Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te hagyod kiskorú gyereked...

Te hagyod kiskorú gyereked alkoholt kóstolni persze mértékkel? Felelőtlenség egy 10-15 évesnek engedni hogy piát kóstolhasson?

Figyelt kérdés

Igaz, tudom elkerülhetetlen, mindenki kipróbálja a cigit, mindenki iszik, majd, de nem felelőtlenség egy 10-15 éves gyereknek engedni hogy megkóstolja a tömény alkoholt is?


Láttam pár családba, hogy iszogatnak beszélgetnek a felnőttek, és a gyerek meg akarja kóstolni a vodkát, whiskyt, pálinkát, és adnak neki 1 nagyon kicsit.

Tudom ettől még nem lesz iszákos, de a 18 éven alúli nem vehet alkoholt nem véletlen törvény nem?


Azt mondják tiltani hiába tiltod annál jobban akarják, de azt mondják rábólintani, sem szabad, és példát kell mutatni, és gyereknek nem való az alkohol.


Te engednéd a kiskorú gyermekednek mondjuk 10 évestől hogy ha rendezvény van, esküvő, buli, karácsony, születésnap, és iszik mindenki, hogy megkóstolhassa a tömény alkoholt, bort?



2014. júl. 17. 16:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Én a 12-ik szülinapomon ihattam egy korty házi pálinkát. Azóta is utálom. :D

Tesóim is megkóstolhatták Azt a piát, amit akartak, persze csak 1 félét, és tényleg csak agy kortyot. Nem volt belőle probléma. :)

2014. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

Nem próbálja ki mindenki a cigit :) (jó, én pont igen :D de nem mindenki)


Egyébként szerintem nem felelőtlenség. "Aki tiltással nevel, hazudni tanít." Egy olyan gyereknek, akit 18 éves koráig tűzzel-vassal tiltanak az alkoholtól, dohánytól, szerintem sokkal nagyobb eséllyel fogja ezeket kipróbálni, és rendszeresen élni velük.


Persze ésszerűnek kell maradni, 11 éves gyerekkel nem húzatunk le egy kupica pálinkát, meg 2 dl bort :D De ha anya megengedi, hogy megszagolja, belekortyoljon, akkor az teljesen normális. Engem is így neveltek.


Sőt, azok az ismerőseim, akik nem dohányoznak, nagyon sokan azt mondják, hogy meghatározó élmény, mikor 5-6 évesen apa megengedte nekik, hogy szívjanak 1 slukkot a cigijéből. Azóta egy szál sem volt a szájukban.

2014. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Én azt hiszem, talán 12 éves lehettem, amikor a szüleim megengedték, hogy "megkóstoljam" a csokilikőrt. Ez annyit jelentett, hogy egyszer beledughattam az ujjamat és lenyalhattam, semmi több. Semmi bajom se lett tőle.

Illetve később, olyan 17 éves korom körül már azt is megengedték, hogy egy-két pohár bort, vagy egy doboz sört megigyak, ha épp családi összejövetel volt. Mindig azt mondták, hogy inkább előttük, felügyelet mellett csináljam, mint egyedül, titokban. :)

Nem lettem alkoholista, tök normális életet élek, kb kéthetente szoktam pár pohár alkoholt meginni, szigorúan csak társaságban. Életemben először és egyben utoljára 21 évesen rúgtam be. :)

2014. júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
13%

Én 16 éves kortól meg engedném hogy megkóstólja. De ez izlés kérdése mert aki szereti az lehet hogy meg-meg iszi majd de aki meg nem szereti az biztos nem fogja inni.

a cigi azt meg hiába tiltanánk mert egymást viszik a hülyeségbe addig meddig gyöszködik egymást mig rá nem gyújtanak. utánna már nehéz leszokni.

