Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem meg fog halni, bő...

A testvérem meg fog halni, bő egy éve van hátra az orvosok szerint. Már "elfogadta" a dolgot, készített egy bakancslistát viszont nincs sok pénze meg nekem se. Kölcsönt vegyek fel?

Figyelt kérdés

Szerepel rajta a motorozás is, persze a jogsit nem tenne le hozzá mert minek...

Szívesen segítem amiben tudom, de most sikerült venni egy házat a feleségemmel és babát szeretnénk minél hamarabb.

Egy sokmilliós kölcsönt nem tudnánk hamar visszafizetni, gyakorlatilag csak 10-20 év múlva, de tesóm nagyon fontos nekem.


2012. júl. 22. 20:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Ha ilyen jó testvérek vagytok, akkor biztosan meg fogja érteni, hogy miatta neked teljesen értelmetlen hitelbe verned magad. Már csak azért is, mert minden egyed alkalommal, amikor látni fogod a számlakivonaton a levonást, eszedbe fog jutni, hogy mire is költötted azt a hitelt.

Amien tudsz, egíts neki. A legtöbbet talán a közösen eltöltött idő ér.

Őszintén sajnálom, hogy így alakult az életetek!

2012. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Miért mi olyan tervei vannak a tesódnak ami annyira drága? A motorozás, kölcsönkéri valaki motorját?
2012. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

*egyes, amiben, segíts


Szóval ha már írok, akkor megismétlem még egyszer. Hitelt semmiképpen se vegyél fel, kölcsönt is (mármint barátoktól, szülőktől) csak módjával.

Gondolj bele, neked nem a múlttal kll foglalkoznod, hanem a jövővel: a családoddal, a születendő gyermeketekkel. Nem lenne szerencsés, ha mondjuk egy hitel törlesztője miatt a gyerekednek nem jutna pénz a kollégiumra.

2012. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%

Háát ez nagyon nehéz kérdés! Az lenne a legfontosabb, ha a feleségeddel leülnél és megbeszélnéd ezt a dolgot!

Én egy nagyon megfontolt ember vagyok, még a diákhitelt sem vettem fel, pedig nyomós indokom lett volna rá...! Mégis, ha az én öcsémről lenne szó, nem érdekelne, hogy mennyi hitelt kellene felvennem ahhoz, hogy a maradék kis életében boldoggá tudjam tenni!!!

2012. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

ilyen esetben nagyon nem szabad hitelt felvenni!

mi lenne, ha eladná a cuccait, értékeit, és ebből venne motort, egyéb dolgot, ami a hátralévő időben boldoggá teszi?


inkább töltsetek együtt sok időt, vigyétek magatokkal nyaralni, beszélgessetek, borozzatok.


inkább tarháljátok össze a családtól, szépen felvezetve, h nem mondtok összeget, mindenki amennyit nélkülözni tud, aztán abból gazdálkodtok.

vagy keressetek meg alapítványt, aki esetleg tud segíteni ebben. de kölcsönt sehonnan se kérjetek, még ő sem, mert ti öröklitek a tartozást!

2012. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg tragikus, kérdés hogy a testvérednek van-e vagyona. Ha nincs akkor bátran felvehet bármennyi kezes és jelzálog nélküli kölcsönt, mert örökség visszautasítása esetén jogszerű örököseinek tartozását nem kell visszafizetni. A pénzintézeteket meg nagyon nem kell sajnálni.
2012. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, hogy elfogadta, és a család is ezt tette. Ki mondja meg, hogy kinek mennyi van hátra? Tudom, van olyan, hogy végstádium, de akkor is! Inkább abban kellene támogatnod, hogy felépüljön. Én hiszem, hogy gyógyulásra mindig van esély. A közvetlen környezetemben két példa van. Az egyik jó, a másik rossz, utóbbi nem harcolt, nem akart, feladta, előbbi meggyógyult. Gondolom fiatal még a testvéred, egy fiatalban még több öngyógyító erő van. Ha motorozni is tudna, azt jelenti, nem ágyban fekvő beteg. Én megpróbálnám rábeszélni valamilyen csoportra, ahová 'halálra ítélt' betegek járnak. Esély az utolsó pillanatiig van!
2012. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a motorozást, és ha lenne motorom, akkor teljesíteném is a testvéred kérését. így csak azt tudom tanácsolni, hogy a neten keress fel egy motorost, akivel meg lehet beszélni, hogy a tesód motorozhasson egy kicsit.
2012. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon sajnálom, hogy beteg a testvéred.. megkérdezhetem, hogy mi baja? Ám csodák tényleg lehetségesek, nekem multiplexet diagnosztizáltak, az olyan betegség, ami egyénenként más-más lefolyású..gyors, illetve lassú.. Aztán egyik ellenőrzésen kimutatta az előzőnél modernebb gép, hogy semmi bajom, nyomtalanul eltűnt a betegség, pedig megvan a felvétel az előzőről is.. az orvos előzőleg azt mondta, hogy nem tetszik neki, amit lát a felvételeken. Aztán következő alkalommal nem volt semmi.. Közben dolgoztam, eljárkáltam erre-arra, stb. Aztán egyszercsak puff, az egészségem is visszakaptam.. Ne adjátok fel szerintem!
2012. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez nehéz dolog! De én is azt javaslom hogy hitelt semmiképp ne vegyél fel. Probáljatok jobra balra menni, sok idöt együtt eltölteni. Aprobb vágyakat teljesiteni, amire a család összetud pénzt szoritani. Neked a saját jövödre kell gondolnod, mert neked valoszinüleg van jövöd , mert kinek van biztositék arra hogy x-y idön belül nem fog meghalni. Viszont rola tudod hogy neki már nem sok ideje van. Es ha testvéred kicsit is szeret téged, nem fogja hagyni hogy kölcsönt vegyél fel. Pláne a mai világban, ha mégis, meg kell hagynom nem lenne szép dolog töle ha elvárná/megengedné hogy többmilliot felvegyél. De ez csak vélemény egy kivülállotol. végül is neked kell döntened, es a feleségednek! Halgass a feleségedre, hisz vele fogsz élni, és vele osztod az egész életed!
2012. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!