Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok koliba menni, de a...

Nem akarok koliba menni, de a szüleim semmiképpen nem engedik, hogy bejárós legyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most megyek 9-be (egyházi iskolába)és busszal kb. 45 perc otthonról az iskola. Eredetileg se akartam kolis lenni és már január óta minden nap kérlelem anyámat, hogy hadd legyek bejárós, semmi sikerrel. Mit tegyek?

2013. júl. 14. 12:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom miért jó egy anyának olyan helyzetbe kényszerítenie a gyermekét, amit az nem szeretne. Nem jut más eszembe, csak az, hogy meg akar szabadulni tőled. Hogy mit tehetsz? Nézzük csak. Apud mit szól?Nagyszülők vannak?Esetleg tőlük járni be. 45 perc busszal nem a világ, nem értem miért nem enged.
2013. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A 45ppercben benne van az az idő is ami alatt kisétálsz a buszmegállóhoz otthonról?
2013. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Nagy Banyapók ***** válasza:
100%

45 perc???? És ezért legyél kolis? Ez tényleg felettébb furcsa. Nem lehet, hogy azt akarja, hogy "tanuljon az a gyerek egy kis rendszert meg alkalmazkodást meg rendet" ? Sokan hiszik ezt. Talán anyagiakkal meg lehetne győzni a szüleidet, hogy drága lenne (kolidíj + kaja + utazás + egyéb kiadások)


Én egyetemen voltam bejárós, napi 3 óra oda- 3 óra haza, télen késésekkel (vasút). Hajnali 4-kor keltem minden nap, hogy leérjek. A családból senkiben sem merült fel, hogy menjek koliba (csak az egyetemen). Ki lehetett bírni.

2013. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem nagy dolog 45 perc. Én anno 2 órát utaztam háztól suliig. Ő irat be, vagy te intézed az ügyeidet? Egyszerűen ne iratkozz be a koliba és kész. Apukád mit szól ahhoz, hogy anyukád rá akar kényszeríteni a kolira?
2013. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Benne van a kisétálás is, mert a buszmegállóval szemben lakok. Apukám is sajnos anyukám véleményén van. És igen, azt mondják, hogy azért kell koliba mennem, hogy rendet tanuljak.
2013. júl. 14. 13:09
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Miért van ellenérzésed a kolival kapcsolatban?


Én nagyon féltem tőle, aztán életem legjobb időszaka volt a középiskolás kollégium.

5 évet voltam ott, majd még 4,5 évet az egyetemen.

Sokkal könnyebb volt az egyetemen nekünk, akik már voltunk kolisok, a beilleszkedéstől kezdve minden.

Én megértem a szüleidet, hogy 1,5 óra utazásra nem szeretnének kényszeríteni minden nap. Én csak 20 km-re voltam koliban, de hétközben sosem jártam haza, sőt egy hónapban 1 hétvégét is benntöltöttem (kötelező volt a tagzatomon)


26/n

2013. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A barátaim miatt ill. a hobbim miatt is, amivel szeretnék majd felnőtt koromban is foglalkozni, de ha koliba megyek semmi lehetőségem nem lenne folytatni.
2013. júl. 14. 13:15
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Mondjad azt, hogy NEM! és ha egyházi iskola, rendet így is, úgy is tanulsz :P
2013. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

45 perc miatt nem is biztos hogy bevesznek kollégiumba. Ha olyan egyházi iskola hogy bent kell aludnod az megint más, mert vannak ilyen sulik ahol még a helyi lakosoknak is bent kell lenniük. De ha ez nem olyan és nincs az iskolának külön kollégiuma hanem egységesbe kell menned akkor lehet nehéz lesz mert első sorba azokat veszik fel tudtommal akiknek az utazásuk csak oda másfél - 2 óránál több időt venne igénybe.

Én voltam kollégiumba pontosabban én dolgoztam már portásként mert ahol voltam ott több épületrész volt több bejárattal. És időnként amikor a főportán voltam akkor ott elég sok mindenről tájékoztattak engem és mondták az ott dolgozók, meg akik a beíratást intézték hogy csak azt veszik fel aki messzebbről jár, elsősorban vagy olyan korán vannak órái ami miatt nem érne el egy buszt vagy vonatot sem. A közeli lakókat maximum akkor veszik fel ha nagyon indokolt tehát van reményed hogy nem leszel kollégista, ha nem nagy kollégiumról van szó.

Egyébként én sem értem anyudnak mi ezzel a szándéka ha az hogy jobban tanuljál az szerintem marhaság mert ott mindent csinálnak a diákok csak nem tanulnak, a nevelők napi 1 óra tanulási időt adnak, azok bent a szobájukba vannak és tanulás címszó alatt ökörködnek ott, maximum. Meg ha nem tudsz jól kijönni a társaiddal akkor ez lehet probléma is, szóval ezzel simán érvelhetnél.

Apukád mit szól ehhez? Nagyszülőkhöz nem tudsz leköltözni vagy valami? És egyáltalán mi az oka annak hogy erőlteti? Elmagyarázza rendesen érvel vagy csak úgy mondja hogy "mert én azt mondtam!" Pisztolyt tart a fejedhez vagy mi? Nem vagy köteles kollégista lenni. A busszal való bejárás bérlettel az olcsóbb jóval mert 90% os kedvezményt adnak suli idő alatt ami jóval olcsóbb mint a kollégiumi, díj, akkor az ottani kaja, meg a te költőpénzed amit kajára költesz mert amit ott adnak az neked tuti nem lesz elég, szóval nem értem a logikát ebbe. Meg a 45 perc az semmi az utazásra, ha azt akajra hogy aludd ki magad rendesen suli előtt, ez sem megoldás mert a kollégiumokba is 10 órakor van lámpaoltás, és hogy mikor alszanak el ténylegesen az lehet akár hajnali 2 kor is, ott nem biztos hogy rendesen kifogod tudni magad pihenni, szóval tessék nyugodtan érvelni, légy szókimondó hogy te nem akarsz koleszos lenni. Ha fizikailag felpofoz vagy bánt szólsz rokonoknak, apukádnak nagyszülőknek és majd rendet tesznek.

Én másfél órát buszoztam minden egyes nap csak a suliba. Reggel fél 6 kor keltem 6:10 es busszal elindultam oda értem kb 7:40-45-re és a buszmegállótól az iskola 2 percnyire volt. Eddig a 4 év alatt egyszer késtem a buszjárat miatt, az is egy baleset miatt volt és akkor is csak 10 percet késtem az óráról, be sem lettem írva, mert a tanárom lánya is ugyanazon a buszon volt, és már tudta hogy késik.

2013. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Kollégiumban semmiféle rendet nem fogsz tanulni. Ez naivitás. A szülők vezessék be otthon a rendet és kész.

Ha otthon nem tanulod meg, akkor a többi kis tizenéves közt pláne nem...

2013. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!