Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viszonyultok/tatok...

Hogyan viszonyultok/tatok ahhoz a helyzethez amikor szüleitek (vagy az egyik közülük) nem fogadja el/csipi/szimpatizálja a párotokat?

Figyelt kérdés

Feltételezem továbbra is kitartotok a párotok mellett.

Életemen először merül fel ennek a gondolata, eddig szüleim még nem csináltak hasonlót, de elég nehéz végülis a kedvükre tenni.

Előző páromhoz viszonyitanak mindenkit gondolom mert hogy ő milyen jó volt, tökéletes meg stb... Majd miután mondtam hogy igy meg úgy veszekedett velem meg dolgok, már azonnal nem volt a kedvencük.

Lényeg ami lényeg a jelenlegi párom a SAJÁT elvárásaimnak (amit én elvárok a másiktól persze) tökéletesen megfelel, az én szememben aranyos és jóképű, udvarias, nagyon odafigyelő és rengeteg szeretet van benne.

Mikor legelőször meséltem itthon róla szüleimnek, és kérdezgettek róla, és én mondtam hogy igy meg úgy (a hajszine miatt elitélik!!!!). Nekem már ez baromira rosszul esett mivel csak a hajszine miatt elitélni valakit... pff. Na mindegy. Azt hittem elmúlik náluk ha megismerik, de nem igy lett.

Itthon bemutattam, anyum nem volt elnyűgöződve tőle. Apum az határeset.

Ma veszekedett velem anyukám hogy "úgy látja hogy barátom nagyon szeret gyorsulni és vergődni a kocsijával és ha netán megtudja hogy hülyeséget csinál, búcsút mondhatok neki".

Ezt arra alapozza mert kicsit odatapos a gáznak mikor kihúz tőlem. Ilyet én is szoktam a mi kocsinkkal, bezzeg az sosem baj. Ez nála kötekedés !

Meg itthon is mikor nálunk van, már jön azzal hogy "meddig ül itt?" meg "8-kor igazán hazamehet este"...

Tudja ő mikor "mehet" haza, sosem bunkózott, ugyan milyen tisztelettudó, anyukám a múltkor segitett valamiben neki (lerobbant kicsit az autója, segitett tolatni) és meghálálta azt is neki egy doboz csokoládéval.

Reménykedem benne nagyon hogy ez majd elmúlik náluk.

Én 20, barátom 25.



2015. febr. 21. 16:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

jelenleg szegény munkát keres, apumtól kérdeztem hogy náluk (ahol ő dolgozik cég) hogy ott van-e hely, vesznek-e fel embereket. Nagy hümmögve kibökte hogy igen, de legelőször mikor kérdeztem azonnal rávágta hogy nem.

Aztán másnap mondja nekem hogy remélem nem mondtam el (úgy szólitja hogy "gyökér"-nek), erre mondom hogy "nyugi mert nem" és mondja hogy hát akkor inkább ne is mondjam.

Tudom hogy miért kért erre persze, végülis én csak azért nem emlitetem meg neki ezt a munkát, mert nem akartam buta helyzetbe tenni apum és őt.

2015. febr. 21. 16:52
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
:D Én megértem ezt a hajszín dolgot, nálam a fekete az, amire azt mondom, hogy jézusom, pfejj.
2015. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én ezzel nem tudok akkorsem kibékülni. Nem az a nyamvadt hajszin fogja meghatározni őt !
2015. febr. 21. 17:05
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Atya Isten! Azt gondolnám, 12 évesek vagytok, de ha már vezettek akkor talán nem. Viszont agyilag azt a kort sem éred el a ami leszűrhető a fogalmazásodból,A barátod leírásával meg, . Ugye nem csodálkozol, hogy szeretnék a szüleid minél messzebb tudni tőled?
2015. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Én ilyen helyzetekben mindig a párom mellé álltam, néha akkor is,ha nem kellett volna sajnos. Viszont valahogy nem kerek a történeted. Miért ellenkeznek ellene ennyire a szüleid? Nem lehet "meddig ül itt ez a gyökér" stílusban utálni valakit,aki amúgy becsületes,tisztességes, boldoggá teszi a lányukat csak a hajszíne miatt?
2015. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, erre én is próbálok rájönni.

Talán az hogy ő nem iskolázott fiú. Mert én mindigis jó tanuló voltam, van életcélom, egy jövőképem.

Nem mondom hogy neki nincs, de ő másmilyen.

Nem lehetünk egyformák, és ez szerintem abszolút nem gond.

2015. febr. 21. 17:13
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Akkor bizonyítsátok,hogy tévednek! Találjon munkát saját erejéből vagy tanuljon, egy idő után,ha látják,hogy nem csak lehúz téged,hanem tényleg megbízható,úgyis megváltozik a véleményük.
2015. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Épp ez az hogy nem húz le, sőt !

Még ugyan milyen erősen támogat a továbbtanulásban !

2015. febr. 21. 17:46
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Mi az a hajszín ,amin ennyire kibuknak a szüleid?
2015. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Engem is érdekelne ez a hajszín téma. Talán kékre-zöldre van neki festve?
2015. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!