Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok olyan szakkönyvet...

Gavrill kérdése:

Tudnátok olyan szakkönyvet ajánlani ami a 17 éves nevelt lányom és én közöttem, segítene fegyverszünetet kötni?

Figyelt kérdés

17 éves a nevelt lányom. A barátnőm 30+ és én pedig 26 vagyok. A lány nem nagyon akar elfogadni, apjahoz nem akar menni, anyját kínozza, nem csinál semmi, még csak 2 hónapja költöztem hozzájuk, de a lány csak kihasználja az anyját, és engem semmibe sem néz.

Szeretnék olyan könyveket olvasni a barátnőmmel együtt, amely segíthetne a lánynak kibékülnie a helyzettel. Pszichológiai jellegű is lehet.

Köszönöm a segítségeteket.



2015. febr. 7. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Én olvastam pszichológiai szakkönyveket, de hogy egy adott helyzet miatt nekiállni ilyeneket olvasni? Nehogy már.. A szakkönyv nem megoldás, csak tudásbővítés.

Lehet, hogy te nem vagy kibékülve a helyzettel, ha olvashatnékod van megbeszélés helyett.

2015. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben talán ne akarj 26 évesen egy 17 éves nevelőapja lenni (ebben a korbán már eleve nem lesz senki nevelőszülő, csak a szülő párja). Ha ezt teszed teljesen érthető, hogy így viselkedik veled.
2015. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk ne csodálkozz, ha 9 évvel vagy csak idősebb nála, hogy nem fogad el!

Ne is próbálj meg a nevelőapja lenni, mert sosem leszel, és csak dühíted azzal, hogy ezt nyomatod.

Legyél simán egy haver, de a nevelésébe ne szóljál bele. Te magad sem gondolhatod komolyan, hogy ez működni tudna.


Szegény lány, én diliházban kötnék ki a helyében szerintem.

2015. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha ő semmibe néz, nézd te is annak. Mást nem tudsz vele tenni.

Az, hogy az anyja életét keseríti, az viszont elég gáz egy jogilag már majdnem felnőtt embertől. Nem itt kéne tartania.

2015. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Költőnő? ***** válasza:
100%
két hónap után nem a nevelt lányod....
2015. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjem fia is pont 9 évvel fiatalabb nálam. Soha nem próbáltam a meghalt édesanyja helyett anyja lenni, bár én is majdnem felnőttként ismertem meg őt. Évekig hűvös, de egyáltalán nem ellenséges volt a kapcsolatunk, majd mikor az édesapja súlyos beteg lett, akkor a bajban nagyon "összezártunk". Azóta is sokat segítünk egymásnak, de egyáltalán nem szülő-gyerek, hanem inkább testvéri a kapcsolatunk. Szerintem jól csináltam, hogy soha nem nyomultam rá pót-anyaként, és mindig tiszteletben tartottam az apjához fűződő kapcsolatát.
2015. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

9 év korkülönbséggel még jó,hogy nem fogad el, én sem tenném.


Inkább próbálj barátilag - de távolságtartón - közeledni felé. Miért zárkózottan?! Mert a végén még beléd szeret.

2015. febr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na pontosan ez volt nálunk is a baj.

1)2 hónap után ne nevezd magad a nevelőapjának,mert nem vagy az. Az édesanyja párja vagy.

2) Eleve dackorszakban van,ne tetézd azzal hogy mindenáron nevelni akarod,mert nem vahy az édesapja,nem ismer olyan régen,ezzel a neveléssel csak rontasz helyzeten.

Ez miatt én sem vagyok jóban a nevelőmmel(pedig édesanya férje).

Én 14 voltam mikor ő jött,sosem alakult ki EZ miatt egy kötetleny voszony.

3) tudom hogy nehéz egyszerre főnöknek és barátnak lenni,de ne hatalmaskodj rajta,inkább legyetek barátok,akkor hidd el,nem fog így viselkedni,ha látja hogy nem mindenáron azt fitogtatod hogy te vagy a főnök,és "erőszakosan"neveled.

2015. febr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem néznélek semmibe. Nehogy már 26 évesen akarj 2 hónap együttélés után egy 17 éves lányt nevelni. Majdnem felnőtt nő... Még csak 26 vagy, emlékezz már vissza, hogy milyen volt 17-nek lenni.
2015. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!