Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi a reális összeg, amit...

Mennyi a reális összeg, amit haza adnátok?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok.Még otthon élek.Most kezdtem el dolgozni,nettó 120 ezret keresek.Ti ebből mennyit adnátok a szülőknek?Mennyivel szállnátok be?
2014. dec. 29. 12:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen körülmények között éltek. Én kb ugyanennyiből (csak részmunkaidőben, egyetem mellett) most olyan 40ezret adok bele, de a többi is elmegy a ház körüli és saját kiadásokra.. :(
2014. dec. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Otthon sincs ingyen a kaja... Egy felnőtt, dolgozó ember ezzel tisztàban van.
2014. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet,hogy a szüleim nem kérnek tőlem semmit,nem kell beszállnom az otthoni költségekbe.

Saját kertes házban élünk,hitelünk nincs,átlagosan élünk.

A saját dolgaimat magamnak finanszírozom,természetesen.

De szeretnék,azért beszállni a költségekbe.

Arra gondoltam,hogy akkor csinálok ilyen havi bevásárlást,ami otthonra kell (mosószer,cukor,liszt,kávé,üdítő,tisztálkodási szer stb) és azt kifizetem én.Olyan 20-30 ezer forint között.

Szerintetek jó ötlet ez így?

Bár azt mondták,hogy ne költsek rájuk,gyűjtögessem a fizetésemet.

2014. dec. 29. 12:31
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

vagy befizetsz egy egy csekket


ha nem kérnek semmit sem

akkor viszont azt a pénzt tedd el a későbbi életedre

ez is egyfajta támogatás a részükről

2014. dec. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
EZ attól függ, hogy álltok anyagilag. Ha pl. nincs hitel, meg nem ketten laktok 150 m2-en, akkor a 30 reális lehet, úgy, hogy az étkezésed alapból te állod. Én 160-ból 30-at fogok beleadni, de külön eszem, így beszéltük meg. Ha együtt ennénk 50-et adnék. Ketten élünk, 55 m2-en, adósság nélkül, de kevés bevétellel.
2014. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kérnek pénzt, és arra bíztatnak, hogy gyűjtögess, akkor szerintem a legokosabban teszed, ha indítasz egy lakáskasszát és arra fizetsz havi 20ezret.

Így ők is biztosak lehetne benne, hogy tényleg spórolsz, esetleg gondolkozhatsz megtakarítási számlában is, mert szerintem 20-30-nál is többet félre tudnál tenni, ha nem kell lakhatásra/kajára költened.

Én inkább házimunkában segítenék be, ha a pénzre nincsenek rászorulva, biztos jobban örülnének ha több pihenőidőt kapnának azáltal h te többet vállalsz a közös feladatokból.

2014. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

15-ös.

Miért eszel külön? Hisz egy család vagytok. A pénz szétválaszt titeket? Nem egy étteremben vagytok,ahol fizetni kell a kajáért..

2014. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 éves vagyok. A szüleim szintén nem kérnek a háztartásba semmit. Segítek nekik a házimunkában és ennyi. Ők is azt mondták, hogy most még megtehetik, hogy támogassanak ennyivel, azonban ha kirepülök és elkezdem a saját életemet, nem fognak tudni anyagilag megtámogatni, tehát inkább most segítenek ennyivel és gyűjtögessem a pénzem. 40 ezer forintot fizetek lakástakarékba havonta, ami így sem lesz túl sok pénz mire kiveszem hitellel együtt, de több mint a semmi.

Ezen felül néha bevásárolok olyan élelmiszereket, amikről pl. tudom, hogy a szüleim is szeretik, de nem költenek rá.

Megcsinálom az olyan melókat, ami a szüleimnek már nehézséget okoz. Anyu hátfájós, nekem nem tart semeddig kisúrolni a kádat mondjuk, de ha ő csinálja, akkor utána napokig a jajjgatását hallgatjuk. Ugyanígy hólapátolással, udvar takarítással. Az ilyeneket átvállalom.

Én hálás vagyok, hogy így állnak hozzám, sokkal könnyebb lesz így elindulni az életben.

Mondjuk az egyik legjobb barátnőm adott haza havi 25 ezer forintot úgyis, hogy nem kértek tőle. Amikor elköltözött otthonról, akkor visszakapta a 25 ezer forintokat egy borítékban, őt ezzel tudták támogatni.

2014. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
59%
17-es: Talán mert mások az étkezési szokásaink? :D A vega étrendet elég nehéz összehozni a hús imádóval. Soha nem ettünk együtt, gyerekkoromban sem. (én menzás voltam, ő utált főzni, tehát megoldotta a munkahelyén, hétvégén meg mentem a nagyihoz.)
2014. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én már rég elköltöztem otthonról, de annak idején a szüleim nem kértek tőlem semmit. Azt mondták, számukra az lenne a biztonság, ha nekem lennének tartalékaim vész esetére, és megállnék a saját lábamon. Ha szeretnél beszállni, én azt mondom, vállalj át 1-2 nagyobb számlát. Ha mondjuk egyszer tönkremegy a mosógép, akkor is te leszel az, aki segíteni tud. A bevásárlást én azért nem tartom a legjobb ötletnek, mert nem te vezeted a háztartást, nem tudod, pontosan mire van szükség, úgyhogy a pénzed egy része hosszú távon olyan dolgokba lesz fektetve, amik csak állnak a kamrában, miközben más dolgokból folyton hiány van.
2014. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!