Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Barátom van de édesanyám nem...

Barátom van de édesanyám nem engedi. Mások is vannak így?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a barátommal és nagyon szeretjük egymást.Nem fekudtem meg le vele és nem is tervezem, és ezt a barátom is megérti mivel fiatal vagyok:) (Nem lépett még félre és teljes mértékben megbízunk egymásban) Édesapám megengedné,hogy együtt legyünk.Tisztelettudó vagyok szüleimmel és jól kijövünk egymással és jó tanuló vagyok ,de amióta barátom van anyukám semmit nem enged nekem.Ha találkozni szeretnék a barátommal azt sem engedi meg és egyből ordítani kezd. Amit én észrevettem,hogy anyukámnak nem is szimpatikus a fiú. De én ezzel ugy vagyok,hogy nem neki kell hogy tetszen hanem nekem..(de azert jo ha a szuleimmel is jol kijon a srac)

Legfokeppen szulok valaszat szeretnem kerni de johet nagyon sok tanacs, hogy hogyan tudnam elnyerni edesenyam engedelyet.

(15éves vagyok barátom 16)



2015. febr. 1. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Anyukád mit vár? Egész életedben szűz lesz? Nőjön fel!
2015. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Anyukád félt téged, és aggódik, nehogy terhes legyél vagy elkapj valamit. Próbálj vele nyugodtan, szépen beszélgetni. Kérdezd meg, miért nem szimpatikus neki a barátod? Mondd el neki, ha még nem tetted eddig, hogy nem akarsz vele lefeküdni, és ezt a barátod is tiszteletben tartja. Legjobb az egyenes, őszinte beszéd. Ha te szépen, kedvesen beszélsz anyuddal, és kérdezed őt, talán nem fog ordítani és tudtok végre egy jót beszélgetni erről, és talán nyugodtabb lesz.

(Én szülő vagyok, de fiam van és még nem volt barátnője, fiatal hozzá).

2015. febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Így van, minden lányos szülő rémálma, hogy terhes lesz a kislányuk, kimaradnak a suliból és tönkreteszik az életüket. Ráadásul a mai lányok túl korán kezdenek mindent.
2015. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Anyaval es Apaval egyszerre beszeltunk ,harman es anyanak az volt a velemenye ,hogy a fiu nem hozzamvalo es hogy latszik rajta a "rafinaltsag"

O is kijelentette ,hogy neki egyszeruen nem szimpatikus a fiu. Apukam is mondta anyukamnak mar ,hogy ismerje meg a fiuteloszor es aztan majd meglatjak ,hogy mi lesz (apukam ismeri a fiut es a szuleit is, es neki semmi baja nincs ), viszont anyukam a megismeresrol sem akar tudni.

Az eult heten ujra felhoztam a temat edesanyamnak es a szemembe vagta ,hogy sosem fogja megengedni(kihangsulyozott "soha") .

Nemtudom mit tegyek , mert nagyon szeretjuk egymast es ha leulnek anyaval megint beszelni felek ,hogy untatnam a temaval ,pedig en csak elszeretnem erni amit akarok .

2015. febr. 1. 19:54
 5/9 A kérdező kommentje:

Viszont abban enis biztos vagyok ,hogy nem szeretnek szexualis eletet elni meg egy jo darabig!

(helyesirasert bocsanat)

2015. febr. 1. 19:56
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Tudod, szülői részről kétféle módon lehet megközelíteni a dolgot:

- Lehet a lányunkat partnerként kezelni, elfogadni, hogy ő már 15 éves, és nem 5, hogy vannak érzései, egyéni gondolatai, és ezeket szem előtt tartva lehet neki segíteni, felvilágosítani, tanácsot adni.

- Meg lehet úgy hozzáállni, hogy az van, amit én mondok. Azzal járhatsz, akivel én mondom (aki nekem szimpatikus), és azt érezheted, amit én mondok.


Hadd ne kelljen ecsetelnem, hogy utóbbi mekkora óriási szülői hiba, és hadd ne kelljen mondanom, hogy akiket ebben a szellemben "neveltek", felnőtt korukra mennyire elcs..szett életű, önállótlan, élettelen érzelmi roncsokká váltak.

Úgy gondolom, egy valamire való anyának el kéne fogadni, hogy a gyerekének is vannak érzései, és hogy ezek nem feltétlenül vágnak egybe a szülő ízlésével.


Kérdező: csak azt tudom mondani: nem kell otthon mindenről tudni.

2015. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

-Utolso!

teljesen egyetertek koszonom a valaszod!

2015. febr. 1. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Látszik az érettség és a jó szándék, én is csak azt tudom mondani, nem a kortól függ, kinek mikor jön meg az esze. Édesapád nem tudja anyukádat meggyőzni? Itt ez az egész tényleg nemm Rólad szól, hanem édesanyád félelmeiről. Kár, hogy csak ennyire ismeri a saját lányát.
2015. febr. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ismer mert tenyleg mindent megbeszelunk meg neha a baratomrol is de az sem,tetszik neki,csak egyszeruen nem engedi meg.Az elejen azzal jott nekem ,hogy "tul fiatal vagyok meg ,hogy baratom legyen" amit en ertek mert tenyleg nem.mondom,hogy nagy vagyok de mar "kicsi"sem.De most mar elmondta hogy nem szimpatikus neki.

Apukam aztmondta,hogy egyutt megfogjuk beszelni a dolgot es hatha anyukam is beadja a derekat , mert ha bizik bennem tudja ,hogy nem csinalnek hulyeseget es nem rontana el engem a baratom.

Sot nem menne ra a tanulmenyi eredmenyem sem.De anyukam miert felt ennyire?..Oka lehet az O gyermekkora? Mert mamam elmondasa szerint anyukam is ilyen korban kezdett el "fiuzni" es neki nem engedtek meg es hat anyukamat tiltottak mar a baratjatol es megis vele volt....Szerintetek ez nyomos ok lehet?

Koszonom mindenkinek a valaszat!

2015. febr. 2. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!