Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírok tovább itthon...

Nem bírok tovább itthon lenni. Hogy tudnám kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, hazajöttem a vizsgaidőszakra. Anya mindig is parancsolgató típus volt, de már nagyon túlzásba viszi. Volt rá példa, hogy nem maradhattam bent még egy éjszakát az albérletben, pedig csak moziba akartam menni a barátaimmal, de azonnal hazarendelt. Mióta itthon vagyok, folyamatosan beleszól mindenbe, minősíthetetlen stílusban, például ha TV-t nézek és szeretnék írni a barátomnak gépen (mivel telefonom jelenleg nincs) egyből pattog, hogy miért gépezek, ha reklám van, akkor sem ülhetek oda. Mintha 10 éves lennék. Azzal viszont végleg kicsapta a biztosítékot, hogy nem enged el a párom édesapjának a temetésére, különböző indokokkal(hozzáteszem, a családjának nincs ellene kifogása). Egyszerűen nem tudok vele beszélni, nem bírok hozzászólni, mert gondolkodás nélkül mindent elutasít vagy kifogásol, amikor hazajön onnantól kezdve csak szorongok itthon :/ Mit lehet tenni?


19/L


2015. jan. 14. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Ritkán írok ilyent szülőre, de ez tényleg beteges. :(

Mit mond, miért nem mehetsz el a párod temetésére?

2015. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Én biztosan elköltöznék a helyedben. Vagy a páromhoz, vagy barátnővel összedobnám az albérletet, vagy bárhová, de el innen. :/
2015. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Janka néni ***** válasza:

Hol laksz, amikor az egyetemen szorgalmi időszak van? Ha jól értelek, albérletben. Na, akkor legyél ott "otthon". Tanulj, tévézz, gépezz vagy amit egyébként. Ha nincs telefonod nem tud felhívni. ha odamegy "nem vagy otthon".

Mi az, hogy nem enged el a temetésre?! Ez nem elengedés kérdése. Meg egyébként nem igazán tartozik rá, ha ezek szerint nincs kapcsolata velük.

19 éves vagy! Próbálj függetlenedni. Édesapád hogy viszonyul ehhez a dologhoz?

2015. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Apu megértőbb, de őt is anyám irányítja. Előfordul, hogy ő jön oda hozzám "kioktatni", de olyan szöveggel, amiről egyből tudom hogy anya adta a szájába, így vele sem vagyok előrébb sajnos.
2015. jan. 14. 12:10
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

A párom mondta mindig erre: nem kérdezni kell, hanem kijelenteni, mert úgy nem hagysz lehetőséget az elutasításra. Melyik a jobb: "anya, elmegyek a barátaimmal mozizni, jó?" vagy "anya, elmegyek este moziba, holnap megyek, szia".


Anyámtól szerintem még egy tábornok is menekülne, de egy idő után már tojtam rá, ha neki valami nem tetszett, aztán megszokta, hogy nem tud irányítani. Ha megsértődik, akkor nem hívom pár napig, addigra el is felejti sokszor.


Ez persze egy hosszabb folyamat, nem fog egyik pillanatról a másikra megváltozni, de csak rajtad múlik, mennyire vagy hozzá erős és kitartó. Azt nem tudhatom, hogy mennyire álltál ki magadért eddig vele szemben (én folyton csak veszekedtem az enyémmel), de amíg úgy viselkedsz, mint egy gyerek, addig úgy is fog bánni veled :S

2015. jan. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Azonnal vissza az albérletbe és költözz el. Anyukád irányításmániás és elég nagy baj, ha oda sem figyel rád és apukádat is dróton rángatja. Se magát, se mást nem tud igazán szeretni, mély törés lehet benne, ha ilyen a családjával. Mielőbb költözz el, mert a hozzáállásán nem fogsz tudni változtatni ha ő nem akarja. Azért költözés előtt még elsorolnám neki hogy mik és mért nem esnek jól, felháborító hogy a temetésre sem enged el. Egyébként nagykorú vagy és oda mész ahova akarsz, Menj el a temetésre. Anyukádnak is meg kell tudnia, hogy vég nélkül nem csak az ő akarata érvényesülhet, szegülj ellen és költözz el mielőbb!
2015. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!