Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek inni/cigizn...

Miért nem engednek inni/cigizni a szüleim majdnem felnőttként? Hol itt a szabadság?

Figyelt kérdés

A haverom szülei mindent engednek neki, cigi, alkohol, kocsmázás semmi gondjuk nincs vele!


Azt mondták a szüleim, hogy nem hagyják, hogy egy züllött alak legyek!

Könyörgöm melyik fiatal ne járt volna el iszogatni 17-20 évesen? Hány van közülük most a híd alatt?


Hány egyetemista vedel mint az állat? Megkapják a végén a diplomát? Meg!


Azt mondták 18 évesen se fogják hagyni, és ha menni fogok, haza ne is jöjjek, nem fognak beengedni!

17/F



2015. febr. 13. 12:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
83%
Mert veled még törődnek. De leszel annyi idős nemsokára, hogy szabadon rombolhatod magad, és ha addig nem jön meg az eszed, akkor meg is fogod tenni, sajnos. Bár a természetes szelekció hasznos dolog valahol...
2015. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
72%
a cigit én is ellenezném, de ilyenkor már bőven elmehetnél néha iszogatni a haverokkal.
2015. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
90%

Azért mert másokat hagynak, az nem azt jelenti, hogy az a jó.

Cigivel nagyon egyetértek, ha valaki egyszer rászokik, az nagyon nehezen fog tudni leszokni. Saját tapasztalat! Volt, hogy évekig nem dohányoztam, aztán mégis újrakezdtem.

Inni sem kell. Mondjuk én némi alkoholt megengednék. Sőt, én örülnék, ha a gyerekem mondjuk otthon velünk inná meg az első pohár borát, akármijét. Nem pedig egy kocsmában, ahol ki tudja mennyit iszik és mennyire lesz rosszul.

2015. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
78%
a szuleidnek van esze, sajnos ezt a tulajdonsagukat nem orokolted.
2015. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
59%

"Könyörgöm melyik fiatal ne járt volna el iszogatni 17-20 évesen?"


-Nagyon kevés nem járt el


" Hány van közülük most a híd alatt?"


Csak az én ismeretségi körömből minimum egy, de 70%-uk szakmunkásnál nem jutott tovább, és a maradék is munkanélküli.


"Hány egyetemista vedel mint az állat? Megkapják a végén a diplomát? Meg!"


Itt kisfiú k_rva nagyot tévedsz. Megkapják, de a standard 3 év helyett 5-6-7 után, amit már anyu-apu fizet.

2015. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Andizsuzsi ***** válasza:
63%

"Hány egyetemista vedel mint az állat? Megkapják a végén a diplomát? Meg! "


Mondjuk az a diploma annyit is ér, jol lehet vele a mekiben dolgozni.

Örülj neki, hogy veled törődnek a szüleid. Gondolom a haverod maga keresi meg a cigire és kocsmázásra valót?

2015. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy nincs joguk megtiltani, hogy 18 felett bulizni járj, és inni, cigizni, de viszont joguk lesz kizárni a házból téged, és nem visszaengedni.
2015. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
87%
Azért nem engedik, mert megkérdezed tőlük. 17 évesen senki nem kérdezi ezt meg a szüleitől. Én is ittam, cigiztem ennyi idősen és valóban van diplomám és pénzem, sőt az ügyvéd, stb. barátaim is ugyanígy csinálták. De senki nem kérdezte meg anyutól, aputól, hogy rágyújthatnak-e, vagy megihatnak-e egy pohár sört.
2015. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
79%
Hát neked már csak igazad van. 17 éves vagy, már földig ér a lábad. Ne hagyd magad. Te jobban tudod.
2015. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
55%
Mondhatunk, amit akarunk, hogy a szüleidnek van igaza. Téged ez nem fog érdekelni. Az első adandó alkalommal mindent csinálni fogsz, amit most nem engedtek, mert az hiszed szivatásból teszik és nem azért, mert baromság. A te tested, a te életed és a te döntésed. Ahogy a következményei is a tieid lesznek, amikor nem engednek majd haza részegen, füstösen, amikor 10 év után sem fogod tudni letenni a cigit, és amikor albérlet és megélhetés mellett nem marad majd lóvéd egyetemre. Mert még az állami finanszírozott képzés is baromi drága ám, akkor is, ha a tandíj nem sújt. Én elvárnám magamtól ennyi idősen, hogy reálisan tudjak mérlegelni, hogy valami előre visz, vagy károsít és hátráltat, de van, akinek nincsenek ilyen nagy igényei, és elég neki az igénytelenség.
2015. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!