Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek forduljak gyámügyh...

Szerintetek forduljak gyámügyhöz? Vagy mit tegyek ha nincs hova mennem?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Nagyon jó tanuló és normális. Nyár végén elkezdtem járni valakivel, de 3 hónap után szakítottunk, anyáék azt hiszik hogy azért mert meguntam, pedig más indokból. Nagyon sokat szidtak miatta, először tiltani akartak. Aztán kb 2 hónappal szakítás után összejöttem mással, vele már kb fél éve jóba vagyok és pár hete kezdtünk el járni. Őt egyáltalán nem fogadják el, tiltanak tőle, folyton mondják hogy nem ismerik és csak ki akar használni stb, szóval csak az átlagos szöveg. Előző barátommal minden szombat délután találkozhattam, de vele nrm engednek sehova. Igaz hogy nem járt jó suliba, de attól még rendes. Emiatt rengeteg vita van, ől azt is felmondják hogy minek akarok találkozni másokkal szombatonként, akár barátnőimmel, akár barátommal. Szerintük ultramodern lettem amiatt mert minden szombaton találkozni akarok a barátaimmal és ez egyáltalán nem normális, emiatt egy idő után biztos utcalány lesz belőlem. Hiába tanulok jól, már azt is mondták hogy kivedznek a nagyon jó suliból és átraknak egy rosszba, mert biztos a társaság van rám rossz hatással hogy minden szombat délután talizni akarok másokkal, pedig ez nem természetes. Szóval elhordtak mindennek, meg hogy mennyire megváltoztam, biztos csak amiatt akarok eljárni mert mindenkivel le akarok feküdni stb. Szűz vagyok és ha igazán ismernének, akkor tudnák hogy nem rövid kapcsolatokra vágyom hanem komolyakra. Mondanom sem kell hogy estére még sehova se engedtek el, hisz délutánokért is vitáznom kell. Múltkor pl már 1 hete nem láttam a barátom, nagyon hiányzott ezért elmentem a tiltásuk ellenére is, utána megint nagyon kiakadtak. De mikor kérdezem őket, nem tudnak egy normális érvet se mondani, csak annyit hogy mert azt mondtam, mert utcalány vagy/leszel stb. Szóval ma összevesztünk ezen, mindennek elmondtak és eltiltottak attól hogy bármikor bárhova is menjek sulin kívül bárkivel, én pedig erre mondtam hogy 2 év múlva megyek innen, ezért még jobban kiabáltak velem és apa mondta hogy akkor már most pakoljak és menjek innen és elkezdett rángatni, erősen tépni a hajam. Itt Budapesten nincsenek rokonaink, mindenkivel összevesztek, szóval nem tudok senkihez menni, barátomhoz se akarok mert nem akarok a terhükre lenmi. Szóval szerintük csak azért lettem utcalány mert szeretnék minden szombat délután találkozni a barátaimmal, barátommal és mert van barátom, akit nem is ismernek, mégis elmondjàk mindennek. És hiába mondom nekik hogy minden normális ennyi idős gyerek gond nélkül elmehet még bulizni is, szerintük én lettem túl modern és az a természetes ha csak itthon ülök. Szerintetek mit tegyek? Diákmunkát el fogom kezdeni suli mellett, de az sajnos nem elég. A válaszokat előre is köszönöm.
2015. jan. 1. 17:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

Én olvastam a többi kérdésedet is, bár eddig még nem válaszoltam. Szerintem sem normális amit a szüleid csinálnak, mert az egy dolog lenne, hogy nem szimpatikus nekik a fiú és ezért nem akarják, hogy találkozzatok, de hogy a barátnőiddel se mehess el délután világosban az már kicsit sok.... Az se jó, amit a bátyáddal csinálnak...

Gyámügyhöz szerintem sem érdemes fordulni csak a legvégső esetben, inkább egy tanárodhoz, akiben megbízol vagy mégis próbáld meg felvenni a kapcsolatot a közelben élő rokonaitokkal.

Általában a nagyobb gyerek szokta a kisebbnek kitaposni az utat a szülőknél, de úgy látszik nálatok neked kell. Normális keretek között nyugodtan lázadhatsz, néha a veszekedés is belefér, hogy ki tudj állni a saját érdekedben, mert örök időkre nem tarthatnak a lakásba bezárva.

