Hajléktalan leszek?

Figyelt kérdés

Anyámmal rengeteget veszekszem!

Mindenen kiakad. Ha nem az van amit ő szeretne kiabál velem, meg morog. Valamelyik nap azért megharagudott rám , mert megérdezte tőlem filmezünk, és azt mondtam most nincs kedvem annyira. 1 teljes napig morgott rám ilyen miatt.. Nála nincs olyan szó , hogy nem! Mindent úgy kell csinálni , ahogy ő akarja , ha nem akkor jajj nekem. 17 éves vagyok. Volt egy időszak amikor depressziós voltam jártam pszichológushoz is. Nem volt kedvem suliba járni lógtam sokat, és inkább ott hagytuk különben kicsaptak volna. Azóta eltelt 1 év. csak 8 általánosom van 17 évesen, és csak itthon vagyok sodródok az árral már lassan 1 éve.... nem csinálok semmit. Barátaim nincsenek. Egy napom evés ivás, fekvés, telefonozásból áll semmi másból. Olyan unalmas életem van, és borzalmas. néha megkérdezem magamtól így minek élni? mi értelme? Semmi az égvilágon! Nemsokára 18 leszek... utcán fogok élni hajléktalan leszek :(

Szerintetek mit csináljak?


2015. febr. 20. 16:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Keress munkát magadnak, akkor biztos nem lesz unalmas az életed és hasznosnak érzed magad. Aztán arra is rájössz, hogy tanulni kellene, hogy jobban kereshess és érdekesebb munkát végezhess. Munka melletti tanulás közben meg végképp nem lesz időd unatkozni.
2015. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Iratkozz be egy szakmunkás suliba, vagy esti gimnáziumba és végezz el tanfolyamokat, kezd élni. Majd ott szerzel barátokat. 18 évesen már benőhetne a fejed lágya.
2015. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Menj el estire és mellette dolgozni. Majd akkor rájössz,hogy az élet nem abból áll,hogy eltartanak.
2015. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Te normális vagy?! Miért nem dolgozol, ha nem akarsz tanulni? Vagy meddig akarsz otthon feküdni, élősködni?! De még anyádat kritizálod? Menj dolgozz, ne pszichológushoz szaladgálj, meglátod így milyen munkád lesz, és mennyiért. De ha eszed van, akkor összekapod magad, és tanulsz, hiszen fiatal vagy még, nem késtél le semmiről. Kapd össze magad gyorsan!
2015. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Azért már ne az anyádat hibáztasd mert te egy lusta disznó vagy, aki arra nem volt képes, hogy valami szakmát letegyen. Az sem anyád bűne, hogy semmit nem csinálsz csak lógsz mint gólyafos a levegőben. Én tuti kidobnálak az utcára, ha nem emberelnéd meg magad, és nem tanulnál vagy nem dolgoznál. Az se érdekelne ha csatornában szart lapátolsz de legalább dolgozol.
2015. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem anyukáddal van a baj. Ha nekem ilyen semmirekellő gyerekem lenne, meg se tűrném a házban. Senkit nem érdekel a kamaszkori hisztéria, amit depressziónak hívsz. Nincs kedved suliba járni? Nem csinálsz semmit? Akkor kerülj csak az utcára hajléktalannak vagy prostinak, pont oda való vagy. Szánalmas. Örülj, amíg édesanyád fizeti a kajádat meg a telefonszámládat, és ráérsz unatkozni. Egyszer véget ér ám a jóvilágod és akkor majd sírhatsz, hogy otthon meresztetted a s*gged tanulás és munka helyett.
2015. febr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Azért nem kell minden depresszióra ráhúzni, hogy hiszti még akkor sem, ha fiatal korról van szó és jellemző, hogy mindenki depisnek érzi magát. Nyilván nem látok bele a kérdező fejébe, nem tudom, hogy vele mi a helyzet, de nem lehetetlen amit írt.

