Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki dohányzik, és nem gyújt...

Aki dohányzik, és nem gyújt rá a szülei előtt, miért nem?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 11. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a nővérem már kb 9 éve cigizik. kamaszkorban kezdte, már azóta felnőtt. a mai napig nem cigizik a szüleim előtt. nyilván tudják, hogy cigizik, középiskolában volt is belőle sok balhé, igazgatói.

de a szüleim nagyon elítélik a dohányos embereket,órákig tudják szidni őket, ezért szerintem azért is nem gyújt rá, mert tudja hogy egyből pampognának. vagy csak megtiszteli ennyire őket, hogy nem előttük.

én nem cigizek, de szerintem én sem előttük tenném, ha nem lenne muszáj.

19l

2015. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl a bátyám. Felnőtt, mindenki tudja, hogy cigizik, de előttünk sosem. Folyamatosan azzal zaklatnák a szüleim, hogy szokjon le. (ők is dohányoznak) Leszokni nem könnyű, de ő nem is akar. Így meg legalább béke van.
2015. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 17 évesen kezdtem a dohányzást, kb. 19 voltam, amikor a szüleim rájöttek. Ők is dohányoztak, apukám egy éve szokott le, amikor bekerült a kórházba és közölték vele, hogy hetei, maximum pár hónapja van hátra, ha tovább folytatja. Ő élni akart, így megállta és mai napig nem gyújtott rá. Anyukám még mindig szívja, mint a gyárkémény.

Én sosem gyújtottam rá előttük. Talán 1-2 alkalommal, de az is ritka volt, mint a fehér holló.

Otthon sem gyújtottam rá, csak, amikor nem voltak otthon. De, akkor is kimentem a kertbe, hiába dohányoztak ők a lakásban.

Én akkor hagytam abba a dohányzást, amikor az első lányommal pozitívat teszteltem. Akkor valahogy többé nem kívántam és ha rágondoltam már hányingerem volt tőle.

2015. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ditta323 ***** válasza:

16 évesen szoktam rá. Melódiákuskén dolgoztam apu mellett, ő akkor tudta meg (mondtam neki, ha törik, ha szakad én most elmegyek rágyújtani- erre nevetve annyit mondott: -van is mi?, na adj egyet, de anyádnak meg ne mondd), ebben az időben szoktam rá rendesen. Majd 1 évvel később nyaraláson nem érdekelt mi lesz rágyújtottam anyu előtt, neki a reakciója: -sűrgősen szokj le róla! Mondtam, hogy folyamatban. Azóta együtt cigiztünk végén már csak anyuval, mert apu letette, majd tavaly februárban én is a lányom miatt. Akkor voltam 24.

Viszont már 19 éve mióta meg van öcsém azóta anyuék nem cigiztek mama előtt, mert folyamatosan morgott, és nem akarták hallgatni.

2015. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Öcsém dohányzik, ritkán dohányzik a szüleim előtt. Ők is dohányosok, de gondolom, öcsémnek fura lenne most, 25 évesen előttük szívnia, ha egész tinikorában azt hallgatta, hogy ne cigizzen meg tiltották (akkor meg még inkább stikában csinálta :D).
2015. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 47 éves vagyok, de senki előtt nem gyújtok rá, aki nem dohányzik, így a szüleim előtt sem. A lakásomban és autómban sem, mert az állott cigi szagot nem bírom.
2015. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már kb 8 éve dohányzok, de itthon sose gyújtok rá, mert régen is minden egyes alkalommal veszekedés volt belőle. Ha cigizni akarok, akkor vagy útközben, vagy elmegyek "sétálni". Komolyan úgy érzem magam néha a szüleimmel, mintha egy neveletlen kamasz lennék.
2015. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
egyszerű, mert titkolom :D 15/L
2015. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!