Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért nem hajlandó...

Apám miért nem hajlandó elismerni, hogy igazam van, és jobban tudom?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves lány vagyok. Van 3 kutyánk, kettő egész szófogadó, de van egy fiatal fél éves uszkárunk. Ő elvileg apáé, de neki fogalma sincs, hogy kéne nevelni. Egyszerűen borzalmas nézni ahogy foglalkozik vele. Hagyja hogy ráugráljon, hogy nagyon durván játsszon, semmiért nem szól rá, ha pórázon viszi, akkor hosszú pórázon hagyja hogy rángassa.

Persze néha elszakad a cérna és kiborul, hogy miért ilyen neveletlen. Ma pl kiabált szegény kutyával, amiért nem vitte neki vissza a labdát. Mikor megemlítettem, hogy ha kiabál vele akkor nem is fogja soha visszavinni, akkor én vagyok a nagyszájú, ne akarjam megmondani, mit csinál. Ha elvisszük sétálni a kutyákat, nem engedi, hogy én vigyem a kiskutyát, pedig én tudom, hogy lehet megtanítani hogy szépen láb mellett menjen és ne rángasson...

Látom rajta hogy szereti a kutyát, de annyira nincs érzéke a neveléséhez, hogy azt fáj nézni. Ráadásul nagyon bosszant, hogy egy tök értelmes kutya, és nincs kihasználva, hanem hagyjuk vadulni.

Miért nem hajlandó elfogadni, hogy ehhez jobban értek, és miért nem bízza rám?

Ha rászólok, akkor csak kiabál velem. (pl tárva-nyitva hagyta egyszer a kertkaput, szóltam neki hogy csukja be, mert kimegy a kutya, mert még alig volt nálunk pár hete, és nem tudja hogy nem szabad, erre üvölteni kezdett velem, hogy ne mondjam meg neki, hogy mit csinál)

Tudja, hogy értek a kutyákhoz, az öreg kutyánkat is én neveltem meg öregkorában, addig rettenetesen viselkedett, de amint foglalkoztam vele, jólnevelt lett.

Mi a fenét csináljak? Próbálok egyedül foglalkozni a kutyával, de nehéz, mert csak hétvégente vagyok itthon meg szünetben, ő meg minden nap, és teljesen elrontja.

Ez valami komplexus, hogy ne a rangsorban alatta álló mondja meg neki hogy mit tegyen? Miért ilyen önfejű?


2015. jan. 3. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
"pedig én tudom, hogy lehet megtanítani hogy szépen láb mellett menjen és ne rángasson..." Ezt abból gondolod, hogy az öreg kutyátokkal egy kis foglalkozás után, kezes bárány lett? Lehet, hogy ezt csak te látod így. Miért kell egy kutyát agyon nevelni? Láb mellett menjen, ne rángasson édes istenem akkor minek viszed sétálni, ha nem szereted mikor nem melletted megy mint egy manöken? :D Engedd le a kertbe aztán problem megoldva. Lehet, hogy apád nem akar ilyen agyonnevelt kis dögöt, hagyja kibontakozni.
2015. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Hagyd rá a fenébe. Minek görcsölsz rajta, ha nem is vagy otthon szinte semmit?

Párom kutyájánál van ugyanez, páromnak az első kutyája, nekem már volt pár, rengeteg szakirodalmat elolvastam, itt gyk-n is böngészek, tájékozódok a nevelésről, meg úgy általában véve mindenről ami kutyákkal kapcsolatos.

Szóval páromnak ez az első kutyája, így igyekszem neki tanácsokat adni, mit, hogyan csináljon mikor neveli, viszont párom anyja állandóan keresztbe tesz, mert neki már volt két kutyája, és ezt jobban tudja, én ne mondjam meg neki hogy mit csináljon.

Rá szoktam hagyni, és a páromra bízom, hogy kitől fogadja el a tanácsot. Általában rám hallgat.

Hagyd rá apádra te is, az ő kutyája, ha panaszkodik valamiért, mondd el neki, hogy az ő hülye nevelésének az eredménye, így most viselje el a következményeket.

2015. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
faterod irigy.
2015. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

Ehh? Az én hibám, hogy nem akarom, hogy kitépje a karom :D A kutyának semmivel nem lesz rosszabb, ha nem ugrál hanem mellettem jön. Sőt, nem tépi a nyakát a nyakörv. Szóval igenis elvárom, hogy viselkedjen, amíg ki nem érünk a falu szélére, ahol futhat kedvére.

Egyébként meg igen, tudom hogy kell megtanítani, már több kutyát is ráneveltem. Ha egy foxit sikerült, akkor egy uszit is menne.

Egyébként, nem. Ne abban teljesedjen ki a kutya, hogy kitépi a karom, durván megharap, meg hasonlók.

Szeretek vele kötetlenül játszani, de igenis fogadjon szót.

És mint írtam, apámat is irritálja, hogy neveletlen, csak nem tesz vele semmit a hisztin kívül.


#2

Nem görcsölök rajta, csak mint írtam, sajnálom hogy neveletlen marad az egyébként tök értelmes kutya, meg rosszul esik, hogy apám így viselkedik velem.

2015. jan. 3. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd rá, ha inkább szenvedni akar, az ő dolga. Az én szüleim a gépekkel ilyenek, csak rosszabbak. Néha odahívnak segíteni, de véletlenül sem azt csinálják, amit mondok, aztán engem hibáztatnak :/
2015. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Hagyd rá..mást nem tehetsz. Én is pont ilyen helyzetben vagyok, nekünk yorkshire terrierünk van,és ilyen rosszul nevelt kutyát ritkán találni. A szüleim meg egyszerűen nem fogadják el, hogy ez annak tudható be, hogy semmilyen nevelést nem kapott a kutya,ha odapiszkított a szoba közepére, akkor is az én hibám volt, hogy rászóltam és próbáltam nevelni. Makacs, morgós kutya lett, nem lehet enni mellette mert folyamatosan ugat és ugrál a lábra, nem lehet egymást megölelni, vagy másra figyelni mert féltékeny,morog és harap, takarítani se lehet mert ráugrik a felmosóra vagy a játékát dobálja az útba, hogy addig is rá kelljen figyelni. Akárhányszor próbálom kicsit javítani a helyzetet rámszólnak, hogy miért beszélek így a kutyával..én feladtam :D
2015. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
az emberek kb. 50-től felfele alapból nem ismerik el, hogy egy fiatalabbnak van igaza, de gondolom már te is tapasztaltad ezt! :-)
2015. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!