Én nem egésze értem a gondolatmenetedet...., de megpróbálok válaszolni. Értem, hogy depressziós voltál vagy egyszerűen csak volt egy rosszabb időszakod, de ennek már 1 éve és, ha jól értem akkor most már jól vagy. Nincsenek barátaid, nincs munkád, végzettséged...nyilván ez nem jó, de ennek nem kell így lennie. Szerintem 17 évesen még nem vagy elkésve, még van lehetőséged helyrehozni a dolgokat. Én úgy gondolom, hogy ma már egy diploma sem garantál biztos megélhetést és minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy fejleszd magad és, hogy szerezz egy jó munkahelyet. Nem tudom, hogy mi volt az oka, hogy nem jártál iskolába, valóban depresszióról volt-e szó vagy csak szimplán lustaság, de szerintem mindenképpen menj vissza az iskolába vagy pedig válassz egy tanfolyamot, amivel szívesebben foglalkoznál, érdekel és látsz benne lehetőséget. Ezzel együtt barátokat is szerezhetsz. Anyukáddal is rossz a kapcsolatod, rendben van, de ezen is lehet változtatni és nem tudom, hogy mennyire nem jöttök ki egymással, de így első ránézésre ez nem tűnik durvának. Viszont gondolom nem foglalkozhat/foglalkozhatott veled sokat...tehát én nem tudom elképzelni, hogy te nem jártál suliba, nem tanultál és már kb. 1 éve otthon ülsz és nem tudod, hogy hogyan tovább ő meg csak ölbe tett kézzel ül és szerinte minden rendben..... Én úgy gondolom, hogy itt elsősorban nem az "élősködésről" van szó mert 18 évesen azért általában a szülő még támogatja a gyerekét és szerintem nem jellemző, hogy valaki ennyi idősen eltartja magát, külön él stb.. A kérdezőnek nincs is semmilyen végzettsége, amin nyilván változtatni kéne, de jelen esetben nem hiszem, hogy sok lehetősége lenne dolgozni. Bár, nyilván ahány ház, annyi szokás... Valamint nem hiszem, hogy az a megfelelő megoldás, hogy a tulajdonképpen "életképtelen" gyerekünket tegyük ki a házból, hogy majd megtanulja és gondoskodjon magáról mert szerintem ez sem vezetne jóra. Anyukáddal próbálj több időt együtt tölteni, beszélgessetek, stb. mert szerintem nem menthetetlen a helyzet és kicsit túlreagálod. Illetve mindenképpen szerezz egy végzettséget vagy munkát, ha tudsz mert ez így a jövőben nem fog sokáig működni mert egyszer majd neked kell gondoskodnod magadról és az végzettség, munka, pénz nélkül nem fog menni....

2015. febr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindig arra vártam hogy majd valaki segíteni fog, de látom olyan ember nincs!!
2015. febr. 20. 17:05
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Megfigyeltétek? Aki szerint a kérdező a hibás mert lusta, mert életképtelen, akik azt írták, hogy bizony kidobnák ha ilyen gyerekük lenne, azok mind le vannak pontozva? Miért? Talán vállon kéne veregetni a kérdezőt mert ennyire tutyi-mutyi? tehetetlen a saját ostobasága miatt?? Komolyan itt a gyakorin azok a hasznos és jó válaszok amiket lepontoznak. Talán mert ők megmerik mondani az igazságot...
2015. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Mégis milyen segítséget vársz? Attól, hogy egyesek azt írják menj tanulni, szerez egy szakmát, közben keres munkát, akkor te azonnal ugorsz és elmész suliba, keresel munkát? Nyilván anyád is sokszor mondta, hogy tanulj, dolgozz fiam!

Akkor milyen segítség kell?

Adjak pénzt? vagy menjek el helyetted tanulni? Vagy dolgozni? Vagy esetleg hozzám költöznél? és itt tovább heverésznél?

2015. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!