Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minek sporoljak, ha nincs mire?

Minek sporoljak, ha nincs mire?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, szoktam nagyszuloktol kapni penzt, amit elkoltok ruhakra, konyvekre, cipokre.

Apam folyamatosan veszekszik velem, hogy soha nincs sporolt penzem, mi lesz velem, ha ezt csinalom majd kesobb is. Amire szeretnek spoloni, ahhoz legalabb 1 evig azt kellene csinaljam, hogy semmit nem veszek, sehova nem megyek. Viszon hiaba szeretnek a szobamba laminalt padlot, nem en fogom megvenni, mivel nem az enyem lesz a haz, es en nem adok penzt ki feleslegesen. Az ablakom is regi, rozoga ablak, de en miert sporoljak ra, hogy kicsereljem, ha elkoltozom, ugyse vihetem magammal, ok nem cserelik ki.

Gondolkoztam azon, hogy elkoltozom, de azt se tudom, hogy kezdjek hozza.


2015. jan. 5. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Azért kellene spórolni, hogy el tudj költözni.
2015. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

"Gondolkoztam azon, hogy elkoltozom, de azt se tudom, hogy kezdjek hozza."

mondjuk spórolással? :D

2015. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Havi 5.000Ft-om van, azt sporolhatnam eletem vegeig, ha el szeretnek koltozni...
2015. jan. 5. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

és abból a havi 5ezerből hogy veszel ruhákat, cipőket? :D

amúgy hány éves vagy?

2015. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Havi 5000 félrerakva már egyhavi kauciót kiad egy év alatt, ha albérletbe mennél. Vagy egy szép bútort az új lakhelyre.


De miből, hogyan akarnál költözni, ha ennyi a bevételed?

2015. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsiben kell elkezdeni a spórolást, mondhatni hogy én is úgy kezdtem annó, de végül csak elment az a pénz a szó szoros semmire... Igy utólag nagyon bánom, és néha nagyon felidegesitem magam rajta. Szerintem nem túlzok, ha azt mondom hogyha annó nem szórom a pénzt két kézzel butaságokra, akkor már lenne bőségesen annyi pénzem hogy egy régebb tipusú kocsit meg tudjak vásárolni.


Jelenleg 19 éves vagyok, 3 hónapot dolgoztam, bár külföldön lakom, Romániában, egy 100.000 ft körül félre tudtam rakni ennyi hónap alatt.

Nem mondanám hogy nélkülöztem, de na. Rezsibe normálisan adtam itthon mivel szüleimmel lakom.

2015. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!