Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az hogy lehet, hogy egy anya...

Az hogy lehet, hogy egy anya nem szereti a tulajdon gyermekét?

Figyelt kérdés

Arra fogja, hogy mikor a baba megszületett, sárgasággal kezelték, ezért az első pár napban nem volt ott mellette sokat, és így nem alakulhatott ki az a kötődés, aminek kellett volna. Ennek van értelme? Persze, elismerem, nagyon fontosak az első pár nap eseményei, de azt nem lehetne utólag behozni?


A pici most egy éves lesz, anyuka az apát szépen kirúgatta a munkahelyéről, mert nem tud 8 órán át meglenni egyedül a gyerekkel, és folyton hazahívta, fenyegetőzött, hogy ha most nem jön azonnal, akkor vagy ő ugrik ki az ablakon, vagy a gyereket dobja. Valószínűleg most apuka lesz GYES-en (ahhoz képest, hogy egyáltalán nem akarta a gyereket, sokkal jobban bánik vele, mint az anyuka, aki évekit stresszben volt, hogy nem jön össze, és ő nagyon babát akart), anyuka meg megy dolgozni, de mégis, hogy lehet, hogy egy anya ennyire ne tudja kezelni a gyerekét? Értem én, hogy az első pár év a legnehezebb, de attól még nem kéne ennyire hisztérikának lenni... A gyerek szegényke meg ezt később biztosan meg fogja szenvedni, és csak azért, mert az anyja éretlenül kierőltette az életét.


Hogy létezhet ilyen? Vagy ez mindenkivel előfordul a legnehezebb pillanatokban?


2015. ápr. 7. 12:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%

"Arra fogja, hogy mikor a baba megszületett, sárgasággal kezelték, ezért az első pár napban nem volt ott mellette sokat, és így nem alakulhatott ki az a kötődés, aminek kellett volna. Ennek van értelme?"


Van. Ez az anyai ösztön. Nem a gyerek iránti vágy, amit sokan hisznek. Hanem a kötődés a saját gyerekedhez.

2015. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De azt később nem lehet behozni? Mármint, úgyis sokat van otthon, mégiscsak kialakulhat utólag is az a kötődés, nem?
2015. ápr. 7. 13:01
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem normális viselkedés. Pszichológus kellene az anyának
2015. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem erről az jut eszembe, amikor a férfiak nem akarnak gyereket de a nők mégis megtartják, mert "majd megszereti". Aztán a férfi lelép, mert nem szerette meg. Na, ilyen simán van a nőknél is, egyszerűen nem szereti meg, ott van a gyerek, a nő meg belebolondul a csalódottságba, mert nem szereti. Sajnos van ilyen. Mondjuk szereti vagy sem, az ilyet jól fenéken kellene rúgni, mert ha már bevállalta, akkor legalább gondoskodjon róla normálisan.
2015. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is simán létezik olyan, hogy egy anya nem szereti a gyerekét, mert igazából nem ilyet akar. Ez hasonló ahhoz, mint amikor a pszichológus és a páciens személyisgége nem passzol össze és ezért nem működik a terápia. pedig a pszichológusnak mindenkivel ki kéne tudni jönnie, de ez nem ilyen egyszerű. Szerintem ilyenkor lenne az a legjobb egy gyereknek, ha NORMÁLIS nevelőszülőkhöz kerülne, mert ez így se az anyának, se a gyereknek nem jó.
2015. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
sajnos a család nem is olyan nagyon közeli barátjaként nem javasolhatok olyat, hogy adják nevelőszülőkhöz, pedig szerintem is (nem csak emiatt, más okokból is) a gyereknek az lenne a legjobb.
2015. ápr. 7. 13:12
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Az én kislányom is nagyon besárgult, és a három kórházi napból másfelet nem volt velem. Én nem tudom ezt az elméletet alátámasztani, mert egyrészt bőgtem a gyerek után egyfolytában, (első gyerek, nagyon nehéz szüléssel, meg gondolom a hormonok miatt is) vagy ott lebzseltem a nővér szobában lévő inkubátornál. Nem is szerettek a nővérek. :) Szerintem inkább szülés utáni depressziója lehet, nem?
2015. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
van. nincs automatikus szeretet.
2015. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
7: nem szültem még sosem, de a szülés utáni depresszió tudtommal nem tart el egy évig... vagy igen?
2015. ápr. 7. 13:17
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Igen, eltarthat évekig is. Segítségre van szüksége, sürgősen! Mindenki érdekében! Nem ítélkezni kell, segíteni!
2015. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!