Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Közületek ütötte már meg...

Közületek ütötte már meg valaki az anyját?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Hárman élünk együtt, anyám, nagymamám, aki anyám anyja, és én. Rengetegszer érzem úgy, hogy anyu tönkreteszi az életünket. Nagyon szeret engem, azt mondja, csak értem él, és ez igaz, mert természete miatt rajtam kívül senkije sincs. Mamát gyűlöli. Rendszeresen nekitámad, sértegeti, lehordja mindennek, pl. vén tehén, meg hasonlók. Alig beszélnek. Én gimibe járok, igyekszem jól tanulni, de ez nem mindig sikerül. Ha nem olyan jegyet hozok haza, ami jónak számít, anyunak meg épp olyanja van, azt mondja, hogy semmirekellő görény vagyok. Pár hónapja volt, hogy szünet volt, mama kiment papámhoz a vidéki házba, ami innen 20km-re van, én meg anyuval itt maradtam. Egyik nap fogalmam sincs miért elzavart otthonról, hogy kotródjak el onnan. Kimentem én is, de este felhívott és magán kívül ordított a telefonba hogy te állat, megöllek, meg hasonlók.

De van, hogy mamával is és velem is nagyon jó a viszonya. Egyébként azért élünk hárman, mert még a születésem előtt anyu odaköltözött mamához minden bejelentés nélkül.

Anyu egyébként dolgozik, de valamiért nem áll meg nála a pénz. Nyáron volt egy balesete, emiatt hiteleket vett fel, most kapott fizetést de kemény 5000 ftja maradt egész hónapra. Előre félek, mi lesz, ha nem tudja megvenni a gyógyszerét így, ami nélkül nem önmaga.

Mamával egymáshoz szólni is félünk. Nyomorogva éljük az életünket.

Volt már, hogy hazamentem, és 6tól 11ig folyamatosan ordítva sértegetett minket. Másnap sírva mentem suliba, szóltam az ofőnek meg az iskolapszichológusnak. Végül nem lett semmi, megmondtam anyunak hogy ez volt az utolsó húzása. De ma is ordított mamával mert hétvégén nem működik a tévé, lehülyézte meg minden, pedig a tévét is, mint mindent, mama fizet itthon.

A kérdés témája: mikor hat éves voltam, volt hogy a szemem láttára verte a saját anyját, egyszer egy vezetékes telefonnal majdnem agyonütötte, ez a nyolcadik szülinapomon volt, aztán én olyan pofont kaptam, mert sírtam, hogy napokig szédültem.

Nem bírom ezt már sokáig. Miért nem lehet olyan életem, mint bármilyen osztálytársamnak? Meddig kell ezt még tűrnöm? Mit tehetnék?

A kérdésem nem kamu. Bár az lenne.



2015. febr. 8. 00:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak. Anyád egy beteg ember. Valahogy el kellene vitetni a pszichiátriára.
2015. febr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyád tényleg valami súlyos személyiségzavarral küzd. A mamád egyébként bármikor kidobhatná, de nem teszi. Sőt, bármikor feljelenthetné családon belüli erőszak miatt, mostanra már lett volna valami látszatja, de ő nem lép.. pedig kettőtök közül őt tudna komolyabban tenni az ügyben. Azt nem értem, ha van papád, akkor miért nem él veletek, illetve ha van vidéki ház, miért nem költöztök oda? Én is 20 km-ről jártam iskolába, fél óra volt az út.. de még ha egy óra, akkor is megéri a nyugalomért.
2015. febr. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Papa kint él, mert azt mondja, a panel fogságát nem bírná. Mama szokott menni hozzá hetente kétszer, meg én is szünetekben. Anyu nem jár ki, mert mily meglepő, nincs beszélő viszonyban papával. A tesójával se. Senkivel. Megtehetném hogy onnan járok be... De nem tudom, miért nem teszem meg. Félek, meghalna anyu ha itthagynám.
2015. febr. 8. 00:58
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Próbálj segítséget kérni, mindenkitől akitől csak lehet.Iskolától, pszichiáterektől, rokonoktól, felnőttől akiben megbízol, osztálytársaid szüleitől, akikkel jóban vagy.Mondd el hogy már nem bírod idegileg és anyád ki fog csinálni titeket.Sajnos csak ezt látom most a legjobb megoldásnak.

Anyád ha nem is a zárt osztályra való, de mindenképp pszichiátriai kezelés alá kéne venni.

2015. febr. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyuádnak pszichiáter kell.
2015. febr. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Ütöttem meg már anyut, kb 4-5 évesen. Azóta már nem tenném.. Sajnálom ami nálatok van.
2015. febr. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Édesapád ezt miért tűri? Szomszédok nem hallják a cirkuszt?

Nagymamád többi hozzátartozójai (pl papád) vakon vannak? Mindenki???

2015. febr. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%

Te miért hagyod, hogy anyád ilyen állapotban éljen melletted?



Anyád nem beteg, csak kissé befordult, talán depressziós is lett, mert a megélhetésetekért küzd nap mint nap, és ebbe rohadtul ki lehet ám merülni!


Kilátástalannak tartja a jövőt, mivel anyagilag ki van szolgáltatva, a kevés jövedelem miatt!



Nyilván nem jólmenő vállalkozócsalád vagytok töbmilliós megtakarításokkal a bankban, meg az othoni páncélban.

És gondolom a minimum havi egy rendszeres wellness hétvége, meg a hétvégi grillpartyk sem ismerős dolgok számodra.



Ezen a pszihiátria, meg a kórház csak ronthat.


A sok hozzánemértő befásult magát felsőbbrendűnek képzelő gyógyszerdíler doki, és a magyar kórházi állapotok


(ha tömöd a nővér zsebeket pénzzel van minden, ha nem akkor még wc papír se)


színvonala esetében már ennyi erővel haláltáborba is küldhetnéd az anyádat.



Első körben könnyítsd mega munkáját, pl mosogass el rendszeresen, aztán próbáld meg leszedni őta függőségeiről ha van (kávé, cigi)


Aztán tanítsd meg stresszkezelni!


Igazából egy stresszkezelő, vagy pozitív szemléletre nevelő tanfolyam (lehetőleg ingyenes) elvégzésének ezerszer több értelmét látom, mint a pszihiátriának! (igen én úgy írom ahogy ejtem)


Anyád nem bolond, csak kimerült, és eleseredett, és ez teljesen ésszerű és logikus, hiszen valós helyzetben látja az életét , és az hogy neked azt mondja, hogy csak érted él, az egy burkolt üzenetet jelent!


Azt jelenti, hogy a TE segítségedre számíthat csak!

2015. febr. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahogy betöltöd a 18-at, lépj le otthonról.
2015. febr. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom anyukádnak milyen a tápláltsági állapota, nyilván ha az anyagi helyzetetek ilyen szar, akkor azon is van mit javítani!


Igazából ha ennyire kevés pénzetek marad akkor valamit a munkával is kezdeni kell mert ennyi fizetésért NEM ÉRDEMES ennyit dolgozni!


Akkor valami más úton kell pénzt szerezni, és ez ilyenkor már gyakorlatilag MINDEGY csak legyen!!


Ha már nagyon nem bírja, én tirozin szedését javaslom.


[link]


Ez egy aminosav, étrendkiegészítő!

Én sokmidnent szedek innen, és eléggé helyrerak fizikailag és szellemileg is!

Mondjuk nem kevés pénz, de hosszútávon megéri!


Inkább ez mint a kávé meg a cigi..

2015. febr. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!