Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy nem fogok hazaköltözni?

Figyelt kérdés
Szakítottam a párommal és most új albérletet keresek. Anyámék pedig nem bírják felfogni, hogy nem költözök haza. Volt már rá példa, hogy egy veszekedés miatt hazaköltöztem, de 3 napot bírtam. Két műszakban dolgozok és nem bírják megérteni, hogy 25 éves felnőtt vagyok, aki maga ossza be a saját idejét. Állandóan meg akarták mondani mikor mit csináljak, mikor menjek zuhanyozni, mikor kéne lefeküdnöm, jaj nem kéne olvasnom, miért nem alszok már, ha este 11-kor értem haza mert délutános műszakban voltam, akkor mi az hogy én reggel 8-ig alszok, abba is belekötöttek, hogy mit eszek, minek járok aerobikra, pénzkidobás, egyszóval mindenbe! Minden áldott nap csak veszekedésből állt. Ráadásul most újítják a konyhát meg a fürdőszobát is, nekem meg nem hiányzik, hogy itt fúrjanak, faragjanak amikor pihenni szeretnék. És NEM bírják felfogni, hogy NEM költözök haza, hanem keresek másik albérletet. Mert inkább legyek otthon éveket aztán majd tegyek félre lakásra, de nem bírják megérteni, hogy nekem fontosabb a lelki nyugalmam. Már így is tiszta ideges vagyok, mert akárhányszor beszélünk telefonon, mindig megkérdezik, meg hogy "de miért?" és hiába magyarázom el szépen, csúnyán, nem érik fel! Komolyan, mit csináljak már?
2015. ápr. 9. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Zárd rövidre ezeket a beszélgetéseket. "Anya, már elmondtam tízszer, ne menjünk bele megint, nincs értelme."
2015. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.


Minek magyarázkodsz? A felnőttséget az is bizonyítja, hogy nem magyarázod a bizonyítványod feleslegesen. Amit mondtál, megmondtál, ha felhozzák, mondj annyit, hogy ezt már megbeszéltétek többször, most inkább beszéljetek erről vagy arról - és tereld el a témát. Ha nem megy, akkor várd végig, amíg beszél, de egyetlen hang nélkül. (A végén figyeld az elbizonytalanodást és a döbbent csendet, amikor nem mész bele a "de miért" játszmába.)


És közben keress albérletet.

2015. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
semmit... ha felhozzák mond azt, hogy már elmondtad 100-szor nincs miről beszélni, felnőtt vagy és a saját életedet akarod élni kész...
2015. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
látod 3-an is egyszerre ugyanazt javasoltuk :))
2015. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert én így szeretném.


Amúgy rendkívül ismerős a helyzet, kár, hogy a kérdés feltevésére nem lehet valami "tetszik" jelt tenni. :)

2015. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha nem inged, ne vedd magadra, de rengeteg nőtől hallottam már a panaszkodást, hogy a szülei egyszerűen nem értik meg mit akar. Mindegyikükre igaz volt, hogy valójában nem is mondta ki, hogy mit akar, csak az orra alatt dörmögött, célozgatott, vagy hisztizve elhúzott otthonról.


Mint mondtam, ha nem inged, nem veszed magadra. Felesleges volna nekem elmondanod, hogy te igenis megmondtad nekik, mert nekem mindegy, hogy te mit csinálsz. Én csak azért írom le, hogy gondolkodj el, hogy megmondtad e nekik, hogy ne haragudjanak, de te nem akarsz hazaköltözni, vagy csak kerülöd velük a konfrontációt, és várod, hogy ettől leessen nekik a tantusz, és végre békén hagyjanak.

2015. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"hiába magyarázom el szépen, csúnyán, nem érik fel"


Szerintem ez elég egyértelmű, a kérdező vélhetően megmondta kategorikusan, hogy "Nem költözöm haza."

2015. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha pan pénzed önálló felnötesdit játszani hajrá
2015. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell megmagyarázni, csak tedd, amit jónak látsz. Ha a szüleid ismét szóba hozzák, ne állja le vitatkozni. Mondd mosolyogva, hogy neked így jó és pont. Előbb-utóbb kénytelenek lesznek beletörődni.
2015. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez elég egyértelmű, a kérdező vélhetően megmondta kategorikusan, hogy "Nem költözöm haza.""


Pont ez az érdekes. Szinte minden említett nő ismerősöm így gondolta. Mondtak ők sok mindent, csak éppen azt nem, hogy nem AKARNAK hazaköltözni, helyette inkább mindenféle tőlük független indokot.


Kérdező, még egyszer elmondom: ha nem inged, ne vedd magadra!

2015. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!