Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim örök tinik, folyton...

A szüleim örök tinik, folyton isznak, buliznak, de engem nem engednek sehova! Miért?

Figyelt kérdés

Akkor tudják, hogy káros, és rossz?

Persze folyton jönnek hozzánk anya barátnői, itt boroznak hajnalig, meg apa kollégái, és söröznek, pálinkáznak, de engem nem engednek el!


Ha ők ennyi idősen ezt csinálhatják, akkor én miért nem mehetek 16 évesen sehova a haverokkal este?



2015. febr. 14. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

"ennyi idősen"


Hát ők felnőttek.

2015. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Talán azért, mert ők felnőtt emberek, te meg egy taknyos 16 éves, akiért jogilag még ők felelősek.
2015. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Igazából ezt én sem értem. Mi is bulizósak vagyunk, nem mai csirkék, de ha 16 éves lesz a gyerekem, evidens, hogy el fogom engedni bulizni, nem jó burokban tartani a gyereket. És ha a felnőttekhez csatlakoznál? Hozzánk is jön néha 16 éves, kicsit inni is hagyják a szülei, kártyázni meg nyilván ő is tud, én kifejezetten bírom a srácot, jó poénjai vannak.
2015. febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

ma 13:39


Attól nem leszel jó szülő ha hagyod, hogy a 16 éves gyereked ott piáljon veled, vagy esténként bulizni járjon.

Azt, hogy a felnőttek isznak, buliznak az az ő dolguk. Ők saját magukért felelősek. De egy 16 éves lány még a szülei gyámsága alatt áll, és bizony a legtöbb 16 éves még nagyon naiv.

Nehogy azt hidd, hogy attól leszel menő, vagy jó fej, mert " nem vagy szigorú" és miért ne igyon alkoholt a gyerek.

43 éves vagyok. Motorozom, bulizom, élvezem az életet. De amikor a fiam 16 éves volt, és sem engedtem, hogy motorra üljön, vagy pálinkázzon, sörözzön. Erre még ráér. Ma már 23 éves a fiam, és igen, most már abban a korban van, hogy közénk ülhet, pálinkázhat, és motorra is pattanhat.

2015. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Ahogy írták is már, azért mert felnőttek, és te meg még fiatalkorú vagy, akiért felelősséggel tartoznak.

Igaz, ami igaz, hogy éppenséggel mutathatnának ettől függetlenül feléd jobb példát is. :(

Majd, ha te is felnőtt leszel akkor már te is azt csinálhatsz, amit csak akarsz. De szerintem ne az ő példájukat kövesd etéren akkor se.

2015. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
4 Ezt írtam: "kicsit inni is hagyják a szülei". Nem azt, hogy lemegyünk majd drogozni a gyerekkel a diszkóba. De mivel én 16 évesen már buliztam és ittam, hagyni fogom a gyerekemnek is, nagyon álszent dolog lenne egy másfajta szerepet felvenni, mint amilyen valójában vagyok. Természetesen nem a tajtrészegség reklámozása a cél, hozzátenném, én csak egyszer voltam nagyon részeg (16 éves voltam), szar volt, onnantól kezdve mindig figyeltem a mértékre, remélem a gyerekemnek is lesz ennyi esze. De a tiltás szerintem hülyeség, a tiltott dolog mindig édesebb, szóval ebbe a hibába nem akarok beleesni.
2015. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

" Jobb pelda"

Attol fuggetlenul, hogy isznak a barataikkal, miert nem lehetnenek peldas szulok? A szuleim, de leginkabb anyukam imad borozni, szereti a kulonleges likoroket, es palinkakat.Sokszor lattam inni a barataival(persze nem esett at a lo tul oldalara), de meg sem gondolom azt, hogy rossz kep lett volna elottem. Persze tudom, ezen az oldalon mindenki antialkoholista...

Amugy 20 vagyok, de engem is csak 17-18 eves koromtol kezdve engedtek el ugy igazan bulizni. Hidd el, kerdezo nem vesztettem semmit.

Raersz meg te is es ezt a szuleid is tudjak. Elfog jonni a te idod is...

2015. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
A szüleid alkoholisták, és meg akarják akadályozni, hogy te is az legyél.
2015. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugy latszik nem ismered az alkoholista szo fogalnat, utolso...
2015. febr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sandra989 válasza:
18%
meg akarnak védeni attól,hogy te ne legyél olyan,mint ők.féltenek.
2015. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!