2014. júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
42%
Nekem engedte anyu a sör habját lenyalni (egyszer meg is kóstolhattam, de nagyon keserűnek találtam). Újévkor egy korty pezsgő is mehetett, egyszer pedig 16 évesen megkértem, hogy hadd igyak bele a whiskey-jébe. Doboz íze volt, és marta a gyomrom, azóta sem ittam.
2014. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

Én pl. sose próbáltam ki a cigit...tehát nem mindenki

alkoholnál meg néha belenyaltam töménybe, de nem tetszett, néha a sörbe, de az se akkor :D

2014. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
4%
Ez nagyon nagy felelőtlenség. Nekem is van egy 15 éves kisfiam és, ha az alkohol felé nyúl akkor rávágok a kis kezecskéjére. A dohányzást azt meg az egész életébe tiltani fogom. Az alkohol megkóstolhatja majd kizárólag 19 évesen. Én jól nevelem a gyermekemet és bizton állíthatom, hogy jobb ember lesz mint az aki megkóstolta az alkoholt. :)
2014. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
96%
Én elsőnek kb 12 évesen ittam egy nagyon kicsi korty likőrt. A sört én amikor elsőnek megkóstoltam akkor nagyon keserűnek éreztem és nem is ittam egy darabig, de azóta "hozzászoktam". Most 15 éves vagyok. Nem mindig de kb egy-kéthetente társaságban itthon iszunk de nem pálinkát meg ilyesmit hanem csak sört és likőrt. Még egyszer sem rúgtam be, nem vagyok hazug ember, jól tanulok stb. A cigizést ki se akarom próbálni. Szerintem 15 évesen ha nem ihat még egy korty likőrt sem akkor vagy nagyon érzékeny lesz a piára (egy korty pálinkától is kidőlhet) vagy egyre jobban kiakarja próbálni. Egyik se jó. Az ókorban is kb tíz éves kortól vízzel hígított bort itattak mert egészséges. Szerintem 12-13 évesen 2-3 centes likőrt ihat ha nagyon kiakarja próbálni és 1-2 korty sört. Anyámék nem bánják ha iszunk társaságban mert tudja hogy nem rúgunk be mert tudjuk hol a határ. Meg itthon is megengedi hogy 1-2 doboz sört megigyak (a Tankcsapdásat szeretem a legjobban ami egy erős sör) de nem rúgok be tőle. De ez szülőtől is függ.
2014. júl. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó! Nem engeded a gyerekedet diszkóba vagy a haverjaival szórakozni? Nem engeded iskolai táborba? Ha nem ismeri az alkohol ízét, akkor üdítőbe keverve bármikor leitathatják!

Ezért jó, ha a szülő ad neki egy kortyot, hogy ismerje alkohol ízét! Ettől még nem lesz rendszeres alkoholt fogyasztó.

2014. júl. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 zabmester ***** válasza:
77%

Az enyém még csak 7 éves lesz, most még semmiképp nem engedem, hogy alkoholos italokat kóstolgasson, mondjuk szerencsére nem is állt még elő ilyen kéréssel sosem. Mondjuk ha nagyobb lesz, olyan 10-12 éves, és kíváncsi, milyen íze van mondjuk a sörnek vagy a bornak, akkor persze, belenyalhat egy picit. Én is veszettül kíváncsi voltam rá ennyi idősen, hogy milyen lehet, nekem is megengedték, hogy beledugjam a nyelvem, de ennyi.

De rövidet ne kóstolgasson, úgyse ízlene neki, csak csípné, teljesen feleslegesnek tartom, hogy egy 10 év körüli gyerek belekóstoljon.

Mondjuk minket nem is nagyon lát ilyesmit inni, maximum sört vagy bort, azt is ritkán. Én felnőttként sem szeretem a röviditalokat, a párom meg szinte egyáltalán nem iszik alkoholt, maximum baráti társaságban, pl. ha szülinapot ünnepelnek, de ez nagyon ritka.

Amúgy nem vagyok az abszolút tiltás híve, de 10-12 évesen akkor is túl fiatalnak tartom, hogy kipróbáljon ilyesmit. Kamaszként, 16-17 évesen már nem bánnám, ha meg szeretné kóstolni (nyilván meg is fogja), de hamarabb ne.

2014. júl. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!