Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elkérhetem a rokontartást?

Elkérhetem a rokontartást?

Figyelt kérdés

Fiatalkorúként elköltöztem anyukámtól nagyszülőkhöz, ekkor ők kiharcolták, hogy az apám által küldött gyerektartást legálább utalják át, hogy legyen egy kis kiindulási alapom a későbbiekre. Fél évig ez megtörtént, majd anyum a rossz anyagi helyzetre hivatkozva megszüntette, hogy ők éheznek és ne legyek önző. Pár év múlva bedőltek a hitelekkel, alapból nem tudnak pénzt beosztani stb, ilyenkor tényleg nem fogom követelni.

Viszont: mint kiderült apám még mindig elutalja havonta az immár rokontartásnak hívott összeget (ami 12 ezer forint körül van), és szeretném elkérni. Mert ne mondják, hogy "éheznek", mikor mostohaapám meglepte magát karácsonykor egy több tizezres mobillal és most vett egy újabbat drágábban... Úgy, hogy alkalmi munkákból él, heti 1-2 napot dolgozik (bátyám otthon él és fizetése felét hazaadja, ami nagy összeg).

Viszont nem akarják odaadni. Ilyenkor tehetek valamit?



2015. márc. 11. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rokontartást kapsz akkor elmúltál 18 éves, tehát "saját jogon" kapod. Nem lenne köteles fizetni az édesapád ha nem tartod vele a kapcsolatot és ha annyit nem tudsz vele megbeszélni, hogy hé figyu apu itt a bankszámla számom, ide utald már, akkor milyen alapon várod el tőle, hogy fizessen, sőt, te kapd meg? (mondjuk az se szép, hogy édesanyád zsebre vágja mikor nem is ott laksz)
2015. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?


Beszélj apukáddal, hogy ne anyukádnak, hanem közvetlenül neked utalja a pénzt.

2015. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

megbeszéled apáddal h neked utalja

am meg bíróság ingyenes jogi tanácsadás


de szerintem ebben az esetben anyádtól is kérheted a rokontartást :-)

2015. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Apamat nem láttam mióta több, mint 1 évtizede elváltak anyámtól, vele beszélt telefonon, így tudom, hogy újraházasodott és van egy féltesóm.

Telefonszámát több éve megváltoztatta, minket nem értesített erről, facebook-on nincs fenn, legalább is a saját nevén nem találtam meg.

20 éves vagyok, egyetemista

2015. márc. 11. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kinyomozni apukád elérhetőségét és beszéld meg vele. Fölösleges dolog anyukádékkal tárgyalni és tőlük kuncsorogni azt ami neked jár.
2015. márc. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
húzd be a pénzt ami jár és dobd fel tippmixre egy 2,00-es odds-ra!
2015. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szóval ha valaki más nevel, és anyád b*szik dolgozni, inkább az utánad járó gyerektartásból akar élni, mert "éheznek", akkor te vagy az önző. Na ez szép, gratulálok.


Beszélj apáddal, hogy ezeknek ne utaljon semmit. Nehogy már ti tartsátok el még a mostohaapádat is...


Szánalmas ingyenélők, ezeket kényszeríteni kéne a munkára.

2015. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nagyszüleid miért nem fordultak bírósághoz? Apukádtól, és anyukádtól is járt volna ez esetben a gyerektartás, hiszen az írásod szerint fiatalkorúként költöztél hozzájuk. Viszont már nem vagy gyerek 20 évesen, de kérhetsz 25 éves korodig még gyt, ha nappali tagozaton tanulsz. Ha egyetemista vagy, akkor csak az első diploma megszerzéséig. Dolgozol egyébként suli mellett, vagy nem tudsz? Családi pótlékot legalább a nagyik kapták utánad, vagy azt is zsebre vágta anyukád?
2015. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késői válaszért.

A nagyszüleim nem kaptak semmi pénzt utánam, sőt, anyámék megsegítésére (akik bedőltek a hitellel, de hogy ne veszítsék el az örökölt lakást) felvettek ők is hitelt, de a lakás 1 év után így is elúszott és úgy voltak vele, hogy nem kérik el a pénzt, mert nekik nagyobb szükségük van rá.

Dolgozom heti 2 napot 11 órában egy gyárban + a többi napon minden olyan alkalommal, mikor nem kötelező bejárni órákra, mert nagyszüleim még mindig pénzelik nyugdíjból a szüleimet, de ez itthon nagyon meglátszik.

Viszont ezt már én nem bírom, hogy reggel 6-kor már elindulok otthonról és este 10-re érek haza és akkor kéne nekiállnom tanulni. Egyszerűen fáradt és elkeseredett vagyok.

2015. márc. 13. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!