Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én vagyok az egyedüli...

Csak én vagyok az egyedüli srác, akit büntetésből 18! évesen nem engednek el bulizni?

Figyelt kérdés
lehet rossz kategóriába írtam, ezért bocsi
2015. febr. 26. 19:47
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Igen. :D Mássz ki este az ablakon :D
2015. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
89%
Figyelj, ha nem állsz a talpadra, és mindig szót fogadsz anyucinak meg apucinak, akkor továbbra is így fognak veled bánni. Lázadj kicsit, a kamaszkor velejárója.
2015. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
hát lázadok pedig, de hiába..ja egyébként nem arról van szó, hogy eddig sose engedtek el, csak ebben a hónapban a jegyeim miatt
2015. febr. 26. 19:51
 4/19 anonim válasza:
87%
Mondom.. lázadj :D
2015. febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
a helyzet az hogy az apám egy idegbeteg, anyám elengedne, de ő..phú utálom, nála rosszabbat elképzelni nem lehet..
2015. febr. 26. 19:54
 6/19 anonim válasza:
30%
Én még 25 évesen is kaptam akkora nyaklevest a modortalanságomért apámtól, hogy csillagokat láttam utána. Az, hogy ez manapság cikinek számít, nem a te hibád. Ha az én kölyköm 18, 19, vagy akár huszonakárhány évesen is olyat művelne, amivel túllő a célon, ő is megkapná a nyaklevesét, és a "nem mehetsz buliba" büntetését.
2015. febr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, 18 évesen téged nem büntetnek, hanem önként aláveted magad a háziszabályoknak, hiszen jogilag nem lennél rá köteles. Lenne más lehetőséged, az, hogy elköltözöl, vagy kiszöksz, de akkor akár az utcára is tehetnek, mert nekik is vannak jogaik. Nyilván az önkéntes verzió a legtöbb esetben kifizetődőbb egy fiatal számára. Fogd fel úgy, hogy alkalmazkodsz és együttműködsz, ameddig szükséges.
2015. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 gömbicica ***** válasza:
16%

6-os ! Nálad a pont!

buli! miért is ilyen bűvös dolog ez?


Tudom, értem, hogy jó dolog, meg lazulunk stb.

De vannak kötelességei az embernek, ha a szülőt nem is nézed, nézd saját magad! És kérdezd meg magadtól, hogy vajon ha a Te gyereked tanulna rosszul, Te jónéven vennéd,-e, hogy csatangol, buliba jár?

tök mindegy hány éves


Azért mert alaki 18 éves lett, azért nem kell nagyivben xarni a családra. :-( -ezt most azoknak gondolom, akik lepontoznak, mert hát manapság az a divat, hogy nagykoru lettem és enyém a világ, nekem senki ne pofázzon, senkinek semmi köze a dolgaimhoz. ez a hozzáállás nem vezet sehová!)

2015. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Menj, költözz el, tartsd el magad, aztán akkor annyit bulizol, amennyit akarsz!
2015. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Jogilag, a felnőttnek számító gyerekedet nem korlátozhatod abban, hogy hová menjen.

Egy felnőtt embernek meg pofont lekeverni (főleg egy 25 évesnek) ugyan olyan, mintha a boltban felpofoznád aki beáll eléd a sorba, vagy azt aki félrelök az utcán.

Nevetséges agresszió, ami a tehetetlenség jele, mással nem tudják az ilyenek kivívni a tiszteletet.

Miért is nincs anarchia, és üti vágja mindenki, aki neki nem tetszően viselkedik?


Az persze tény, hogy megteheti, hogy büntetésből semennyi pénzt sem ad neked bulizásra, illetve persze mivel nagykorú vagy, kitehet otthonról, ha neki nem tetszik a viselkedésed.


Szerintem keress diákmelót, és menj el nyugodtan bulizni a fizetésedből, ez ellen nem sokat tehetnek.

2015. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!