Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik h vele legyek?

Miért nem engedik h vele legyek?

Figyelt kérdés
Két éve érkezett az osztályunkba egy fiú. Mikor megláttam szó szerint egyből beleszerettem. Egy éven keresztül kerülgettük egymást néha-néha egy mosolyt vagy egy lopott pillantást megengedtünk magunknak mert tudtuk h nem lehetünk együtt. Három hete mégis összejöttünk de a szüleim hallani sem akarnak róla és folyamatosan azt mondják h szakítsak vele. Pár napja amikor éppen egy búcsúcsókot próbált adni (az első lett vln) apám kirohant a házból és berángatott magával és kb egy óra hosszán át ordibált velem. Anya sem nézi jó szemmel h együtt vagyunk. Pedig tökéletesen összeillünk. Csak egy kis probléma van. Nem abba a kategóriába tartozik pénzügyileg mint én. Nevelőotthonos és a jegyei is elég rosszak. Ezzel ellentétben nekünk rengeteg pénzünk van (nem akarok nagy képű lenni de tényleg nagyon jól állunk anyagilag) és éltanuló vagyok. De nem engedik h együtt legyünk. Pedig tényleg nagyon szeressük egymást és ha képes volt két évig várni rám akkor úgy érzem ő megérdemli az iránta érzett szerelmemet.
2015. márc. 18. 14:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2015. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

"nem akarok nagy képű lenni de tényleg nagyon jól állunk anyagilag"


Ne is legyél, mert nem a te érdemed, ha a szüleid jó anyagi helyzetet teremtenek számodra.


"nagyon szeressük egymást"


Éltanuló ezzel a helyesírással?

Gyúrj még egy kicsit rá!


Valószínű egyébként hogy nem az anyagi különbség aggasztja a szüleidet, hanem az, hogy ha egy rossz tanulóval lógsz, a te jegyeid is leromlanak.

2015. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

"szeressük egymást"

Egyem a szíved te kis éltanuló csoda gyerek! =D

Most vettétek irodalomból a Rómeó és Júliát?

2015. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen mert féltenek és mert egyetlen szülő sem akarja, hogy "nívón aluli" párja legyen a gyerekének. Félnek, hogy anyagilag és érzelmileg kihasznál. Félnek, hogy lerontod a tanulmányi eredményeidet. Félnek, mert sok rosszat hallottak a nevelőotthonban nevelkedett gyerekekről.

Nem akarlak bántani, látom, hogy szárnyalsz, de ezt csak felnőttként fogod igazán megérteni.

2015. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Majd csak rájössz, némely családban még ma is divat hasonlót hasonlóval.
2015. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Én egyetlen tanácsot tudok adni, fogadd meg: szeressétek egymást. Te is egy mást, meg ő is egy mást.
2015. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ha már itt mondjátok igen kifogtátok pont azt az egy dolgot ami nem ment soha:"D. A helyesírás. Ezen kívül matekból is 5ös vagyok meg a többi tantárgyból is. Sajnos nekem valahogy sosem sikerült helyesen írni. Ez az egyetlen dolog ami nem megy.
2015. márc. 18. 15:18
 8/21 anonim ***** válasza:
16%

Én az apád helyében leültetném a srácot és elbeszélgetnék vele egy kicsit.


Ha csak simán eltiltanak tőle, akkor annak hátulütője is lehet, például az, hogy megoldjátok az együtt járást a szüleitek háta mögött, illetve lázadsz is egy olyan döntés miatt, amellyel nem értesz egyet és amelyet magyarázat nélkül rád erőszakolnak.

Idáig a szüleid részéről írtam, hogy én mit tennék az ő helyükben.


A te részedről annyit, hogy : nem akarlak kiábrándítani, de a szerelem életkortól függetlenül egy nagyon megtévesztő és változó érzés. Nekem már gyanús ez a kijelentésed, hogy " nagyon szeressük egymást " , ebből leginkább az látszik, hogy még nagyon keveset tapasztaltál és igen naiv vagy, amitől aztán nagyot fogsz zuhanni, mert elszálltál a valóságtól.

Az érzelmeket az emberek egy életen keresztül tanulják és még az sem elég. Ne lovald bele magad érzelemtől túlfűtött állapotban, inkább legyen eszed : beszélj az apáddal és mond el neki, hogy te mit gondolsz erről az egészről és ajánld fel neki, hogy hazavidd a fiút és ismerjék meg egymást.


De hogy mondjak valami mást is a valószínűleg prédikálásnak vélt eddigi mondataim után : ha úgy is döntesz, hogy találkozgatsz vele, legyen eszed. Figyeld a jellemét, a viselkedését, gondolkozz józanon arról, amit tesz és mond, s ennek alapján döntsd el, hogy neked való-e. Ez a " két évig várt rám " egy ismételten naiv kijelentés, hiszen neked fogalmad sem lehet arról, hogy ő ebben a két évben még hány másik lányt nem fűzött meg, csak nyilván te nem kaptál jelentést erről.

Szóval ésszel csináld, bármit is döntesz.

2015. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

"Sajnos nekem valahogy sosem sikerült helyesen írni. Ez az egyetlen dolog ami nem megy."


Mi lenne ha fognal neha egy-egy konyvet a kezedbe?


Amugy hany eves vagy? 13?

2015. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Tudom h nem leszünk örökké együtt. Ez afféle "tini szerelem". De nem értem még most sem h miért nem engedik h együtt legyünk? Azért mert anyagilag nincs toppon én még szeretem.
2015. márc. 18. 15:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!