Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Hogyan kezeljem?

Mit csináljak? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy 16 éves vagyok, nagyon jól tanulok, de a szüleim ezzel nem igazán foglalkoznak... Hazajövök hétköznap eszek és estig tanulok. Hétvégén kb 9ig alszok és miután felkelek és ők elmennek boltba, elvárják, hogy míg ők elmennek addig én pakoljak és takarítsak lakás szerte, de ha nem csinálom, mert mondjuk rosszul vagyok, fáradt vagyok, sokat kell tanulnom, akkor egyből megkapom, hogy én semmit nem csinálok otthon.. És nem azért, mert nem akarok, de a betegségem miatt sokszor vagyok rosszul és tényleg van, hogy 10-11ig tanulok. Egyszerűen vagy tanulok vagy házimunkát végzek, alig van időm pihenni is valamit. Ha neem segítek, akkor meg egyből jönnek a tiltások. Mit tegyek, hogy jobb legyen és megértsék, hogy ki vagyok merülve, pihenésre van szükségem? Szerintem egy 16 évesnek nem az a feladata, hogy robotoljon egész nap.. Az megint más, hogy takaríts fel egy héten egyszer a nappaliban meg vasalj ki vagy ilyesmi.. De az is más, hogy elvárják, hogy mindent segítsek egész hétvégén, mert hétköznap nem tudok segíteni..
2015. febr. 7. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Milyen betegséged van? Nekem ez a munka nem tűnik soknak, hacsak nincs valamilyen szervi bajod.
2015. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Csak a te elmondásod alapján nem igazán lehet biztos véleményt alkotni, kéne hallani a másik oldalt is. A szüleid mennyire képzettek? Mennyire érzik úgy, hogy megérte tanulniuk, hogy most jobb nekik amiatt, mert energiát fektettek a tanulásba?


Másrészt neked miért kell ilyen sokat tanulnod? Biztos, hogy jó módszerrel (több érzékszervet bevonva, hangosan is elmondva az anyagot), elég hatékonyan tanulsz? Vannak különóráid (amiről semmiképp se lebeszélni akarlak, csak ez is számít időgazdálkodás szempontjából)? Nem lehet, hogy nagyon szorongsz, és túlságosan is alaposan akarsz mindent megtanulni, az utolsó morzsáig bemagolni?

2015. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy néha ezt azt meg kell csinálnom, hanem arról, hogy egész hétvégén porszívózni, takarítani, port törülni, mosogatni..vasalni..stb és még tanulni is.

Vérszegény vagyok.

2015. febr. 7. 15:40
 4/14 A kérdező kommentje:
2.: Anyukámnak érettségije van, apukámnak szakmunkás papírja. Azért kell sokat tanulnom, mert egy elég nehéz szakra akarok menni tovább és ahhoz nagyon kellenek a jó jegyek. Igen, teljesen jó a módszerem és nincs semmi különórám.
2015. febr. 7. 15:42
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

A vérszegénység NEM betegség, hanem csak egy állapot.

Szedj vasat, folsavat, egyél rendesen, sportolj és elmúlik!

2015. febr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
tanulj, utána menj kollégiumba vagy albérletbe mert csak a szüleid rabszolgája maradsz.
2015. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6-os. Bár ne ismerem a szülei véleményét, de az azért erős, hogy a szülei rabszolgája lesz. 16 évesen azért ennél jóval többet ki kellene bírni. Mi lesz, ha egyetemre megy? Őt fogja kiszolgálni az egész család? És ha elköltözik? Ki fogja megcsinálni helyette?


Kérdező! Szerintem rossz az időbeosztásod.

2015. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nagyon soknak tűnik ez az idő amit a tanulással töltesz. egészen biztosan rossz a technikád, mivel én is annó ugyanezt csináltam. habár kitűnő voltam középiskola végéig, tuti, hogy nem jól tanultam, mert egész estém elment a tanulással, a végén meg már szinte csak bambultam a könyvek felett. míg mások 2 óra tanulással simán 4-esek voltak.

igazából a koncentráción kellett változtatnom, ezt tudom javasolni neked is. akkor több szabadidőd /pihenőd lesz, házimunkát is tudod csinálni apránként hétköznap is.

2015. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez ellen nem tudsz mit tenni. Az alap, h segitesz otthon. Azt nem tudjuk mekkora a hazatok, ki csinalja meg het kozben a hazimunkakat, h annyi marad hetvegere is, h nincs egy perc szabadidod sem. Nem tudnek erdemben tanacsot adni mert gyakorlatilag ugyanilyen helyzetben voltam en is a gimnaziumi eveim alatt. En is baromi sokat tanultam es otthon is segitettem de nekem volt (van) 2 tesom is. Az nyilvan nem segit ha megmondod, h nem tudsz eleg idot forditani a tisztasagra ha tanulnod kell. Veszekedni meg nincs ertelme. Nincs olyan felnott ismeros (pl szomszed vagy anyud baratnoje) akivel Te is joban vagy es elmondanad neki, kikerned az o velemenyet, hatha o beszelgetne errol szuleiddel?
2015. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Teljesen elvárható, hogy 16 évesként vedd ki a részed a házimunkából.

Tök alap, hogy segítesz takarítani, port törölni, stb., mert te is ott élsz, és elég szomorú, ha ezt te nem így gondolod.

Vagy mit gondolsz, te ücsörögsz a sggeden, a szüleid meg még hétvégén is robotoljanak - a heti MUNKA után? Hát, nem!


Tanulni meg bőven ráérsz pl. délután is, van időd.

Ja, a vérszegénység nem betegség, csak egy állapot, ami ellen lehet tenni (vastabi, folsav, olyan kaják), persze, takarózni jó vele.


Én is vérszegény vagyok már hosszú évek óta, mégsem játszom el a hattyú halálát, hanem csinálom a dolgom, maximum sűrűbben ülök le közben.

2015. febr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!