Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lesz még normális kapcsolatom...

Lesz még normális kapcsolatom a kisfiammal?

Figyelt kérdés
Végre sikerült elérnem,hogy a láthatás az elvitel jogával bírjon.Ennek ellenére már harmadik alkalommal nem sikerül elvinnem kisfiam a láthatásra.Legutóbbi találkozásnál a gyermek már úgy jött ki a lakásból,hogy"nem akarok elmenni,nem megyek el veled" rugdosódott és nagyon dühös volt velem szemben.Öt éven keresztül mentem a kétheti láthatásokra rendszeresen,rendesen fizetek tartást,nem vagyok alkoholista stb.Ide tartozik,hogy hosszú évek óta folyik az ellenem nevelés,és rengeteg probléma volt korábban a láthatások során,és kiderült szeparációs szorongása van a gyermeknek.Ezek ellenére jónak találtam kapcsolatunkat.Kisfiam továbbra is tiltakozott,mondtam neki "jó lesz apánál,mindenki szeret,picit nyugodj meg stb,ekkor felemeltem és így próbáltam a kocsihoz vinni,de folytatódott az ellenállása.Mindezt az anya kamerával rögzítette a közteret is beleértve,ekkor elengedtem kisfiam aki elszaladt.Ezt a helyzetet biztos rosszul élte meg,megviselte,és nem tudom mit és hogyan csináljak a hétvégi pótláson!Vannak ötleteim,de várom tanácsotokat.
2014. nov. 29. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a gyerek nő, ha nem adod fel egyre önállóbb lesz.

Hogy izibe mint csinálj, az jobb kérdés. Főleg, hogy szinte semmit nem írtál az okról, vagy bármiről, nagyon össze kell rúgni a port, hogy minden csak hivatalosan menjen.

Ha nem akar veled menni én nem erőltetném.

2014. nov. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Majd ha nagyobb lesz a gyerek, okosodik, lesz saját ítélőképessége, be fogja látni, hogy hányadán áll igazából az anyjával és veled is. Sajnos most még nagyon befolyásolhatók, de ha idősebb lesz, látni fogja, hogy milyen az anyja valójában.

Azt megkérdezhetem, hogy mi az oka annak, hogy az anyának ítélték a gyereket?

2014. nov. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lesz normális kapcsolatod, ne add fel. De ne erőltesd, hogy mindenáron veled menjen. A lényeg, hogy foglalkozol, beszélgetsz vele.
2014. nov. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Mit értesz "normális" alatt?

A legszuperebb apukának (a legegyüttműködőbb exfeleséggel) sem lesz normális kapcsolata a gyerekével, ha nem élnek együtt, mert hiányzik a napi együttélés, és ettől eleve lazább lesz a kötődés.


Egy apa 14 napból 14-et él együtt a gyerekével.

Ha hétvégi apuka lesz, akkor csak kettőt.


Felszorozva, 14 évből csak két évet van a gyerekével.

Nagyon kevés...

2014. nov. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

2-es! Te hol élsz? Magyarországon az esetek 90 %-ban az anyának ítélik a gyereket, akkor is, ha az apa alkalmasabb lenne rá. Ha rajtam múlna, soha nem ítélnék 2 hetenkénti látogatást, mert az akkor sem alkalmas a jó apa-gyerek kapcsolathoz, ha az anya nem neveli az apa ellen a gyereket. Kivéve, ha az apa alkoholista. Korlátlan láthatást kellene megítélni.

Sajnos, nagyon sok ilyen nő van, aki az apa ellen neveli a gyereket.

Menj a Bírósági panasznapra és kérd, hogy pszichológus vizsgálja meg a gyereket, hogy kiderüljön, miért nem akar veled menni. Ha az anyja továbbra is ilyen szemét marad, ami valószínű, kevés esélyed lesz jó kapcsolatra a gyerekeddel.

2014. nov. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg egy olyan megoldást, hogy egy ideig te mész hozzá. Játszol vele a saját szobájában, beszélgettek. Aztán elsétáltok a játszótérre, fagyizni. Később elmentek az Állatkertbe. És mondjuk viszitek a legjobb barátját is.

Így egy idő után kialakul olyan kötődés, amivel már simán alszik nálad is.

2014. nov. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem erről egy dolog jutott eszembe. A sógornőm lánya ( 8 éves) egyáltalán nem akar menni az apjához, és erre jó oka is van. Nem részletezem mi mert az egy regény lenne, lényeg, hogy a gyerek retteg, már napokkal előtte hány az idegtől, utána két napig az iskolában sincs rendben. ÉS mit mondott a gyámhivatal erre? HA AZ ANYUKA NEM TESZ ARRÓL, HOGY A GYEREK AZ APJÁHOZ SZÍVESEN MENJEN, AKKOR ANYUKA PÉNZBÜNTETÉST KAP MERT AZ APUKA ELLENI NEVELI A GYEREKET. Na, erre varrjatok gombot. A kérdező gondolom rendes apuka, aki szépen bánna a kisfiával, de ezt az esetet figyelembe véve bepróbálkozhatna a gyámhivatalnál.
2014. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gusztibacsiak válasza:
Okosak a hozzászólások, csatlakozom. S most csak az jutott eszembe, mikor 30 évesen találkoztam az apámmal, s megkérdezte : "te miért nem kerestél engem". ??? Tényleg a gyerek dolga keresni az apját? Nem az apának kéne a végsőgik kitartania a gyereke mellet. Ha valóban fontos neked, kitartasz a végsőgig, az idő neked dolgozik.
2014. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!