Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom szülei elvárnák, hogy...

A párom szülei elvárnák, hogy a fiuk a teljes fizetését hazaadja. Hogy lehetnek ennyire kapzsik?

Figyelt kérdés
Munka miatt sajnos most félig külön élünk, csak hétvégente tud hazajönni, a szüleitől 10 percre van a munkahelye, ezért úgy gondoltuk, hogy addig odaköltözik (a lakás az ő nevén van). A szülei eleinte csak a rezsi rá eső részét kérték, aztán, ezen felül 20000Ft-ot, majd szépen lassan oda jutottunk, hogy már a teljes fizetésének a leadását kérik, szerintük ez így temészetes. Szerintem nagyon nem az. Hogyan tudnánk ezt megbeszélni velük? Nem akajuk hogy rossz viszonyban legyünk, de ez már túl sok a részükről.
2013. aug. 1. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A rezsi rá eső része + 20000 Ft az normális, hiszen rezsit + kaját fizetni kell.

A teljes fizetés az már tényleg túlzás. Inkább költözzön vissza, és áldozza fel azt a 30-60 percet a munkába járásra.

2013. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon durva. Szépen és nyugodtan kellene elmondani nekik az érveiteket. A pontosabb elszámolás érdekében javasolhatnátok, hogy a rezsi ráeső részét fizeti, a kaját pedig maga állja.
2013. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az egész havi fizetését elvenni nem szép dolog, de nyilván az sem mindegy, mennyit keres/ad le. Ne érts félre, nem akarok a pénztárcájába nyúlkálni, csak próbálnám érzékeltetni, hogy: Ha párod pl. keres 100.000-t és annyit ad le, már az is sok, akkor miből él? Mozi? Bármi?
2013. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként te mennyi időre laksz a munkahelyétől, hogy el kellett költöznie a párodnak?
2013. aug. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos napi 8 óra utazás nem fér bele, akkor teljesen kikészülne.

A + 20000Ft is sok szerintem, hiszen végülis a fiuké a lakás, ő vette, ő fizette a hitlet, ők csak beköltöztek mikor mi összeköltöztünk.

Az élelmiszereket magának veszi illetve én csomagolok neki a hérte főtt ételt. A szennyesét is itthon mossuk.

Nem tudom mi lenne a jó megoldás.

2013. aug. 1. 14:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

úúúúúrrristen....

Ez aztán a pofátlanság. Nem tudtok valahogy a közelben összeköltözni? Vagy amelyikőtök többet keres, annak a munkahelyéhez közel lakni.

Bakker, marhaságokat beszélek...

KI KELL RAKNI AZ ÉLŐSKÖDŐ SZÜLŐKET A PÁROD LAKÁSÁBÓL!!!! ENNYI!!! Nehogy már, ő vette a házat, és még most mindkettőt tartsa is el??? Milyen dolog ez????

Ó, te jó ég!!!

2013. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérjen a párod tőlük albérleti díjat.
2013. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem alapból surmóság az, hogy még külön pénzt kér a szülő tőle, az meg végképp hogy az egész fizetését akarják.


Csak azt nem értem hogy az ilyenek ezért neveltek gyereket, hogy legyen akin ingyen élhetnek? Nekem szerencsére nem ilyenek a szüleim, de ebben az esetben tuti megmondanám nekik hogy el lehet menni.

2013. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Így van, az ilyen szülőknek csak azért kell gyerek, hogy legyen, aki idős korukra rájuk nyitja az ajtót, és hogy legyen, aki 'segíti' őket. Ez csak rosszabb lesz(tapasztalat), mert ha az egyik nem él már (nem rosszindulatból: Isten tartsa meg a jó egészségüket) akkor +1 fő szakad a nyakatokba, ilyen-olyan-amolyan indokkal...
2013. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mondjon nemet.
2013. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!