-t olvastatni tudnám...



2014. nov. 15. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
ÉS 10 év mulva fogsz találni olvasot is hozzá ?
2014. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy még kompatibilisek lesznek, mint most a DVD vagy a nagyobb kapacitású DVD lemezeket olvasók is kompatibilisek még a CD-vel elvileg.
2014. nov. 15. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:
10 év múlva ráfogsz jönni hogy a lemezek 4% át tudod használni
2014. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, akkor mire mentsek, amit el tudok tenni?

Kevés adat mentése winchester-re elég nagy pazarlás lenne.

2014. nov. 15. 14:10
 5/7 anonim ***** válasza:
pass
2014. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Akkor marad a pendrive.
2014. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ritka a többrétegű DVD, főleg az írhatóak közt, de igazából ez mindegy. Menthetsz CD-re, csak néha újra ki kell írni, ami rajta van. Nekem vannak 20+ éves CD-im, legtöbbjük használható egy-két olvashatatlan adatot találtam csak, főleg ami a legszélére esik a lemeznek, tehát nem ajánlatos teljesen tele írni. Viszont az a középső átlátszó műanyag is elöregszik és eltörik idővel, ahol megfogja és megpörgeti a lejátszó a lemezt, ilyen törött lemezem is van már. Van már olyan lemez, ami állítólag garantáltan kibír hosszú időt, de olyat otthon nem tudsz írni, valahol már láttam, hogy Magyarországon is írnak:

[link]

Mágnesszalagra is ki lehet tenni, de az egy kicsit macerásabb folyamat és nyilván majd a visszaolvasás is az lesz, ha szükség lesz rá.

2022. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!