Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha az édesanyám...

Mit tegyek ha az édesanyám nem bírja elfogadni, hogy van egy meleg barátom?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok (lány, mielőtt valaki félreértelmezné a kérdést), a barátom pedig egy évvel idősebb nálam. Körübelül ,1,5 éve vagyunk jóban, és elég hamar, 3 hét után bevallotta nekem hogy meleg. (Amit én nagyon értékeltem, mert ebből azt láttam, hogy bízik bennem) A legaranyosabb, legédesebb, legjószívübb fiú akit ismerek, az srácon túl tesz akit ismerek, valószínű, hogy ha hetero lenne, már rég belezúgtam volna :))

Persze azért megvannak a jellegzetes "meleg-vonásai", gondolok itt olyanokra, hogy elég rendesen affektál (jó, nem olyan durván, mint mondjuk néha Alföldi, de na :)) , néha az öltözködésében is szembeötlő, jó mélyen kivágott pólók, és társai, a kiszőkített haj nemtudom ide sorolható-e, de amugy szerintem az nem gáz, ne olyat képzeljetek el, mint a plázacicáknak :D

De emellett egy csomó marha férfias tulajdonsága is van, pl. nem egy meztelencsiga, ami a megitelések szerint jellemző a melegekre, meg tökre jó a testfelépítése, izmos (már amennyire egy 1.70es pasin el tudjátok képzelni), szóval nem ugy kell elképzelni, mint ami a legtöbb, primitiv (tisztelet a kivetelnek) ember fejeben megfogalmazódik, ha meghallja, hogy meleg. Amúgy imádom Őt, ha ez eddig nem derült volna ki :)

Édesanyám kb. 2 hónapja tudta meg, hogy meleg, persze előtte már találkozott vele többször is (és nem feltételezett róla semmit, volt már, hogy egy,a barátomnál is 'forróbb' srácról kiderült, hogy hetero, igy mi a külsőségekre nem alapozunk), de sosem került szóba ez. Anyu nagyon liberális és elfogado, sosem emlitette hogy gondja van a melegekkel, sőt, most viszont nagyon az ellenkezőjét tapasztaltam. Közölte, hogy ha normális életet akarok élni, kerüljem el ezt a fiút, mert "csak a bajt hozza rám" (megjegyzem, soha, semmilyen negatív támadás nem ért Miatta, sőt). Nagyon elszomorít hogy îgy gondolkodik (2 hónapja, mint irtam es nem változott a véleménye),szeretnék hatni rá, de nem tudom mit tehetnék...

Ha tudtok segíteni, irjatok légyszi. Előre is köszi.


2014. dec. 28. 23:28
 1/1 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Néha előfordul ez a szülőkkel, hirdetik, hogy milyen elfogadóak, egy valós helyzetben viszont felébrednek bennük az előítéletek :( Valószínűleg semmit nem tudsz tenni. Van egy kialakult véleménye a melegekről, és ezt sajnos nagyon nehéz, szerintem lehetetlen megváltoztatni. Próbálj meg beszélgetni vele róla, meséld el neki a pozitív élményeid, amiket a fiúnak köszönhetsz, például, hogy egy-egy nehezebb helyzetben mennyit segített, milyen kedvesen megdicsért, vagy bármilyen jó tapasztalatot, amit neki köszönhetsz. Esetleg könnyebben legyőzi majd az ellenszenvét, ha látja, milyen rendes srác, és mennyire jó barátod. Éreztesd vele, hogy nem kever bajba, nincs rossz hatással rád. Ha nagyon bevállalós vagy, és a srác is tudja kezelni a kínos helyzeteket, elhívhatod az otthonodba vacsorázni, hogy ők is közelebb kerüljenek egymáshoz.

Azt viszont ne nagyon reméld, hogy egyik pillanatról a másikra megkedvelje, hiszen az emberekből nagyon nehéz kiirtani az előítéleteket. Bár gondolom, ha látja, mennyire jól megvagytok, felül tud majd kerekedni rajtuk.

2014. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!