Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Coming Out otthon? Mikor, hogyan?

Coming Out otthon? Mikor, hogyan?

Figyelt kérdés

Mostanság egyre jobban elgondolkozok azon, hogy itt lenne az ideje elmondani otthon, hogy meleg vagyok. Azaz, coming out-olni. Egy kicsit félek mert nem tudom, milyen lenne a reakció. Volt valakinek valami hasonló élménye? Szülők hogy reagáltatok/reagálnátok? "Gyerekek", hogy mondtátok el? Hány évesen vallottátok be? Kinek mondtátok el először a családból?

19/F



2015. febr. 1. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Én akkor mondanám el, ha van valakim és először a szülők közül annak, akivel jobb a viszonyom.

(hetero nő)

2015. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Ha lányosan öltözködsz,viselkedsz,beszélsz és csak fiúkkal barátkozol akkor valószínűleg sejtik és nem lesz nagy meglepetés.Ha idősek a szüleid akkor nehezen értik majd meg,és azt fogják gondolni hogy ők rontottak el valamit a nevelésedben.Ha meg felvilágosultabbak akkor simán elfogadják.Te ismered őket,ezt csak te tudhatod hogy hogy fognak reagálni.
2015. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

ezt neked kell tudni, milyenek a szüleid

ha az én fiam lennél, valószínűleg már rég tudnám, egyrészt mert, milyen szülő az, aki nem veszi észre, hogy a gyereke lányokra vagy fiúkra csorgatja a nyálát, másrészt meg ha úgy neveli az ember a gyerekét, hogy megvan a bizalom, akkor nem 19 évesen mondja el a gyerek...és nem lenne téma, ugyanúgy, ahogy az sem, ha esetleg heteroszexuális lennél...


nyilván te is tisztában vagy vele, hogy a magyar családok többségénél, azért ez nem menne ilyen egyszerűen, szóval ha teljesen bízol a szüleidben, akkor hajrá és mondd el, ha nem, akkor majd csak akkor, ha van hová menned és miből eltartani magad

2015. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
"Ha lányosan öltözködsz,viselkedsz,beszélsz és csak fiúkkal barátkozol akkor valószínűleg sejtik és nem lesz nagy meglepetés." na ne röhögtess már! ki kellene végre irtani ezeket a sztereotípiákat - ismerek én olyan pasit, aki nőies, mint a fene és mégis 100% hetero
2015. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
5ös.Képzeld én is ismerek.De ha a gyerekem ilyen lenne akkor bizony sejteném hogy nem a lányokat szereti.Nem írta a kérdező hogy tetovált kigyúrt srác lenne.Tehát akár olyan is lehet amit én leírtam és akkor valószínű hogy a szülőkben felmerült már ez a kérdés.
2015. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Te ismered a szüleidet. Én 25 éves voltam mikor anyámnak kitálaltam. Nem sejtett semmit se. Párom ott volt mellettem. Örülni nem örült, annyit mondott, hogy legyünk boldogok, csak ne kürtöljük szét a faluba.

Nem is volt szándékomba, mivel ez az én magánügyem. Tesó rosszabbul fogadta, ő csak morgott, de már ő is kezd megbékélni. Apukám nem tud semmit se, egyszer megfogja tudni ő is.

2015. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

2es vagyok.Bátran pontozzatok le bár nem értem mire.Semmi sértőt nem írtam.Az volt a kérdés hogy hogyan fognak reagálni.Nem az hogy ki ismer olyan meleget aki száz százalékig férfiasan viselkedik vagy olyat aki lányos és mégis hetero.Írhattam volna a másik példát is de gondoltam lejön a lényeg ígyis.Arra próbáltam célozni hogy a te viselkedéseden sok múlik például hogy megvonják a vállukat és azt gondolják hogy régóta sejtettem vagy hogy leesik az álluk és nem tudnak mit mondani mert senki nem gondolta volna.


Amúgy nincs bajom a melegekkel.A legjobb barátom is az és csak én és a húga tudjuk.Nem tudják a szülei de náluk nem lenne gond ha elmondaná mert nagyon elfogadóak csak szerintem azért nem mondja el mert még ő sem biztos benne.

2015. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

En csak akkor mondanam el ha van egy komoly kapcsolatom. (Sosem ertettem az olyanokat akik pl 14 evesen elmondjak otthon amikor meg csak epp, hogy felismertek magukban de semmi tapasztalatuk nincs, minek ezt, csak a bajt keresik, aztan csodalkoznak, ha kidobjak ottohnrol...)

De ez a szuleidtol is fugg, Te ismered oket. Ha elfogadoak a massaggal kapcsolatban szerintem nincs okod felni de ha uy ismerted meg oket, hogy homofobok lennenek akkor van mitol tartanod. Mindenesetre komolyan mondom, csak akkor beszelj veluk ilyenrol ha eppen nyugis idoszak van mindannyiotok eleteben. Tehat egyik szulod sem el at eppen nehez idoszakot a munkahelyen.

2015. febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam, hogy csak akkor fogom elmondani ha már van egy tartós kapcsolatom, de most valahogy úgy érzem itt lenne az idő.

Szerintem anyum teljes mértékben elfogadná, testvérem és az apum már kevésbé, bár a testvérem szerintem idővel megbékélne a gondolattal.

Talán maradok az első gondolatomnál és csak egy párkapcsolat esetén coming out-olok!

2015. febr. 1. 19:04
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Én februárban comingoutoltam, egy hosszabb levelet hagytam a szüleimnek. Aztán érkezett rá egy válasz smsben, hogy sejtették, és hogy várnak haza. Támogatnak azóta is.


19/F

2016. márc. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!