Ha gondolod írj privátot, szívesen meghallgatlak :)

2015. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Előző. Látom téged is a fejedre ejtettek. Eleve honnét tudod, hogy mi a normális, hogy a kérdezővel a szülők valójában mit és miért is tesznek? Oda látsz, és már is megtudod mondani pár sorból, hogy a szülei eszelősek? Komoly.
2015. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
12-es. Értelmezz légy oly szíves: már nem egy kérdést írt ki a kérdező emiatt és ezek alapján IS írtam a válaszomat. Keresgess egy kicsit és mindet megtalálhatod. Nem gondolom azt, hogy a kérdező hazudna, ahhoz, hogy ilyet kitaláljon valaki és ennyi ideig fenn tudja tartani az érdeklődést, nagyon beteg elmével kéne valakinek rendelkeznie. Egy-egy válasz pedig másnak is segítség lehet, aki hasonló problémával küzd.
2015. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem te nem tudsz értelmezni. Nem volt szó hazugságról, de csak mert több ízben is felteszi a kérdéseit attól te még nem ismered a szüleit, és a kérdezőt magát sem. Ehhez képest mindjárt eldöntötted - persze szíved jogod -, hogy milyen szemetek valóban a kérdező szülei, és mennyire nem normálisak. Tudod ilyesmit másokról csak akkor állítanak, ha ismerik a másik fél verzióját is. Elhiszem, hogy együtt érzel a kérdezővel, de az megint más kérdés.
2015. jan. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Parancsolgatások helyett inkább olvasgass:

[link]

2015. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ez nem ide akart menni, bocsi. :D
2015. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

14.: Mert te ismered őket és el tudod dönteni? Ugyanúgy nem. Itt most abból kell véleményt alkotnunk, amit a kérdező leírt, azok alapján pedig ezt gondolom.

De te tutira nem voltál 16 éves és nem akartál a barátnőiddel/barátaiddal találkozni hetente egyszer kb. 2 órára, a szüleid pedig nem tiltották meg neked még azt is, hogy egy üzletbe elmenj nézelődni.

Lehet részrehajlással vádolni, de a leírtak alapján a kérdezőt kb. aranykalitkában tartják, semmit nem tud normálisan megismerni a világból. Szerinted ha így szabadul ki 18 évesen otthonról akkor mi lesz vele? Vagy marad ugyanilyen vagy akkor fog teljesen elzülleni, amitől most annyira féltik.

Meg szerinted normális, hogy megtépik, ütik-verik esetleg? Ha olyat csinál a gyerek, akkor egy atyai pofon nem árt meg neki nyilván, hogy megtanulja mit szabad, de megtépni? Bár szerinted ez is normális tutira... Mindegy nem akarok vitatkozni, inkább olvasd el a kérdező többi írását is és utána mondj véleményt.

2015. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Tudom-tudom, részrehajlóak vagyunk, ezek szerint elég sokan....

2015. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
29%
17: jelen esetben pont te vagy az aki a kizárólag a kérdező felé hajlik, nem én. És képzeld voltam 16 éves, és igen sok mindentől tiltottak engem is, és sok mindenre lázongtam én is, de végül engedelmeskedtem és beláttam, hogy csak is azzal érhetek bármit is el a szüleim felé. Itt egyes tini válaszolók, vagy kérdezők, és egyéb hozzá szólok vagy csak a szavazásra utaznak, vagy szórakoznak, de eléggé meglepő számomra, hogy nem csak ennél a kérdésnél, de más kérdésekben is épp csak ezt nem óhajtják felfogni. Pedig, ha valóban értelmesek lennének, nem lenne olyan nehéz megérteni, és feldolgozni sem. Egyébként a 22 éves bátyó sztori meg nevetséges, ha őt annyira zavarja, h a szülei nem engedik őt el, akkor menjen el dolgozni talán, és költözzön el, ő már meg teheti. De majd persze olyan sötét a tesóka, ahogy azt a kérdező írta nekem, hogy még azt se tudja mi hol van a városban. Ja, hogyne! Engem meg a fejemre ejtettek! :D
2015. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérdező szemszöge, szülő szemszöge nagy dolog. Ha elolvastad akkor azt is leírtam, hogy jó legyen esetleg kamu, attól mással még megtörténhet a valóságban és jól jöhet neki egy-két normális válasz ha keresgél a támadások helyett. Hidd el van nem is egy olyan gyerek, aki ilyen problémákkal küzd, de sokan pont az ilyen miatt nem mernek lépni.

De biztos én gondolkodom rosszul, meg vagyok részrehajló meg a többi, amit el is fogadok, mert mindenkinek szíved joga azt hinni amit akar. Te az egyik oldalon állsz, én a másikon.

Akár igaz, amit a kérdező leírt, akár nem, én megpróbálok neki segíteni a mocskolódás meg vitázás helyett, maximum másnak lesz hasznos.

2015. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!