Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám hozzám költözött, és...

Anyám hozzám költözött, és hobbit űz a piszkálásomból? Tanácsra lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23 éves lány vagyok, 5 éve költöztem el a családi fészekből, azóta laktam az akkor aktuális párommal, lakótárssal, és egyedül is. 1,5 éve van fix munkahelyem, ahol most léptem feljebb, és még tavasszal is fogok (ez többek között fizetésemeléssel jár). Átlagos 6 számjegyű fizetésem van, és egy átlagos 50 nm-s "legénylakásban" lakom. Nos, édesanyám válik a férjétől (18 év után), albérletbe akart menni, amíg talál egy megfelelő kis házat magának és a 17 éves húgomnak. Én novemberben felajánlottam neki, hogy ne legyen bolond, ne fizessen most egy albérletért, költözzenek ide addig, jól megleszünk. Egyébként is egyedül voltam, nekem is jól jött egy kis társaság. Decemberben be is költöztek a tesómmal, és ekkor kezdődtek a problémák... A folyamatos piszkálásom, a számlák miatt, az életvitelem miatt, az egyéb dolgaim miatt. A számláimmal mindig rendben vagyok, mindig az előző havit fizetem, mint sokan mások. Sokat járok bulizni, sokat vagyok a barátaimmal, viszonylag sok pénzt költök, de két munkahelyem van ehhez (az állandó, és egy alkalmi 2-3 hetente). A testvéremmel kivételezik, mert neki kemény a 11. osztály, ezért ő este pl nem tud már elmosogatni. Én 8-12 órákat dolgozom, hajnali keléssel, fizikai munkát végzek, alig vagyok itthon, mégis az én nyakamba szakad minden. Ők elég kupisok, én szeretem ha rend van, ha nincsenek zsepik eldobálva a lakásban, ha nincs minden sz.r kib..szva az étkező asztalra. Anyámat nem zavarja a saját kupijuk, de ha kicsit rendet rakok az már probléma. Azt mondja a barátainak, hogy én képtelen vagyok alkalmazkodni. Ha kér valamit, megcsinálom, a kereskedelemben dolgozom, mindennap több kilót cipelek haza, mert bevásároltat velem, nem dohányzom a lakásban, mert őt zavarja, nem hozom fel a barátaimat, mert tudom, hogy ha este hazaér nem a mi nevetésünket akarja hallani. Nem megyek bele a részletekbe, mert az nagyon hosszú lenne... Lényeg, hogy tegnap volt egy direkt kötözködése, az a csakazértis típusú, elmentem itthonról inkább, de úgy érzem ideje lenne beszélnem vele. Ő egy szikla, hozzá mindenki alkalmazkodik, nincs olyan ember az életében aki nemet mondana neki. Úgy érzem nem fogadja el, hogy az elmúlt 5 évben felépítettem egy saját kis életet magamnak, nem tartja tiszteletben, és nem is érzi, hogy bármiért büszkének kéne lennie rám. Kitaláltuk a tesómmal, hogy februárban beiratkozunk egy alap angol tanfolyamra. Szinte ujjongott, hogy végre megtanul a húgom angolul, évek óta ezt mondja neki. Nyilván én saját pénzből fizetem ki magamnak (mint mindent), egyből beleköt, hogy nem hiszi, hogy nekem pénzem lenne erre. Én itthon tanulom magamtól a nyelvet, (amikor a saját laptopomhoz jutok), de azon is csak lekicsinylően mosolyog, hogy "jólvan kislányom, tanuljad csak...". Én ebben a hónapban már kifizettem a saját rezsirészem, ő még mindig nem, mégis piszkál, hogy erre-arra hogy van pénzem. Az elmúlt egy hónapban annyit túlóráztam bent, hogy összejött 2 hétnyi(!!!). Ez majdnem 100 óra. Nem szeretek itthon lenni már, próbálok még többet dolgozni, programot csinálni. Szeretnék vele beszélni, hogy próbáljon kicsit elfogadni és alkalmazkodni, de tudom mi lenne abból a beszélgetésből. Kérlek mondjatok valami okosat, mit mondjak neki, hogy megértsen? A húgommal nincs semmi baj, őt szeretném kihagyni ebből.
2015. jan. 14. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele elbeszélgetni. Ő költözött hozzád, és nem fordítva, ráadásul átmeneti megoldás, neki kellene jobban alkalmazkodni. Pl rend, rezsifizetés terén is. Ne akarja az életedet irányítani, a pénzedet beosztani, megvoltál 5 évig a tanácsai, az ellenőrzése nélkül, mond meg neki, hogy ezután is szeretnéd, ha úgy lenne. Tanácsot adhat, de a te dolgod, hogy megfogadod e. Mennyi idő amíg nálad lesz?
2015. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd le és adj neki mondjuk max. 3 hónapot, hogy találjon magának lakást, vagy házat. Segítettél neki, de nem tudtok együtt élni, amit meg is értek. Adsz még időt is neki, felkészülhet előre. Ne visszakozz, tedd meg, mert kikészít az eltérő életviteletek. Megszoktad az önálló életformát, ragaszkodj az elveidhez.
2015. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek szavazva, szóval már most nyomhatjátok a lefelé százalékozót, kedves manók!


