Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti támogatnátok ebben az...

Ti támogatnátok ebben az esetben anyátokat? Kívülállók szerint balek vagyok.

Figyelt kérdés
Leszögezem nem vagyunk rosszban anyámmal csak kezd idegesíteni a viselkedése és hozzáállása dolgokhoz. Sok hitelt felhalmozott (nehezen éltünk ezért vette fel a többségét ez igaz) amit én kifizettem kb 3 millió forint értékben. Évek óta támogatom a megélhetésüket havi kb 60000 Ft-al. Viszont most elegem lett, mert a környezetemben is mindenki azt mondja látják anyámon, hogy nem akar dolgozni a kész jó neki és tőlem várja a sült galambot. Otthon állandóan kupleráj meg kosz van, ha hazamegyek elkezdek takarítani mert zavar. De egy két nap és a gáz is újra undorítóan szutykos (tőlem kapta) a padló a wc a fürdő koszos ,minden szana szét. Kezdem unni ez, pláne hogy külön élek és jól jönne nekem is a pénz. Még csak nem is igyekszik semmivel, állandóan eljárkál meg netezik. Fel kéne újítani a lakást mondtam keressen legalább embert nézesse meg mennyi lenne. Annyira nézett szét mint ti. Most én tényleg "balek" vagyok?
2015. jan. 3. 15:48
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen, balek vagy. Anyádnak büdös a munka és kihasznál, de te vagy a hülye hogy hagyod.
2015. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 acelsziv ***** válasza:
100%
igen, az vagy. Segíteni lehet, de te eltúlzod.
2015. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
41%

Sosem támogatnám az anyámat!


Ha már képes volt megszülni és felnevelni, aztán kisemmizni, akkor képes megoldani a jövőbeni problémáit is!

2015. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kialakítottál egy függő helyzetet édesanyáddal. Mit kapsz te ebből, ami miatt megérné? Mit veszíthetsz el? Ha csak a bűntudat tart vissza, akkor szerintem hidd el, a bűntudattal meg fogsz birkózni, ha megszakítod ezt a kapcsolatot.
2015. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg az vagy! De megértelek, õ az anyukád. Helyedben összeadnám a bevételeit(ha van) és a fix kiadásokat. Mert nagyon nem mindegy, hogy hogyan áll anyagilag. Esetleg ha van még hitel, azt fizetném, mert ugye nem jó ha a bank viszi a lakást. Vagy felére csökkenteném a pénzt, amit hazaadok. De az sem mindegy h anyud mennyi idõs! Meg hogy hol él, munka szempontjából. De az tuti h így nem maradna...
2015. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Éld a saját életed, ne támogasd, és ne járj takarítani sem.

Majd megcsinálja. Vagy nem..De ez már nem a Te dolgod.

Így kényelmes neki.

2015. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Ketten laknak 110000 ft a jövedelmük. Ha nem segítek nem tudom ez a pénz mire elég. Vagy ne is foglalkozzak vele majd beosztják valahogy? Van kert (falun laknak) lehetne művelni is ugye? Lehet csak magamnak keresek érveket miért kell már abbahagynom ezt. Úgy érzem nincs életem. Ismerős azt mondta ha egy szülő nem tud segíteni legalább el ne vegyen. Nehéz...
2015. jan. 3. 15:55
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Nos igen, mert hagyod magad kihasználni.

A legjobb lenne ha lefektetnéd a kereteket, és közölni vele, amit te akarsz.

Ha látod hogy csak úgy "van", de nem csinál semmit...


Azért az, hogy 3 milliót kifizettél helyette, az rendes volt tőled, meg most hogy támogatod őt, viszont így, hogy nem látsz változást, nem sok értelme van.

Szóval igen, van rá esély hogy mist már csak így kihasznáé téged elég rendesn.


Amúgy van egy olyan eshetőség is hogyha azt mondod neki hoy nem adsz neki több pénzt majd elkezd zsarolni, de ne dőlj be neki semmiképpen sem!

Csak szólok, hogy erre is készülj, mert megtörténhet - de hogyha továbbra is csak adod neki a pénzt, semmit sem fog csinálni.


Amúgy lenne neki hol dolgoznia?

2015. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Igen a bűntudat. Úgy érzem ő nem tesz semmit hogy jobb legyen. A kapu is ocsmány miből tartana lefesteni. Otthon is van mert nincs munkája. És még sincs rend és csak panaszkodik. Már felhívni sem szeretem, mert mindig panaszkodik valamiért. Fáj valami, szar minden. De úgy érzem ő nem tesz.
2015. jan. 3. 15:58
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Túl jó a szíved.

Édesanyád pedig kihasznál.

2015. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!