Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim mindent elvárnak tőlem, de semmit sem adnak cserébe, és sokszor úgy érzem, mintha csak azért nem öltek volna még meg, mert lecsukták volna őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A szüleim mióta csak az eszemet tudom, szinte bizarrul mások voltak, mint én.... Apukám szörnyen gyorsan felkapja a vizet gyakorlatilag mindenen, amin csak fizikailag lehetséges, mikor a barátaim mesélik, hogy a szüleik egy olyan idiótaságért tolták le őket, hogy kiborították a kakaót a heverőre, miközben a többiekkel helyeseltem,hogy hülyeség ezért ennyire dühös lenni, magamban átfutott rajtam egy "fancsali vigyor", hogy engem ezért kis híján kitagadtak volna itthonról... Másrészt, egy agyag szobornak több humorérzéke van, mint apának, egyszerűen nem lehet vele viccelődni és, ha egy enyhén ironikus viccet sütök el, már akkor már elgurult a gyógyszer, és miután ordítozva bezavart a szobámba, fél órás kis előadást tart a família többi tagjának, hogy mekkora egy genetikai selejt vagyok, ám ezzel szemben elvárja, hogy mindenből full 5-ös legyek a városunk legjobb gimijének legerősebb szakán... Anyukám alapból normális, de mikor rájön az 5 perc, még apánál is durvább dolgokat szokott összehozni: üt-ver, mindennel ami csak a keze közé kerül, sőt, egyszer még egy ronggyal is megpróbált megfojtani, miközben már szinte eszelősen ezt hajtogatta: "Nem érdekelnek a zsernyákok!" Persze a kis öcsémet úgy imádják, hogy ha tehetnék egész nap csak az 1 m-es körzetében nyáladzanának... És az egészben az a legszörnyűbb, hogy a "kis minden lében kanál" tisztában van azzal, hogy anyucit és apucit kénye-kedve szerint ugráltathatja, sőt, ha azt tartja "úri kedve" még rám is uszíthatja. Néha már úgy érzem, mintha Isten direkt azt a próbatételt állította volna elém, hogy ebbe az én normáimtól totálisan eltérő, engem szinte már utáló családba kell felnőnöm, és ezeket, a külső szemlélőként egyáltalán nem szimpatikus embereket kéne a legjobban szeretnem a világon... Szerintetek mihez kezdjek? Vagy velem van a probléma, és pszichológus minél hamarabb?

Segítsetek, ha így marad minden abból baj lesz...



2015. márc. 13. 18:10
 1/8 anonim válasza:

Hany eves, vagy?

Fiu vagy lany vagy?

2015. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lány/ 14
2015. márc. 13. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján nem veled van a probléma.

Egyébként tényleg pszichológus kell, csak nem neked, hanem a szüleidnek.

2015. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Menjél külföldre ha nagykorú leszel, tanulni ebben az országban nem érdemes és hagyd őket a francba szórakozzanak egymással.
2015. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Kérdezz rá miért csinálják ezt és beszélhetnél akár egy tanároddal is erről. Bár ha tippelnem kéne anyád csalta apádat és kakukkfióka vagy. Olyankor tipikus ez az ellenszenv.
2015. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%
A TE normáidtól eltérő család? Nem a család normájától eltérő csitri, tojáshéjjal a seggén? Kicsit sokat képzelsz magadról...
2015. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze, anyád mindennel ver, ráadásul még ronggyal is fojtogat, te meg a gyakorikérdésekre írogatsz arról, hogy SZINTE már utálnak. Ezt szerintem csak álmodtad. Egy bántalmazott gyerek nem viselkedik így.
2015. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Én is ebben a cipőben jártam. A bátyám volt az Isten, Ő akármit csinált az csak jó lehetett. Miattam mindig szégyenkezni kellett, mert csak 4,5 voltam az Általános iskolában. Persze szerintük ezzel nem lehetett továbbtanulni, ezért elküldtek egy Gépipari Technikumba, ahol lány létemre tényleg nehezen vettem az akadályokat.Képzelheted esztergáltunk, kovácsoltunk, gépgyártás technológiát tanultunk stb. De szerencsére voltak akik bíztak bennem, és rábeszéltek hogy menjek el egy esti Főiskolára. El is végeztem 24 éves koromra, utána letettem az angol nyelvvizsgát, és mint informatikus dolgoztam 38 éven keresztül.Ma már nyugdíjas vagyok, de szinte hálás is vagyok a szüleimnek, hogy megtanítottak harcolni. Persze nagyon mély nyomokat hagyott a szeretet hiánya, és amint azt hittem, hogy valaki szeret egyből ki is tudott használni. Sajnos így mentem 19 évesen férjhez, amit nem kellett volna.Vigyázz nehogy Te is a rosszból rosszabba rohanjál!Tanulni pedig magadnak tanulsz, ezért ne várj a szüleidtől dicséretet.

2015. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!