Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy a szüleim ne...

Mit tegyek, hogy a szüleim ne beszéljenek így a kisfiammal? 35/N

Figyelt kérdés

Az egész onnan indul ,hogy a férjem akivel még gimiben jöttem össze egy picit macis testalkatú(175cm/85kg) és ez a családomnak soha nem tetszett,mivel elég sportos család vagyunk.Egyébként ő is sportol csak neki ilyen a genetikája.

Közben született 3 gyerekünk ,a 2 idősebb lány és anyukám szerint "szerencséjükre rám ütöttek".Van fiúnk is aki viszont az apjára és ez miatt a szüleim állandóan kritizálják.Olyanokat mondanak neki ,hogy "ne egyél annyit mert olyan leszel mint az apád" és még sorolhatnám.


2015. márc. 23. 18:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Beszéld meg velük. Ha nem segít akkor ne sűrűn menjetek oda, mert akkor nem csak a suliban szekálják majd ezzel a gonddal. És ha a családtól (itt a Szüleidre gondolok) is ezt kapja akkor az elég nagy maradandó traumát okozhat.
2015. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon buta szüleid vannak hogy a saját unokájukkal ezt teszik. a kisfiúknak példaképe az apukájuk, és szeretnének olyanok lenni. Gyerek korban nem is szabad ételt megvonni tőlük, mert ők érzik hogy mennyire van szükségük. Gyerek korban inkább olyan elfoglaltságokat kell keresni nekik ahol lemozoghatják a kalóriákat.

A szüleiddel kell beszélned hogy többet ezt nem akarod hallani tőlük. A gyerek úgy tökéletes ahogy van, ha szüksége lesz külön mozgásórákra arról majd ti gondoskodtok. A gyerek lelke nagyon sokat sérülhet ha kis korban nem érzi feltétel nélkül elfogadottnak magát. A nagyszülőknek pedig elvileg a feltétel nélküli szeretet adása a szerepe az unokák felé.

2015. márc. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

a párod nem elhízott a leírtak alapján.

és ha a gyereked picit ducis, azt is valószínű kinövi.

és kiskoromban, egészen kb 4.es koromig duci voltam. aztán hirtelen nagyot nőttem.

szerintem beszélgess el a szüleiddel, hogy a, a férjed így érzi jól magát, nem tűröd hogy sértegessék b, a gyerekedet meg szintén, és ha nem tartják be nem fogod vinni hozzájuk.

nem hülyék a gyerekek, megmaradnak ezek bennük, lehet később az ilyenek miatt lesznek befordulóak.

neked kell megoldani a helyzetet!

2015. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

a 2# igazat mond. amíg nem csak csoki és cukor a menü, addig ők tudják mennyit akarnak enni.

persze vannak haspókabbak akik akkor is esznek ha nem éhesek, de ezt lehet látni.

2015. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

A fiúknál fontos a későbbi érvényesülésben az önbizalmuk felépítése. A lányoknál is nagyobb sikere van az önbizalommal rendelkező fiúknak, mint a tökéletes testű , de nem magabiztos fiúknak.

A lányoknak is fontos az önbizalom, de sajnos eljön az a kor amikor ráébrednek hogy az előnyös külső nem csak a párválasztásnál , de akaratlanul a vizsgáknál és állásinterjúknál is nagy előnyt jelent.

A szüleid pont a fiú önbizalmát akarják ledózerolni amikor emelni kellene őt?

2015. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Mennyi idös a kisfiu? Együtt laktok a szüleiddel vagy havonta egyszer látjátok egymást?
2015. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

1-esnek igaza van

az elhizásra azért oda kell figyelni ha van ok rá de nem kell folyamatosan mondani és nem sértően

2015. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A következő beszólásnál mondd meg nekik, hogy kell a gyereknek az energia a sok tanuláshoz, mert nem szeretnéd, ha olyan sötét paraszt lenne, mint az anyai nagyszülei.
2015. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Hát egy kicsit bunkó az anyukád :( Beszéld meg vele ezt mindenképp.

Amúgy szerintem a mackós férfiak a legvonzóbbak.

2015. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt sem tűrném, hogy a férjemet sértegessék, de oké, ő már nagyfiú, magától le tudja szarni őket. Nem vagyok a drasztikus megoldások híve, de ha ezt csinálnák a fiammal, legfeljebb egyszer kérném, hogy fejezzék be, ne tegyék tönkre a gyerek önbizalmát és az apjáról alkotott képét. Ha ez nem használna, igen nyomatékosan közölném, hogy még egy ilyet meghallok, és soha többet nem megyünk hozzájuk, aztán cseszhetik az unokázást, mert ilyen nagyszülőkre semmi szüksége nincs a gyereknek.

Kevésbé drasztikus megoldásként először esetleg megpróbálhatod azt a verziót, hogy egy ilyen beszólás után felállsz, hogy oké, akkor mi most hazamegyünk, aztán 1-2 hétig nem jelentkezel és nem veszed fel nekik a telefont, hátha ez is elég, hogy észbe kapjanak.

2015. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!