Én kerek-perec megmondanám az anyámnak, hogyha nagyon gyorsan nem változtat a viselkedésén, akkor mehet az albérletébe a húgoddal együtt.

Megértem, az anyát, megértem, szereted, felnevelt, stb.

DE a te lakásodban ne hozzájuk kelljen már alkalmazkodnod! Nem mondom azt, hogy ne alkalmazkodj semennyire, de ha már ők költöznek hozzád, akkor az lenne a minimum, hogy ők jobban próbálkoznak.

Anyádnak semmi köze a fizetésedhez. Ha bevásárol, azt vigye haza ő vagy a húgod. Ráadásul gondolom ő többet van otthon, takarítani is lenne ideje.

Szóval röviden: Ha nem változtat, akkor menjen inkább az albérletbe, ahogy akart.

2015. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más lehetőséged, állj elé és mondd el neki, hogy te szereted őt, és azért hívtad magadhoz lakni, hog segíts neki. De ha így folytatja, akkor ez nem fog működni, és ha nem hajlandó tisztelni azt hogy ez a te lakásod és a te saját életed, akkor meg kell kérned hogy költözzön el tőled. Ha nem tartja be, akkor küldd el. Ha megsértődik hát majd elmúlik. Ha nem tisztel téged és a felnőtt mivoltodat, akkor ne legyen lekiismeret furdalásod ha esetleg besértődne.
2015. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval cseléd vagy a saját lakásodban. Ezt én sem tűrném. Megmondanám anyunak, hogy vagy sürgősen változtat (úgysem fog tudni) vagy keresheti magának az albérletet.
2015. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem tavasz körül költöznek el. Régen az első lakásban ahol laktam, volt pár számlatartozásom, gondolom ezért is ilyen. De ezt ne úgy képzeljétek el, hogy fél évig nem fizettem számlát. Csak próbáltam játszani pár csekkel. Soha nem kapcsoltak ki semmit, nem volt olyan nagy probléma mint mondja. Egy kezemen megtudom számolni, hányszor kértem tőle kölcsön pénzt az elmúlt pár évben, akkor is pár ezer forintokat, amiket vissza is adtam. Azóta már kielégítő a fizetésem, van egy kis tartalékom, amit szerintem nem hülyeségre költök (nyelvtanfolyam, márciusi 1 napos kiruccanás Londonba pl). Már most liftezik a gyomrom, hogy este 7 körül hazaér, és hogy néz éppen rám, éppen mibe köt bele, stb.
2015. jan. 14. 14:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mintha elfogadnád a beleszólási jogát a dolgaidba. Ha alapvetően úgy kezeled a helyzetet hogy te voltál rendes velük, és nincs joga beleszólni akkor le fog esni neki is. Ha kötözködik ne jöjj ki a sodrodból, hanem mondd el észérvekkel a véleményed.

Lakást keresni nem segítesz neki? Lehet hogy gyorsabban találnának lakást ha segítenél, és éreznék hogy ez csak átmeneti lehetőség számukra.

2015. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De, segítek amikor van időm. Nem fogadom el, csak próbálok türelmes lenni, sokat dolgozik, most a válás, stb. Tudom, hogy neki sem ez a legideálisabb helyzet. Köszönöm a válaszokat, jól esik olvasni idegen emberektől, hogy nem én vagyok hülye.
2015. jan. 14. 14:34
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"hogy én képtelen vagyok alkalmazkodni"


na allj, szerintem allj a sarkadra es tisztazd hogy ez a te lakasod, itt neked nem kell senkihez "alkalmazkodni".


Azonkivul elcseszted ott, hogy az "ideiglenest" nem pontositottatok hogy mennyi is (mert mint tudjuk volt az mar negyven ev is egyszer)

2015. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent en is elkovettem ugyanezt a hibat, kulfoldre koltoztem, es mivel apam egyedul maradt otthon, felajanlottam neki hogy jojjon ki hozzam, konnyebb lesz neki (rokkantnyugdijas). Igen am, csak kozben hazakoltozott ocsem is, es vegul ketten jottek ki, az otthoni lakast mar eladtuk, innentol nincs hova menniuk, az en nyakamban van minden, tarthatok fent egy ketszerakkora lakast mint amekkorara az en csaladomnak szuksege lenne, ES hozza meg jo nehez termeszet is, aki mindenbe bele akar szolni...
2015. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!