Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megismerkedtem egy gyönyörű...

Megismerkedtem egy gyönyörű roma lánnyal, de a szüleim nem tudják elfogadni, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Rendes családból származik, de a szüleim így sem tudják elfogadni a származása miatt. Az a baj, hogy mind 2-en szélsőjobbos eszméket vallanak amit próbálnak nekem is átadni sikertelenül, mert engem teljesen hidegen hagy ez az egész magyarságtudat. Ha választani kell én gond nélkül a szerelmet választom, nem az idióta képzelgős szüleimet. Semmivel sem több egy magyar más származású emberektől.
2014. szept. 11. 09:00
1 2 3
 1/27 Kései Sirató ***** válasza:
83%
Majd megtapasztalod, hogy milyen, aztán belátod, hogy a szüleidnek volt igaza. A vér nem válik vízzé.
2014. szept. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Annak a roma lánynak rokonsága is van. Nem kellene elfelejtened.
2014. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Akkor tudna kibontakozni és élni ez a szerelem, ha mindkét családtól jó messzire tudnátok költözni.
2014. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

A nemzeti erzes, magyarsagtudat ahogy irod, egyaltalan nem azt jelenti, hogy a magyar "tobb", vagy "kulonb" lenne mas nemzetektol, szomoru ha ezt a szuleid nem tudtak neked elmagyarazni.

Pusztan azt jeletni, hogy az a mienk. Ezert mi arra vagyunk buszkek, es az a mi nemzetunk.


Nem tartom "tobbnek", vagy "kulonbnek" a sajat gyerekemet mas gyerekektol. De nekem akkor is az o mosolya er legtobbet a vilagon, es az o jovojen dolgozom, nem a szomszed Jozsika jovojen, nem tudom erted-e amit mondani probalok?

2014. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 csabika1971 ***** válasza:
96%

Vannak kivételek de ritka. Sajnos egyet kell értenem az előttem szólókkal.

Nekem is volt roma barátnőm, szerettem őt meg minden. Még sem lett belőle semmi, és nem az én vagy az ő hibájából. Egyszerűen a két különböző életstílusunk nem illett össze. Azt mondanám élvezd amíg lehet majd felejtsd el, és keres egy "rendes" lányt.

Egyszerűen annyi kötünk magyarok és a romák közti társadalmi különbség, hogy csak ritkán éli túl a kapcsolat hosszú távon.

De ha nem hallgatsz tanácsra, majd idővel magtól is megtapasztalod.

2014. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez szar ügy.A szüleid soha nem fognak másképp érezni a lány iránt.Lehet akármilyen rendes családból származó,nekik akkor is csak egy cigány marad.Szomorú,de ez van.
2014. szept. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
33%

Na, ezért jöttem el onnan. Sokkal könnyebb távolról szeretni Magyarországot. Nagyar vagyok, az is maradok, az lesz a hazám, de nem az otthonom. Nem tudom elfogadni, hogy még mindig ott tart az ország, hogy a nő a hibás, ha megerőszakolják, hogy a bőrszín, származás, vallás miatt elítélnek embereket, hogy a kisgyerekes anyák nem igazán tudnak visszamenni dolgozni, hogy legfeljebb túlélni lehet, de nem élni, stb és a komplett magyar mentalitás negatív volt nekem. Ettől még magyar vagyok. És nem nézem le azt, aki otthon maradt, mert neki meg nyilván ott a jobb. Csak akkor idegelem fel magamat, amikor valaki otthon marad, veri a mellkasát, hogy mennyire nagyon magyar, meg hijjhujj hazaszeretet, közben meg sír a szája, mert nem tudja eltartani se magát, se a családját a méltánytalanul magas 300-400 euro-s fizetéséből, és szidja azt, aki kiment, mert nekik bezzeg mennyivel jobb. Hát, előtted a küzdés, mozdulj, tegyél valamit, hogy jobb legyen, ne ülj a rosszban, ha rossz neked! Nem vagy te fa, hogy ne tudj költözni! Ha meg azt választottad, hogy maradsz, mert az jobb számodra, akkor meg tessék szépen csendben maradni. Mind mások vagyunk. Nekem itt a jobb, másnak Magyarországon a jobb. Ettől nem különb senki senkinél.

Kérdésedre a válasz: elköltözni jó messzire mind a két családtól a pároddal együtt, valaki már írta. De legalábbis minél hamarabb menekülni abból a szűk látókörű közegből. Mindannyian emberek vagyunk, te se vagy több, ő se kevesebb.

2014. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
De én komolyan nem értem ezeket a hozzászólásokat. Meg egyébként olyan szülő nem tudom miért nagy hazai érzelmű akinek német, szlovák felmenője is van. Az már egyébként sem igazi magyar...
2014. szept. 11. 09:22
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

"nagy hazai érzelmű akinek német, szlovák felmenője is van. Az már egyébként sem igazi magyar..."

Van egy csavar ebben a mondatodban...

Akármilyen felmenői vannak: ez a hazája, szereti a hazáját.

2014. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Szeresse, de ez már beteges.
2014. szept. 11. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!