Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a kukában...

Mit tennél, ha a kukában találnád az általad készített szendvicseket?

Figyelt kérdés
A zsömlét is én sütöttem, ami nagyon finom volt. Újabban a pubertásban lévő gyermekem a fehér kenyeret szereti csak, és borzasztóan válogatós lett az eddig mindent megevő gyermek. Mi lehet ez nem tudom, de ötleteket a kérdésemre várok elsősorban, hogy most mit tegyek? Hogyan hozzam fel, vagy ne hozzam fel csak kérdezzem meg mit vinne stb.

2015. ápr. 9. 13:07
1 2 3 4
 1/39 Hosszú F. Kelemen ***** válasza:
26%
Ezek szerint közel sem olyan finom, mint te gondolod! A kutya megeszi?
2015. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
57%

Megkérdezném, hogy miért dobja ki a szendvicseket, amiket neki készítek minden reggel?


Mondjuk én megoldanám azzal, hogy ha kidobja, akkor nem készítek neki, de pénzt sem adnák arra, hogy bármit is vegyen magának enni az iskolai büfében vagy kis boltban.

2015. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Akkor biztos az izlésemmel van a gond, kedves 1-es!
2015. ápr. 9. 13:13
 4/39 anonim ***** válasza:
96%
Nálunm is volt ilyen. Akkor csináltuk ezt, ha nem ettük meg a suliban és FÉLTÜNK hogy kiderül. Ne azt csináld, hogy akkor nem kap uzsonnát, hanem kérdezd meg miért nem ette meg és mit vinne szîvesen. Annak nincs értelme hogy olyat visz amit nem eszik meg mert az a kukába kerül.
2015. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
88%

Szólnék neki, hogy ha nem kéri, tegye a hűtőbe, de ne dobja ki és ezután csináljon magának.

Amúgy attól, hogy te finomnak tartod a házi keszItesu zsemlét, meg nem biztos, hogy a gyerek szerint is az

2015. ápr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Kései Sirató ***** válasza:
87%
Beszéld meg vele, lehet, hogy nem rendszeres a dolog, talán valakitől kapott édességet és inkább azt ette meg. HA csak most fordult elő, akkor nincs probléma, de ha nem szereti, amit csomagoltál neki, arról jó, ha tudsz, mindenképpen kérdezd meg, mi történt!
2015. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
61%

Kérdezz rá. Ha nem ízlik neki, kérdezd meg, milyet enne meg. Vagy készítsen magának. Ne hagyd, hogy kidobja a kukába. Ha máskor is előfordul, vond meg tőle a zsebpénzt.

Kamasz koromban nekem is előfordult néha, hogy nem ettem meg az uzsimat, hazafelé odaadtam egy kutyának, vagy elfelejtkeztem róla, és ott maradt a táskámba. Akkor én ia jobban szerettem a vett kajákat, mint az itthonról vitt szendvicset. Amikor kiderült, hogy nem mindig eszem meg, egy ideig én se kaptam zsebpénzt, hogy ne tudjak más kajákat venni. De legalább megtanultam értékelni a hazait. Meg hogy nem azért veszik a szüleim a sajtot meg a kolbászt, hogy kidobáljam.

2015. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
23%
A tisztelet hiánya kidobni az ételt. Úgy gondolom, hogy a drága pubertásban levő gyermek még soha életében nem volt igazán éhes, különben jobban odafigyelne mit művel! Nálunk ennek a viselkedésnek következménye lenne és nem azon gondolkodnék, hogy jajj, a kis drága, nem ette meg, talán mást kéne csinálnom neki! Meg azon aggódjak, hogy hogyan hozzam fel neki... Odaállítanám a kuka elé és közölném vele, hogy ez volt az utolsó, hogy én kidolgozom a belem azért, hogy ő egyen. Holnaptól ő főz, és mi esszük azt, amit ő készít. Azon túl megbeszélnénk, hogy mit és mennyiért fog dolgozni a következő nyáron, és hasonlók. Anyuci pici gyermekének túl sima az élete! N31
2015. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
83%

Ez azért vicces. TUDOD, hogy válogatós lett a gyereked, a fehér kenyeret szereti... erre tömöd olyannal, amit nem, mert SZERINTED finom, aztán csodálkozol rajta, hogy nem eszi meg.

Ismerős a szitu. Jóanyám imádja a rozsos kenyeret, meg az ilyen magvas izét, én nem szeretem, erre azt tömné belém, amikor tudja, hogy nem szeretem... azzal a szöveggel, hogy de hát az minőségibb meg drágább... a hajamra kenhetem, ha nem szeretem az ízét. Nálam is volt olyan, hogy nem ettem meg.


A helyedben max. beszélnék a gyerekkel, hogy ha legközelebb nem ízlik neki, akkor legalább ne dobja ki, hanem adja oda másnak.

2015. ápr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
38%

Amikor nálunk volt ilyen, megdícsértem, hogy annyi esze sincs, hogy olyan helyre dobja, ahol nem látom meg, és pár napig neki kellett intéznie a bevásárlást megadott összegből, úgy, hogy mindenkinek olyat hozzon, amit szeret, ehhez pedig több boltot is be kellett járnia.

Hatásos volt, azóta csak a körberágott kenyérhéjat hozza haza. Annak pedig nagyon örül a kutya.

2015. ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!