Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is egyetértetek szüleimmel,...

Ti is egyetértetek szüleimmel, hogy 18 éves koromig nem mehetek sehova, mert kiskorú vagyok?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez az ezredik ilyen kérdés, de szeretném a segítségeteket kérni. Szüleim már délutánonként se akarnak elengedni szinte sehová, arról nem is álmodom hogy esetleg néha estére megbízható emberekkel elengedjenek nem lerészegedni, hanem csak szimplán beülni valahova. Szerintük 18 éves koromig azt csinálok amit mondanak, ők irányítanak, tehát nem mehetek sehova mert attól ribizli leszek. Próbáltam velük beszélni, kompromisszumokat kötni, de ezeken csak röhögtek és annyit mondtak hogy ne nyávogjak, 18 éves koromig ne próbálkozzak ilyenekkel. Az összes ismerősömnél, korombelinél úgy van hogy csak elmondják anyukájuknak hová mennek és mikor jönnek haza, de ha én már arra gondolok hogy esetleg szombat délután be szeretnék ülni moziba barátnőimmel, akkor lelkiismeretfurdalásom van és előre félek hogy mekkora vita lesz belőle és megint én leszek a bunkó, nagyképű. Mondanom sem kell hogy mindkét eddigi kapcsolatomat sikerült tönkretenniük, az utóbbinál nagyon megszenvedtem mert őt igazán szerettem. Valamint azt is megtiltották hogy 18 éves koromig lefeküdjek bárkivel is. Negyedikbe azt se engedte meg anya hogy megnövesszem a hajam, mert attól biztos szemüveges és "utcalány" leszek. Mindent kinéznek belőlem, azt hiszik ha elmennék estére barátnőimmel, akkor biztos részegen mindenki végigmenne rajtam. Ezért is utálom őket, mert ha ismernének akkor tudnák hogy nem vágyom ilyenekre. Egyre jobban megkeserítik az életemet. Ha előkerül valahogy a szó, akkor utalgatnak, célozgatnak, vagy kimondják hogy utcalány vagyok (csak a k betűs szót használják) és biztosak benne hogy az leszek. Próbálok kedves lenni velük, de csodálkoznak ha bunkó vagyok velük és beszólok nekik amiért állandóan olyan szavakkal illetnek. Azt elvárják hogy elmosogassak, főzzek, takarítsak, ha nem teszem meg akkor egyből jönnek a korommal hogy "már " 16 éves vagyok, de érdekesen mikor el akarnék menni valahova, akkor pedig "mégcsak" 16 vagyok. Szerintetek sem normális ha szombatonként találkozni akarok a barátnőimmel, néha estére is, és tényleg 'utcalány' leszek ilyenektől? A válaszokat előre is köszönöm.
2015. febr. 7. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális vagy. Ők nem azok.


Hogy mit tudsz tenni, az jó kérdés, mert sajnos sokat nem. :(((


Tettleg bántottak? Megütöttek?

2015. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Ez már beteges.Anyukám is minden megmozdulásomról tudni akart,valamint állandóan baszogatott a legérzékenybb korszakomban,mondanom se kell:16-20 éves koromig 10 férfit "fogyasztottam el" ducin és visszahúzódóan,mert szex közben legalább nem kritizáltak.
2015. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok belekötni a szüleidbe, de ha elmúltál már 14 éves és nem vagy még 18, akkor nem vagy kiskorú, akkor már fiatalkorú vagy, ami nem ugyanaz, mint a kiskorú. Másként kezelnek mondjuk már hivatalos esetben is, a törvény szempontjából is, mint egy kiskorút.

És egyáltalán nem értek egyet a szüleiddel, túlságosan rövid pórázon tartanak, ami egyáltalán nem normális, utána meg nézhetnek, ha fellázadsz, vagy netán elmész otthonról, vagy elmúlsz 18 és elköltözöl és házuk tájára sem nézel.

Én azt gondolom, hogy bár nem vagy még nagykorú, de gyerek sem vagy már. Bizonyos jogaid már neked is vannak és oké, hogy nem vagy még nagykorú, az ő házukban élsz, ők tartanak el anyagilag, de az nem jelent egyet azzal, hogy úgy kezelnek, mint egy magatehetetlen gyereket. Igen is egy kicsit engedniük kéne. Mert mikor szórakozz, barátkozz, kapcsolódj ki, ha nem fiatalon?

Persze, neked is vannak kötelességeid, tanulj, segíts otthon a házimunkában, ne csinálj felelőtlenségeket, hülyeségeket, de attól mert néha el akarsz menni moziba, vagy egy-egy buliba, de kulturált módon viselkedsz, akkor ahhoz igen is jogod van! Még ha a szüleid nem is úgy gondolják!

2015. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, mikor meguntam hogy tiltanak barátomtól minden ok nélkül és már 2 hete nem láttuk egymást, ezért tiltásuk ellenére is elmentem. Akkor is neveletlen nagyképű, 'ribizli' voltam, ezért apa bántott is.
2015. febr. 7. 18:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a szüleid nemcsak értelmetlenül szigorúan vigyáznak rád, hanem bántalmaznak is. Tudod miért "védenek" ennyire? Mert különben valakinek esetleg elmesélnéd, hogy bántalmaznak.


Az iskolában nem tudsz valakihez fordulni? Védőnő, iskolapszichológus, egy tanár esetleg, akiben megbízol? Mert ez az egész szerintem nem annyi, hogy túl szigorúak veled és nem engednek el bulizni. Itt komolyabb gond is van.

2015. febr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Valójában attól féltenek hogy 18 éves koromig lefekszek valakivel és szerintük még nagyobb 'ribizli' leszek ha elengednek bárhová is. Csak barátnőimnek meséltem erről, mások elôtt szégyelném ezeket a dolgokat. Az indokuk mégis az, hogy féltenek mert bárki leszúrhat az utcán mikor szembejön. Erre felajánlottam hogy vegyenek sokkolót, paprika sprayt, zsebkést vagy bármit amitől biztosnágba tudnak kicsit is, erre mondták hogy hülye vagyok. Szóval nem is akarják megoldani.
2015. febr. 7. 18:38
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig otthonülő voltam, de szerintem is veszélyesebb, ha felnőttkorodig naiv maradsz, mint az, hogy felügyelet mellett fokozatosan rájössz a dolgokra. Már ha úgy teszünk, mintha ez rólad szólna és nem az ő hatalomvágyukról.
2015. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
18 év alatt kiskorú. A fiatalkorú kifejezést csak a BüntetőTörvénykönyv használja, de a Ptk . értelmében minden 18 év alatti kiskorú.
2015. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De legalább azt kérd ki magadnak, hogy ne nevezzenek "utcalánynak" és "ribizlinek", mert ez sértő rád nézve, mert semmi okuk sincs rá, hogy így hívjanak.
2015. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülők megérdemlik, hogy az első adandó alkalommal lelépj tőlük és utána az életben többet feléjük se nézz.
2015. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!